TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Кој е Џан Паоло Далара?

Високи Октани - 23.11.2017

Gian Paolo Dallara роден во Парма 1936 година е италијански дизајнер и конструктор на тркачки болиди Gian Paolo Dallara роден во Парма 1936 година е италијански дизајнер и конструктор на тркачки болиди.

INDEPENDENT: Кларксон за малку ќе загинел во самовозечки автомобил

Високи Октани - 23.11.2017

Џереми тврди дека скоро настрадал заради грешка на автопилот и тоа два пати Во својата колумна за самовозечките автомобили Џереми Кларксон наведува дека има многу лошо искуство со овие возила, па затоа мисли дека сме уште многу далеку од широка ...

Брисел ќе мери кој колку гориво троши?

Авто Плус - 23.11.2017

Европската комисија планира да воведе задолжителни уреди за мерење на потрошувачката на гориво во сите нови автомобили, соопштува Der Spiegel Според германското издание, Брисел сака сите нови модели да имаат сличен уред од јануари 2020 година.

Hyundai со 10 електромобили во Европа до 2020 година

Авто Плус - 23.11.2017

Во интервју за новинската агенција ANE, главниот оперативен директор на Hyundai Europe, Томас Шмит, коментираше дека до 2020 година, во своето портфолио, компанијата ќе има 10 електрифицирани возила, од кои четири ќе бидат целосно електрични – Не ...

Изборот на жените е Peugeot 3008

Авто Магазин - 22.11.2017

Едно од првите жирија што ги објави своите резултати е она за избор на женски автомобил на годината во светот. Тоа е составено од 25 припаднички на понежниот пол кои активно се занимаваат со автомобилско новинарство.