TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

10 причини зошто постарата сестра е највредното нешто што го имате во животот

Црнобело - 18.11.2017

Таа е секогаш на ваша страна, не ве осудува, но во лице ви ги кажува работите што ги мисли. Се разбира, секој има свое мислење дали е подобро да се има брат или сестра, па ако е сестра, дали е подобро помлада или постара, но едно е сигурно – ...

Низ илустрации: 12 знаци кои сигнализираат дека некоја личност е љубоморна на вас

Црнобело - 18.11.2017

Дали ви се случило додека вие скокате од среќа за новото вработување, вашиот пријател да ви каже дека сте можеле да најдете и нешто подобро? Навистина е убаво чувството кога ќе постигнете нешто и едвај чекате да им кажете на блиските луѓе за тоа.

Дождот е магичен, носи внатрешен мир

Црнобело - 18.11.2017

Мистична атмосфера и инспиративни сцени, преку фотките во продолжение ќе го засакате дождот. „Кога животот ви носи дождови, облечете убави чизми и скокајте во вирчињата“, „Сите што велат дека сонцето носи среќа, никогаш не танцувале на дождот“, ...

Моќни фотографии за поткренување на јавната свест околу климатските промени

Црнобело - 18.11.2017

Италија, Индија, Бангладеш, Канада, Македонија, ниту една земја на светот не е поштедена од овој проблем. Проблемот со климатските промени е глобален, но толку комплексен, што тешко е конкретно да се посочи.

Како изгледаат секојдневните намирници под микроскоп?

Црнобело - 18.11.2017

Додека сите се обидуваат да создадат некои ремек дела од вселената, не забележуваме дека во обичната храна и пијалаци се крие цел универзум. Работи што не можеме да ги видиме со голо око, а изгледаат навистина неверојатно.

ВИДЕО: Му паднала камерата во вулкан и преживеала

А1 On - 17.11.2017

На Ерик Сторм од туристичка организација од Хаваи му паднала камерата во пукнатина наврвот на вулканот во моментот кога лавата го полнела. Мислел дека снимките се засекогаш загубено, но камерата сепак преживеала и ги зачувала неверојатните снимки.

(Видео) Му паднала камерата во вулкан и преживеала

Скопје24
2 поврзани вести »

Развиен наночип кој на допир лечи рани на човечкото тело

Sky - 18.11.2017

Да имате можност да ги залечите раните на вашето тело со само еден допир звучи како фраза од некој научно фантастичен филм, но благодарение на истражувачите од државниот универзитет во Охајо наскоро тоа би можело да стане реалност.

Градот во кој не ги заклучуваат куќите, а воопшто нема криминал!

Sky - 18.11.2017

Замислете да живеете во место каде не морате да се заклучувате, каде дури нема ни врати на куќите… Се чини како нешто невозможно, но во индиската држава Махараштра навистина постои еден град чиј жители живеат така.

Секое утро стојат во ред и го бакнуваат шефот пред да почнат со работа!

Sky - 18.11.2017

Една фирма во Пекинг има крајно необична и навредлива пракса како би ги подобрила работните односи помеѓу работниците и менаџерот. Имено, секое утро помеѓу 9 и 9:30 часот работничките стојат во ред и го бакнуваат шефот пред да почнат со работа во ...

ОВАА ФОТОГРАФИЈА ГО РАЗБЕСНИ СВЕТОТ: Семејство отишло во ресторан на вечера, но обратете внимание на жената покрај нив!

Sky - 18.11.2017

Ова семејство од Индонезија предизвика остри реакции на јавноста поради фотографија на која ја дискриминираат својата слугинка. Имено, семејството отишло во ресторан на вечера. Членовите на семејството ја понеле и слугинката со нив.