TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филм

Премиера на „Хармс“...

Н.Македонија - 17.11.2017

Премиера на „Хармс“ „Мануфактура продукција“ ја најавува премиерата на играниот филм „Хармс“, вечерва, во 19 часот, во киното „Фросина“ во МКЦ, во рамките на фестивалот „Синедејс“. Филмот е копродукција помеѓу Русија, Македонија и Литванија, а во ...