TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

Hyundai со 10 електромобили во Европа до 2020 година

Авто Плус - пред: 4 часа

Во интервју за новинската агенција ANE, главниот оперативен директор на Hyundai Europe, Томас Шмит, коментираше дека до 2020 година, во своето портфолио, компанијата ќе има 10 електрифицирани возила, од кои четири ќе бидат целосно електрични – Не ...

Во Шангај првата MINI LIVING зграда во светот

Авто Плус - пред: 18 часа

Во текот на урбанизацијата, атрактивниот простор за живеење во градовите станува сè поголема реткост. Се повеќе луѓе живеат во помалку простор Заедно со кинескиот партнер NOVA Property Investment Co.

Се појавија фотографии од ентериерот на претстојниот Mercedes G-Class

CARClub - пред: 21 часа

Магазинот AutoWeek објави фотографии од контролната табла на новата генерација на G-Class пред официјално да биде претставена. Новата контролна табла ги интегрира најновите технологии на брендот со широки дисплеи без многу да го наруши карактерот на ...

Mercedes CLS :: Наскоро!

Авто Магазин

Новиот CLS со фарови од А и внатрешност на E-класа

Авто Плус
3 поврзани вести »

Лондонските автобуси се движат на … кафе!

Авто Плус - пред: 20 часа

Дел од познатите лондонски автобуси / даблдекери / се движат со гориво создадено од мешавина на нафта и масло добиено од употребено кафе Од кафе-отпадот, особено патентирана технологија, се извлекуваат 15-20% од содржано во нив масло, а остатокот од ...

Автобусите во Лондон ќе возат на кафе

Сакам да кажам

Лондонските автобуси возат на гориво од кафе

МРТ

Автобусите во Лондон почнаа да возат на рециклирано кафе

Локално

Слободен Печат +инфо

6 поврзани вести »

Bentley Grand Convertible: Кабриолет од 3,5 милиони долари?

Точка - пред: 21 часа

Најновиот суперлуксузен модел на “Bentley” со отворен покрив ќе биде произведен во само 19 примероци. Автомобилската компанија “Bentley” го претстави својот скапоцен автомобил – “Grand Convertible”, кој благодарение на исклучително малата серија ќе ...

Единствениот кабриолетот Bentley Mulsanne чини 3,5 милиони долари

Авто Плус
2 поврзани вести »

Moto Guzzi V85 - Нова платформа, нов ендуро

Мотори - пред: 20 часа

Иако е навистина невообичаен мотоцикл, сепак Moto Guzzi Stelvio има свои следбеници. Кога исчезна од линијата на Moto Guzzi, тој им недостасуваше на многумина. Иако е навистина невообичаен мотоцикл, сепак Moto Guzzi Stelvio има свои следбеници.

Започна производството на возилата за кабинетот на Путин

Авто Плус - пред: 21 часа

Централниот истражувачки институт на Русија (НАМИ) започна со производство на автомобилите од проектот „Кортеж“ Според зборовите на Мантуров, принципите и технологиите кои се имплементираат во новите автомобили за проектот „Кортеж“, ќе ја одредат ...

Големи проблеми за Баварците: БМВ ги повлекува сите продадени "i3" модели од САД

Точка - пред: 22 часа

Како што пренесуваат американските медиуми, германски БМВ ќе ги повлече сите продадени "i3" модели од САД најверојатно поради грешка кај седиштето на возачот. Баварците се чини дека се соочуваат со големи проблеми со својот модел "i3", затоа што ...

ЕУ :: Системот за автоматско запирање станува задолжителен (со видео)

Авто Магазин - пред: 23 часа

Системот за автоматско запирање во итни случи е достапен како опција кај бројни нови возила, но купувачите сепак ретко се одлучуваат за него. Причините се повеќе психолошки отколку финансиски, бидејќи возачите сé уште повеќе си веруваат себе си ...

Откриен ентериерот на најбрзиот сериски автомобил

Таратур - 22.11.2017

Според овие фотографии, вака ќе изгледа ентериерот на автомобилот кој би требало да биде побрз од Bugatti Chiron. Како што е познато, во прашање е Hennessey Venom F5, кој на почетокот од овој месец, за јавноста, беше претставен на SEMA.

Погледнете како изгледа внатрешноста на најбрзиот автомобил на светот

Точка
2 поврзани вести »