TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Европски градови со најголеми гужви во сообраќајот

Newsroom - пред: 14 часа

Еден од најголемите проблеми со кој се соочува секоја метропола е сообраќајниот хаос. Најновото истражување за гужвите во сообраќајот ширум светот, во кое биле опфатени 390 градови и 48 земји, покажало дека овој проблем е најмал во Шпанија, Шкотска ...

Зошто треба да посвоите црна мачка?

Среќа.mk - пред: 16 часа

Црните мачки секогаш биле перцепирани за лоши и претставници на „темната страна“, а всушност пораката што сака да ни ја претстави авторот на овие фотографии е дека на нив им е потребна истата љубов и грижа како и на сите мачки.

ВИДЕО: Трае само 47 секунди, повратна карта чини 1.500 денари – погледнете како изгледа најкраткиот лет!

Sky - пред: 12 часа

Во зависност од ударите на ветерот, од едниот на другиот остров може да се стигне и за само 47 секунди, иако за оваа оддалеченост од 2.7 километри обично треба околу две минути патување со авион… Таа рута од 1967 година ја покрива локалната ...

Поради оваа секси професорка сите сакаат да бидат на часови! (ВИДЕО)

Sky - пред: 12 часа

Оксана Невеселаја е белоруска професорка чија снимка го заобиколи светот и ја направи вистинска ѕвезда. Видеото од едно нејзино предавање стана вирално откако се појави на Јутјуб под наслов: „Еве ви една одлична причина да останете во школо“.

Задарчанец избегал од притвор, наредниот ден се предомислил и се вратил

А1 On - пред: 19 часа

Задарчанецот Пере Ч.(30) по само 24 часа бегство од затворот во Задар, на изненадување на полицајците и чуварите, заѕвонил и ги замолил да го пуштат да влезе. Пере Ч. во истражниот затвор е поради сомневање за обид за убиство и разбојничка кражба.

Избегал од затвор, па ги молел чуварите да го пуштат назад

Sky
2 поврзани вести »

Најскапата супстанца на светот чини 100 милијарди долари за милиграм!

Divian Arts - пред: 19 часа

Со цена од 100 милијарди долари за милиграм, анти-материјата е најскапата супстанција на планетата. Во согласност со напорите на човештвото да оди таму каде што никој друг не бил, анти-материјата се користи како гориво за меѓупланетарно или ...

Овој профил на Instagram совршено ја усогласува облеката со познати уметнички дела!

Divian Arts - пред: 20 часа

Зад профилот © dressedtomatch стои Michelle Satterlee, која објавува фотографии кои изгледаат како визуелни реплики на познати уметнички дела. “Секој ги сака работите што се совпаѓаат или се вклопуваат едни со други, тоа му е многу допадливо на ...

Знаете ли колку чини најскапиот телефон на светот?

Divian Arts - пред: 19 часа

Најскап телефон на светот Црниот дијамант од 26 карати, како копче за опцијата home, го крена овој iPhone 5 кон небото. Тој го носи името iPhone 5 Black Diamond, а е дело на Стјуарт Хјуз. Со цена од 16,5 милиони долари, овој уникатен телефон ја ...

Хранел јато орли на брод, но кога камерата свртила лево… НЕВЕРОЈАТНО!

Sky - пред: 14 часа

Хранел јато орли на брод, но кога камерата свртила лево… НЕВЕРОЈАТНО! Белоглавиот орел е граблива птица од Северна Америка, позната е уште како национална птица и симбол на САД. Се работи за ретки, но фасцинантни животни.

ВИДЕО: Пукал од пиштол во заледено езеро. Она што го снимил ќе ве изненади!

Sky - пред: 13 часа

Интернетот е навистина преполн со неверојатни снимки. Овој човек сакал да направи експеримент и да открие што ќе се случи кога ќе испука куршум во дебел слој мраз. Погледнете што се ...

Забележале нешто необично на заледено езеро, а потоа следела вистинска ДРАМА!

Sky
2 поврзани вести »