TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

25 необични работи кои сигурно ги немате видено

Кафе пауза - 17.11.2017

Светот е полн со чуда. Но многу ретко застануваме да помислиме на неверојатните работи кои нè опкружуваат. Многу често слушаме за некои необични нешта, но речиси и да не знаеме како изгледаат.

ВИДЕО: Му паднала камерата во вулкан и преживеала

А1 On - 17.11.2017

На Ерик Сторм од туристичка организација од Хаваи му паднала камерата во пукнатина наврвот на вулканот во моментот кога лавата го полнела. Мислел дека снимките се засекогаш загубено, но камерата сепак преживеала и ги зачувала неверојатните снимки.

(Видео) Му паднала камерата во вулкан и преживеала

Скопје24
2 поврзани вести »

Паљото се расправа со тренерот Паљото

Panika.be - 17.11.2017

Паљото важи за еден од најпознатите билдери во Битола и во Македонија воопшто. Очигледно е дека тој се спрема за некаков битен натпревар по бодибилдерство и за тоа сам на себе си е инспирација и поддржувач.

Сината лагуна на Исланд не е природна – еве како настанала

365 - 17.11.2017

Во последно време, Исланд е сé пожешка туристичка дестинација. На 332.000 жители, годишно има 1.8 милиони посетители. Од тие 1.8 милиони туристи, околу 700.000 ја посетуваат прочуената Сина лагуна, која е убедливо најголемата исландска атракција.

Жешка дебата на денот: Колку дупки има тоалетната – една или две?

365 - 17.11.2017

Фатиле двајцава да се расправаат колку дупки има ролна хартија. Едниот тврди дека тоа на ролната се две дупки. Другиот тврди дека е една, ама подолга. Па викаат, па гуглаат, па си превртуваат очи, па се расправаат низ колку дупки ќе поминеш ако ...

Истоштена мачка 'рчи како стар човек

Црнобело - 17.11.2017

‘Рчењето кај мачките не е многу честа појава, но сепак се случува. Оваа истоштена мачка е доказ за тоа. Ова видео дефинитивно слатко ќе ве ...

Зошто треба да посвоите црна мачка?

Среќа.mk - 17.11.2017

Црните мачки секогаш биле перцепирани за лоши и претставници на „темната страна“, а всушност пораката што сака да ни ја претстави авторот на овие фотографии е дека на нив им е потребна истата љубов и грижа како и на сите мачки.

Европски градови со најголеми гужви во сообраќајот

Newsroom - 17.11.2017

Еден од најголемите проблеми со кој се соочува секоја метропола е сообраќајниот хаос. Најновото истражување за гужвите во сообраќајот ширум светот, во кое биле опфатени 390 градови и 48 земји, покажало дека овој проблем е најмал во Шпанија, Шкотска ...

На ова свето место луѓето ќе може да се качуваат уште само 2 години: Сопствениците на земјата никогаш се немаат качено, ...

Курир - 17.11.2017

Качувањето на австралиската пештерска карпа Улуру ќе биде забрането за две години. Членовите на племето Ананагу, некогашни сопственици на земјата на која е Улуру, отсекогаш одбивале да се качуваат на карпата.

Видео: За две години искачувањето на ова свето место ќе биде забрането

Press24
2 поврзани вести »

Нејмар во врска со Деми Ловато

Среќа.mk - 17.11.2017

Нејмар, фудбалерот на Пари Сен Жермен, објави фотографија на „Инстаграм“ на која се гледаат две испреплетени раце, а на едната има тетовиран лав и натпис Love. Фановите на Деми Ловато ја поврзаа тетоважата со пејачката, која пред неколку месеци ...