TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филм

Утре свечено затоврање на 5.Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

Макфакс - 22.10.2017

Во киното Милениум утре вечер со почеток во 19 часот ќе биде свечено затворен 5.Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија’’ кој во Скопје се одвива од 18 октомври. „Во магијата на киното“ е темата на неговото годинешно издание на кое учествуваат ...

Вечерва ќе се објават имињата на најдобрите филмови на „Џифони Македонија“

+инфо

Завршува петтиот Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија’’

Сител

Завршува петтиот Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија’’

Локално

+инфо А1 On Слободен Печат Либертас Cooltura Радио МОФ МКД

11 поврзани вести »

Најлошите хорор филмови на сите времиња

Кајгана - пред: 8 часа

Анализирајќи ги оценките на филмските критичари и публиката на сајтовите Rotten Tomatoes и IMDb, порталот 24/7 Wall St. состави листа од најлоши хорор филмови во историјата на кинематографијата.

Ова се најлошите хорор филмови на сите времиња

ЗаЗабава
2 поврзани вести »

Дефиниција за маж со стил: Најдобрите модни моменти во филмовите на Рајан Гослинг

Црнобело - пред: 11 часа

Познатиот холивудски фраер отсекогаш знаел како добро да се облече. Дури и кога носи обични тексас јакни или навидум старомодни палта во кафеава боја, тој пак умее вешто да ги вклопи со остатокот од гардеробата, па и тогаш одлично да изгледа.