TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Снимка од човек кој минува низ ѕид престраши милиони (видео)

Кумановски м. - пред: 7 часа

loading... Безбедносна камера снимила излаз на една работнилница кога непознат маж само помина низ вратата како да е дух. За да работата биде уште почудна, датимот на видео снимката во моментот кога тој минува низ вратата се менува од 2016 на 2019 ...

Овој уметник стаклото го претвора во огледало за неколку минути (видео)

Кумановски м. - пред: 7 часа

loading... Ако некогаш сте се запрашале како настанел огледалата, погледнете во видеото во кое британски уметник покажува колку е еднсотавно од обично стакло да се добие огледало кое сите го имаме дома.

Овие луди Руси не знаат што е страв! Вакво нешто не сте виделе (ВИДЕО)

Sky - пред: 7 часа

Веднаш на старт ќе ви кажеме дека следното видео во целост не остави без текст. Погледнете ги овие Руси кои изведуваат неверојатни лудории на висока челична конструкција, и тоа без никаква заштита! Да се ...

Свадбено видео кое разнежнува: Љубов родена во Хрватска крунисана со брак

Фемина - пред: 10 часа

Љубовната приказна на Мелиса и Дарио се роди во Цриквеница, Хрватска, а еволуира во силен брачен сојуз во идиличниот Луцерн, Швајцарија. Романтичните моменти на шармантниот пар беа овековечени низ објективот на професионалците од Зага Продукција .

Студентка ја продава својата невиност на интернет за…

Sky - пред: 8 часа

Студентка на интернет ја понуди на продажба својата невиност како би собрала пари за студирање во странство. Ариана, 20-годишна Русинка, ја продава својата невиност за најмалку 130,560 фунти.

Врзале кутија со јаже и внимателно ја спуштиле во бунар: Следните моменти ќе ги гледате во неверување! (ВИДЕО)

Sky - пред: 8 часа

По итен повик, екипа за заштита на животни во Индија, со помош на шумарите, реагирала и дошла на лице место во едно индиско село, каде леопард паднал во бунар длабок 20 метри. Изгледало како сцена од филм, но вистината била многу почудна.

Јутјубер тврди дека има несоборлив доказ дека слетувањето на Месечината било лажирано (видео)

Кумановски м. - пред: 8 часа

loading... Целиот свет со исчекувањето го следел историскиот настан. Денес се почесто се споменува дека всушност сето тоа било лага. Уште откако човекот прв пат стапнал на Месечината, тој 21 јули 1969 година, теоретичарите на заговори се обидуваат ...

Сакаше да покаже дека автомобилот е безбеден па за малку ќе останеше без глава (видео)

Кумановски м. - пред: 8 часа

loading... Продавач од Кина насмеа многумина кои го погледнаа оваа видео од мала незгода кој му се случила при демонстрација на автомобил на потенцијални купувачи. Мажот на клинтите сакал да им покаже како лизгачките врати на автомобилот нема да се ...

Поради поголеми мускули ризикува да остане парализиран засекогаш (видео)

Кумановски м. - пред: 9 часа

loading... Поранешен руски војник кој вбризгува масло во рацете за да тие бидат што поголеми, стана познат ширум светот. Кирил Тересин (21) има раце со обем од 24 инчи, а експертите сметаат дека оваа момче премногу ризикува.

Таа едноставно не е загреана за тебе

Турлитава - пред: 11 часа

Момците веруваат дека упорноста се исплаќа, но не знаат дека не се исплаќа секогаш. Едноставно не можеш да натераш некого да се заљуби во тебе или да те привлече физички и сексуално, доколку не постои искра.