TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филм

Принцовите Хари и Вилијам ќе имаат улоги во „Star Wars: The Last Jedi“

Кајгана - пред: 18 часа

Еден од главните актери во „Star Wars: The Last Jedi“ потврди дека британските принцови Хари и Вилијам ќе имаат мали улоги во новото продолжение на популарната филмска франшиза. Британскиот актер Џон Бојега рече дека Хари и Вилијам играат ...

Принцовите Вилијам и Хари во новото продолжение на „Star Wars“

Fashionel

Renault во партнерство со STAR WARS (TM)

Авто Плус

Принцовите Хари и Вилијам ќе имаат улоги во „Star Wars: The Last Jedi“

Локално
4 поврзани вести »

Интернет детективи: Зошто Кевин остана сам дома?

Кајгана - пред: 21 часа

Сигурно најмалку еднаш сте го изгледале филмот „Home Alone“ во кој малиот Кевин (Меколи Калкин) останува сам дома, а целото семејство заминува на одмор. Дури и да те го гледале филмот повеќе пати, дали досега сте обратиле внимание на еден многу ...

Со година сме биле во заблуда: Ова е вистинската причина зошто Кевин остана сам дома

Сител

Погледнете зошто Кевин остана сам дома во филмот „сам дома“

Таратур

Која е вистинската причина зошто малиот Кевин остана сам дома?

Среќа.mk

Вечер

5 поврзани вести »

Кевин Спејси со уште повеќе обвинувања!

Fashionel - пред: 19 часа

„The Old Vic“ театарот во Лондон излезе со официјално соопштение во кое се извинува поради наводните сексуални злоставувања од страна на нивниот долгогодишен соработник и уметнички директор Кевин Спејси.

Преку 20 обвиненија против Кевин Спејси излегоа на површината

Кајгана

Нови 20 обвинувања за сексуално вознемирување против Кевин Спејси

Канал5
3 поврзани вести »

„Ефектот на среќата“ нов филм на Борјан Зафировски

Fashionel - 16.11.2017

Во филмот „Ефектот на среќа" раскажуваме приказна за потрагата по среќа која им е заедничка на сите луѓе... Повеќе од две недели екипата која работи на филмот „Ефектот на среќа" (The happiness effect) во режија на Борјан Зафировски снима приказна за ...

Се снима филмот „Ефектот на среќа“ на Борјан Зафировски

Cooltura

„Ефектот на среќа“ на локации низ Скопје и Охрид...

Н.Македонија
3 поврзани вести »

Во МКЦ проекција на Finding Pictures

+инфо - 16.11.2017

Овој филм е на режисерот Бенјамин Гајслер чија тема е Бруно Шулц, полски писател, уметник, литературен критичар и професор по уметност. На 19 декември со почеток во 20 часот Кинотеката на Македонија се придружува во одбележувањето на 125 годишнината ...

Проекција на документарниот филм „Барајќи ги сликите“ за Бруно Шулц во Кинотека

Макфакс

Проекција на документарниот филм „Барајќи ги сликите“ за Бруно Шулц во Кинотека

Орбис

Проекција на документарниот филм „Барајќи ги сликите“ за Бруно Шулц во Кинотека

Вечер

Sky

5 поврзани вести »

Сѐ што е погрешно со „Wonder Woman“

Кајгана - пред: 17 часа

Филмот за Wonder Woman со Гал Гадот во насловната улога беше првиот акционен филм режиран од жена, со жена во главна улога што заработи над 400 милиони долари на американскиот боксофис и над 800 милиони на светско ниво.

Значењето на 9 филмови коe малкумина го сфатиле

Кафе пауза - пред: 20 часа

Постојат некои филмови кои откако ќе ги изгледате потребно ви е да истражувате за навистина да ги разберете. Овие филмови обично бараат многу размислување од ваша страна. Во продолжение погледнете неколку вакви филмови чие значење можеби не сте го ...

Марк Валберг сака да го направи Конор Мекгрегор холивудска ѕвезда

Кајгана - пред: 20 часа

Актерот и продуцент Марк Валберг има големи надежи за ирскиот ММА борец со репутација на „лошо момче“ Конор Мекгрегор. „Се обидувавме да го ангажираме во Холивуд и претходно. Му претстои голема кариера во рингот и надвор од него, па ќе биде ...

Се појави шокантна приказна: Конор Мекгрегор бил зависник од кокаин?! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1
2 поврзани вести »

Премиера на „Хармс“...

Н.Македонија - пред: 21 часа

Премиера на „Хармс“ „Мануфактура продукција“ ја најавува премиерата на играниот филм „Хармс“, вечерва, во 19 часот, во киното „Фросина“ во МКЦ, во рамките на фестивалот „Синедејс“. Филмот е копродукција помеѓу Русија, Македонија и Литванија, а во ...

Hitman добива телевизиска серија

КадеВечер - 17.11.2017

Познатите видео игри Hitman добиваат телевизиска серија. Fox 21 ги здружи силите со популарниот стриминг сервис Hulu во изработка на телевизиска серија. Hulu сервисот планира телевизиската серија Hitman да биде главен адут, па така се очекува големи ...

Една од најпознатите игри добива телевизиска серија

Кајгана
2 поврзани вести »