TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Пилотите откриваат тајни кои не сте ги знаеле: Не им е дозволена брада, во авионот треба да биде ладно

Црнобело - пред: 2 часа

Секоја професија има свои тајни за кои повеќето не треба да знаат, но сепак, има и такви кои брзо се дознаваат. Авио индустријата секогаш важела за една од оние исполнети со мистерии, па токму затоа понекогаш сме заинтересирани за повеќе детали.

Драматична снимка од пад на авион на автопат во Флорида (видео)

Кумановски м.

Мал авион се урна на автопат во Флорида (видео)

Канал5

Вознемирувачка снимка: Авион се срушил на пат помеѓу автомобили

Sky

Exclusive.mk Фактор

6 поврзани вести »

15 интересни факти за библиотеките

Студенти - пред: 20 часа

И покрај тоа што ви се чини дека библиотеките се непопуларни институции кои повеќе не служат, тие изобилуваат со интересот кој ви го носат во текстот. И покрај одредени предрасуди за библиотеките на институциите кои сè повеќе се посетуваат, сè ...

1,2 милиони книги во ентериерна фантазија – библиотека од која запира здивот

Студенти

[Фото] Футуристичката библиотека во Кина со 1,2 милиони книги

Радио МОФ

Архитектонска величенственост: Најмодерната библиотека во светот

Локално
4 поврзани вести »

Поради снегот забележани повеќе од 250 судири ВО ЕДЕН ДЕН!

Sky - пред: 15 часа

Повеќе од 250 сообраќајни несреќи се случиле на заледените улици на Владивосток за помалку од 24 часа, откако паднал првиот снег. Жителите на Владивосток ги преплавиле социјалните мрежи со фотографии од несреќи, пренесе „Раша тудеј“.

Снегот ги изненади и Русите

Тера

(ВИДЕО) СНЕГОТ НАПРАВИ ХАОС: Стотина судири на улиците

Локално

Снегот ги изненади русите: Автомобили се лизгале низ улиците а луѓето со раце сречувале несреќи (видео)

Press24
4 поврзани вести »

Oваа мачка е хит на Инстаграм: Има две лица, а сите мислат дека е фотомонтажа!

Exclusive.mk - пред: 1 ден

Ова е мачката Кимера, преубава мачка која има две лица. Едната страна и е крем боја другата црна, едното око и е црно, другото жолто. Во античката митологија кимера било животно составено од делови од повеќе животни.

ФОТО: Ова е вистинска мачка, а не фотомонтажа

Курир

Ова е вистинска мачка

Пулс24
3 поврзани вести »

10 мисли што им се вртат на мажите во глава кога спијат со нивните девојки во зима

Кафе пауза - тукушто објавено

Во текот на зимските денови кога надвор е ладно и врне, нема ништо поубаво од тоа да заспиете во прегратката на вашиот партнер, скриени под топло ќебе. Сигурно со нетрпение сте чекале да заврши летото за да можете да спиете прегрнати, бидејќи ...

Неверојатна вистинска приказна за брат и сестра кои се среќаваат прв пат после 39 години

Кафе пауза - тукушто објавено

Кога се раѓаме, на секој од нас му е доделена приказна, живот. Знаеме кои се нашите родители и како се викаме. Некои од нас се учени да следат некоја религија, а сите имаме држава која ја нарекуваме наша.

4 животни кризи со кои сите се соочуваме на различна возраст и како да ги надминеме

Црнобело - пред: 2 часа

Премногу компромиси, премалку време минато во исполнување на своите желби... Доста е!!! Невозможно е да ги избегнеме работите кои ни се случуваат неочекувано во животот, па така е и со кризите кои ни ги носат годините.

„Таблетомани“ и Инстаграм зависници: Ужасната страна на модерното општество (фото)

Црнобело - пред: 2 часа

Еден талентиран италијански уметник упатува критика преку илустрации до начинот на кој живееме денес. Уметникот Марко Мелграти е роден во Милано и веќе 10 години работи како фриленсер. Неговите илустрации се одличен осврт на маните на модерното ...