TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Во петок е голем и тежок празник: Ја викаат Црна света Петка, а штити од несреќи и болести

Курир - пред: 6 часа

Православните верници ќе ја прославуваат света Петка идниот петок на 27 октомври. Ова е еден од празниците што нашиот народ најмногу ги прославува, а познат е и како Петковден. Се празнува во секој крај.

Во петок е голем и тежок празник: Ја викаат Црна света Петка, а штити од...

Пулс24

Во петок е голем и тежок празник: Ја викаат Црна света Петка, а штити од несреќи и болести

Среќа.mk
3 поврзани вести »

(ВИДЕО) Груевски на состанокот на ИК на ВМРО – ДПМНЕ го најавил својот наследник

iPortal - пред: 12 часа

На последниот Извршен комитет на ВМРО – ДПМНЕ, според нивинарот кој важи за многу близок до партијата, Миленко Неделковски, претседателот Никола Груевски го најавил својот наследник кој според Неделковски е генералниот секретар на паријата, ...

Миленко Неделковски: ПОГЛЕДАН сум од Груевски (видео)

Таратур

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000

А1 On

(ВИДЕО) Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000

Локално
4 поврзани вести »

„Фчерашни новости“: Откриваме: Нова професија во Македонија

Фактор - пред: 10 часа

Новиот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, првпат ги испроба скопските автобуси за лично да се увери каква е состојбата со јавниот превоз во главниот град. Нормално, екипата на „Фчерашни новости“ доби ексклузивна снимка од овој настан и истата ...

„Фчерашни новости“: Со што нѐ прскале Турците пет века? (ВИДЕО)

+инфо

Фчерашни со ексклузивна снимка од првото возење на новиот градоначалник на Скопје

Panika.be
3 поврзани вести »

Кој е вашиот број на домот? – Тој ви ја одредува среќата во семејството

Курир - 22.10.2017

Тоа не значи дека точно укажува што ќе ви се случува, туку само ги дава можните влијанија кои ќе ги чувствувате, свесно или несвесно, а зависно од тоа како ќе се справувате и носите, така ќе ви се одвива и животот.

Кој е вашиот број на домот? – Тој ви ја одредува среќата во семејството

Маркукуле

Кој е вашиот број на домот? – Тој ви ја одредува среќата во семејството

Пулс24
3 поврзани вести »

16.000 долари за цртеж на Доналд Трамп

365 - 22.10.2017

Аукциската куќа Џулијен даде на лицитација цртеж којшто Доналд Трамп го нацртал во 1995 година. На обичниот бел лист хартија е нацртана популарната „Емпајер стејт билдинг“ во Њујорк, со црн маркер.

Скица од Трамп продадена за 16. 000 долари

Локално

Цртеж на Трамп продаден за … 16.000 долари

Стандард
3 поврзани вести »

Која е девојката што ги украде погледите на отворањето на модниот викенд? (ФОТО)

Популарно - пред: 4 часа

Вчеравечер во хотелот Мериот во Скопје се отвори 16. издание на Моден викенд, а меѓу стотиците посетители сепак сите погледи на присутните ги украде оваа девојка, која на настанот продефилира со специфичен стајлинг.

До кога ќе не крепат плочките на Корзо?!

Шеталиште - пред: 4 часа

Ко ќе видиш уште комплекси, бациња, фрустрации, фолирантчиња, арогантнички и дрски створчиња си продефилираат низ улици и ги газат та црните, та белите плочки од Корзото. Фала Богу чест на исклучоците, али во ваква понаѓом „урбана“ џунгла, ќе да и ...

Велика Британија, тестирање на новите генерации акумулатори за електрични возила

Алсат-М - пред: 8 часа

Усовршувањето на електричните автомобили оди на друго ниво. Во една лабораторија на Енергетскиот ц ентар за иновации во Велика Британија, инженерите ја тестираат новата генерација на акумулатори.

Насмевката на Јашар

Оff.net - пред: 4 часа

Јашар не е нешто посебно талентиран но се смее на начин кој го прави ѕвезда. Таман. Започнува на една комична претстава кога со неговото завивање од публика го „краде“ шоуто: Па го викаат во емисија да се дообјасни, тоест дозавива: За после тоа да ...