TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

НОВА ВОЕНА СИЛА: Погледнете ги тенковите и хеликоптерите произведени во Гана! (ВИДЕО)

Sky - пред: 17 часа

Ако Гана влезе во воен судир веруваме дека ќе излезе како победник со ваква технологија! Доколку мислевте дека Барак Обама и Владимир Путин располагаат со импресивен воен арсенал, можеби е време да видите со што може да се пофали народот на Гана.

Дошол да лови риба, но не ни сонувал што ќе му се случи тој ден…

Sky - пред: 17 часа

Има ли нешто што повеќе опушта од ден поминат ловејќи на езеро или река? Постојат навистина многу причини зошто луѓето обожаваат риболов. Некои тоа го прават поради свежа храна, некои така се одмараат и го бараат својот мир… Сепак, рибарот од ...

Почнало како обичен свадбен танц: Мајка и син приредиле момент за паметење! (ВИДЕО)

Sky - пред: 17 часа

Започнале со лесен танц, а потоа музиката запрела. Тогаш настанало вистинско лудило… На секоја свадба танцот на мајката и синот се неизоставен дел. Често тоа е многу емотивен момент, па сите се трудат да биде совршен и незаборавен.

Босанец објасни зошто се мразат луѓето на Балканот! (ВИДЕО)

Sky - пред: 17 часа

Амир Хадџиќ, босанскиот Јутјубер кој го насмеа цел Балкан со видеото за преживување со ниска плата, во новото видео се занимава со национализмот на овие простори. Амир на своите пријатели им го објаснил своето гледиште на ситуацијата.

Зголемете ги градите за три броја – во само шест минути!

Sky - пред: 17 часа

Со помош на светло можете да го промените човечкото чувство за длабочина, што води до тоа да предметите изгледаат поголеми отколку што се Натали Боучер направила вистински хаос во светот на контурирањето кога го објавила видеото во кое прикажува ...

Мислеше дека може да се шегува со овој полицаец, но гадно се излажа! (ВИДЕО)

Sky - пред: 17 часа

Едно момче сакаше да се пресмета со овој полицаец. Не му помогнаа ниту мускулите. Полицаецот ја реши ситуацијата со малку солзавец. Полицаецот на крај избега, но барем не доби ...

Слушнала необични звуци од плафонот. Кога отстраниле парче од плафонот следел вистински ШОК!

Sky - пред: 17 часа

66-годишната Фрида Туркменили од Њујорк слушнала необична бука од плафонот на својата спална соба. Одлучила да го пријави проблемот, а кога дошол домарот и отстранил парче од плафонот, го чекало вистинско изненадување.

Купил патики без да ги проба. Кога ја отворил кутијата, останал во шок! (ВИДЕО)

Sky - пред: 17 часа

Ги купил омилените патики без да ги проба во продавницата. Продавачот ги донел од магацин во кутија. Кога стигнал дома, имал што да види… Погледнете што се наоѓало во една од патиките: by ...

Го оставиле бебето само со питбул, а она што се случило е неверојатно! (ВИДЕО)

Sky - пред: 17 часа

Осумгодишното куче Шарки е пример дека питбулите можат да бидат најљубезни кучиња на светот. Бебето почнало да ползи, а Шарки одлучил да му покаже како се прави тоа. ...

Жешка дебата на денот: Колку дупки има тоалетната – една или две?

365 - пред: 21 часа

Фатиле двајцава да се расправаат колку дупки има ролна хартија. Едниот тврди дека тоа на ролната се две дупки. Другиот тврди дека е една, ама подолга. Па викаат, па гуглаат, па си превртуваат очи, па се расправаат низ колку дупки ќе поминеш ако ...