TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Никогаш нема да ви падне на памет: Ова е вистината за пластичните операции!

Exclusive.mk - пред: 3 часа

Сите сме сведни дека пластичните операции се дел од нашето секојдневие, а многумина би оделе под нож со цел да поправат дел од физичкиот изглед кој не им се допаѓа. Околу 91% жени на возраст меѓу 19 и 34 години се одлучуваат да одат на операција.

Што кажува за тебе твојата тетоважа

Mojo.mk - пред: 6 часа

Трајбол На почетокот на милениумот беше диџеј, носеше куси портокалеви пантолони и пушташе еуродиско. На плажа им викаш на децата и жената. Каде си сега: Во кафана, зборуваш за тоа како пред 15 години беше диџеј, носеше куси портокалеви пантолони и ...

Видео-Скандал: Секси танца на медицински сестри во Ј. Кореја

Канал5 - пред: 9 часа

Една болница во Јужна Кореја е осомничена дека ги принудила медицинските сестри на прилично непристоен танц со кој требало да ги забават раководството на болницата. Видеото од танцот на медицинските сестри како изведуваат секси танц на болничката ...

Медицински сестри ги терале на жежок танц и да шират нозе за да ги вработат (видео)

Таратур
2 поврзани вести »

Најпопуларните природни афродизијаци – Некои најкористени, но и најопасни афродизијаци

Скопје24 - пред: 8 часа

Најголем дел од афродизијаците што ги набројуваме во оваа статија се безопасни. Нивното дејство се сведува на блага иритација на гениталиите, и верување во нивната афродизијачка моќ. Сепак постојат и афродизијаци кои се исклучително опасни, особено ...

Новогодишен тест: Одберете ја елката што најмногу ви се допаѓа и дознајте каква година ве очекува

Кафе пауза - пред: 9 часа

Сигурно веќе со нетрпение чекате да заврши годинава и да почне новата. Во исчекување на празниците и новите почетоци, направете го овој симпатичен тест. Одберете ја елката што најмногу ви се допаѓа и дознајте каква година ве очекува… Ќе имате ...

Црна Гора ја продава јахтата на Тито – Фото

Скопје24 - пред: 7 часа

Владата на Црна Гора на Твитер соопшти дека јахтата што некогаш му припаѓала на Тито, „Јадранка“, ќе биде понудена на на јавно наддавање, а почетната цена е 80.000 евра. – Некогашната јахта на Тито, „Јадранка“, изградена во бродоградилиштето во ...

Црна Гора ја продава јахтата на Тито

Кумановски м.

(Фото) Црногорската влада ја продава јахтата на Тито 80.000 евра

Вечер

(Фото) Црногорската влада ја продава јахтата на Тито 80.000 евра

Орбис
4 поврзани вести »

Фамозниот Karl Lagerfeld ќе ја дизајнира божиќната елка во лондоскиот хотел Claridge!

КадеВечер - пред: 9 часа

Хотелот Claridge, со години ги избира големите дизајнерски имиња, како Dolce Gabbana, Burberry, Jony Ive и многу други. Оваа година таа чест ќе ја има фамозниот гермаски дизајнер Karl Lagerfeld.

Karl Lagerfeld ќе ја дизајнира божиќната елка во лондонскиот хотел Claridge!

Divian Arts
2 поврзани вести »

Мажите не знаат да сокријат неверство: Една работа секогаш ќе ги издаде, а вие нема да верувате која

Кафе пауза - пред: 10 часа

Истражувањето објавено во журналот „Evolutionary Psychology“ тврди дека вашиот глас може да открие дали сте неверни или сте го направиле тоа порано. Истражувачите Сузан Хјуз и Мариса Херисон слушале аудио снимки од 10 мажи и 10 жени кои броеле од ...

Истурил канта со вода на плочникот, и открил неверојатна тајна. Вакво нешто немате видено! (ВИДЕО)

Sky - пред: 6 часа

Врнежливите денови станаа малку позабавни и тоа благодарение на еден млад уметник од Сиетл. Имено, тој ширум градот поставува разни натписи и скриени пораки кои се „активираат“ и стануваат видливи само кога е влажно.

ЧУДЕСНО: Кога фармерот видел колку телиња родила кравата, не можел да си поверува! (ВИДЕО)

Sky - пред: 6 часа

Фармер кој живее на североистокот на Тексас во својот живот видел многу работи, но ова го изненадило. „Не го очекувавме ова“, рекол фармерот. Една од неговите крави на свет донела дури четири телиња, на кои им дал имиња: Ени, Мени, Мајни и Мо.