TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Пијан завршил во кревет со проститутка, а кога утрото се пробудил зажалил што се родил!

Sky - пред: 19 мин

Ако живеете во Бангкок, постои голема можност да завршите во кревет со жена која има изненадување меѓу нозете, односно е трансвестит. Тројца пријатели одлучиле да се пошегуваат со четвртиот, па го напиле и следното утро во кревет му „ставиле“ ...

Во Финска ќе се продава леб со сушени инсекти

+инфо - пред: 6 часа

Шефот на пекарското одделение на групацијата Фазер, Маркус Хелстром изјави дека во тестото на секоја векна ќе има по 70 сушени и сомелени штурци. Една од најголемите фински прехранбени компании соопшти дека од петок почнува со продавање леб со ...

Во Финска продаваат леб со инсекти

365
2 поврзани вести »

Испад на една спонзоруша: „Сакам да заработуваш половина милион!“ – брзо следел одговор „Имам и повеќе но еве зошто не ...

Sky - пред: 2 часа

Британски документарец кој може да се толкува како своевиден водич за спонзоруши за тоа како да „уловат“ богат маж, зборува за модерниот феномен според кој сиромашни жени вложуваат голем труд, време па и пари како би станале „материјал“ за сопруги ...

Мажите измислуваат забоболки за да ја видат: Таа е најубавата медицинска сестра на светот (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - пред: 2 часа

Нинг Чен работи во една стоматолошка ординација на Тајван. Пациентите измислуваат забоболки само за да можат да ја видат, но таа е во среќна врска. Сепак, како што вели таа вниманието кое и го посветува машкиот род и годи… Замислете да ве боли ...

Најсмешните приказни од родители на Twitter

Кајгана - пред: 5 часа

Да се биде родител во денешно време сигурно многу се разликува на ралични начини. Она што денешните кул родители го имаат на располагање можеби не ви се чини многу битно, но за нив е: Twitter.

Романтичната празнична реклама на Apple: Пар танцува во снежна ноќ

Фемина - пред: 6 часа

Apple разнежнува срца со романтична празнична реклама. Во видеото, девојка се движи по снежна улица, а откако на iPhone X ќе ја избере песната „Palace“ од Сем Смит, денот се претвора во тивка снежна ноќ и таа започнува да танцува.

„Фчерашни новости“ ќе се вклучат од преговорите за Влада во сенка

Фактор - пред: 4 часа

„Фчерашни новости“ во живо од фчера ќе се вклучат од преговорите за Влада во сенка. Екипата на најгледаната хумористична емисија неделава подготвува уште една одлична епизода, во која за темата МПЦ иБПЦ ќе разговараат со експерт-поп.

8-ма епизода на Фчерашни новости откако не настапи Новата ера

Mojo.mk
2 поврзани вести »

Сакал на интернет да објави секс снимка со поранешната девојка: Нејзината одмазда ќе ја памети до крајот на животот ...

Курир - пред: 6 часа

Осумнаесетгодишна девојка порано оваа година признала дека силувала маж заканувајќи му се со нож е осудена на пет години условна затворска казна. Освен тоа, во следните 25 години таа ќе биде регистрирана во регистарот на сексуални престапници.

Сакал на интернет да објави порно снимка од неговата девојка: Нејзината одмазда ќе ја памети засекогаш

Пулс24
2 поврзани вести »

Видео: Сте виделе ли некогаш волку долги јајца? Нема да верувате кога ќе видите како се прават…

Sky - пред: 3 часа

Еден новинар, кога нарачал јајца во еден ресторан, не можел да верува дека сите парчиња изгледаат целосно идентично. Немало ни најмала разлика. Одлучил да истражи за што се работи… Погледнете како се прават овие јајца: by ...

Избушил две дупки во трупец, а она што го добил ќе ве воодушевени!

Sky - пред: 3 часа

На една видео снимка на Јутјуб објаснето е како на сосема поинаков начин, од оној нормалниот на кој сте навикнале, да запалите оган. Целата постапка е објаснета на следното ...