TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Најсмешниот јапонски спорт – лизгави скали

Црнобело - пред: 21 часа

Дефинитивно заслужува награда за една од најсмешните игри во ...

Го мразат цел свет: Хумористични илустрации за „намќорите“

Црнобело - пред: 22 часа

Хумористични илустрации како мизантропите гледаат на работите. Луѓе? Не, благодарам! Дали познавате некоја мизантроп? Изгледа како „намќор“, кој како да ги мрази сите луѓе на светот. Превртува очи од гужви, мрази да се поздравува со познаници или ...

10 следни можни чекори во еволуцијата на човекот

Кафе пауза - пред: 23 часа

Луѓето не престанеле да еволуираат. Иако цивилизацијата не постои доволно долго за да забележиме некои големи промени, можеме да очекуваме нешто такво. Оваа листа ги содржи 10-те најголеми промени кои можеме да ги очекуваме кај луѓето во наредните ...

Кога њујоршки таксисти прават календар

365 - пред: 22 часа

Баталете Пирели, Пелистерки, трактори и секакви други календари. Њујоршки таксисти му е мајката. Без гајле, New York City Taxi Drivers Calendar за 2018-та веќе излезе, а месеците му ги красат 12 ведри и расположени (ама и seksy) њујоршки ...

(Галерија) Њујоршките секси таксисти направија календар

Локално
2 поврзани вести »

Упад во студио: Среде вести се појави неканет гостин

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Презентерите на вести се навикнати на различни ситуации во текот на снимањето, но секако не и на тоа животно да им влета во кадар. Токму тоа му се случи на овој водител. Имено додека читаше вести, нему му се придружи едно маче.

„Дејли мејл“ објави шокантна вест: Силвестер Сталоне силувал 16-годишна девојка!

Вечер - пред: 22 часа

Британскиот весник „Дејли мејл“ го шокира светот објавувајќи полициски извештај од 1986 година, во кој се наведува дека холивудскиот актер Силвестер Сталоне и неговиот телохранител Мајкл Де Лука силувале 16-годишна девојка.

Фенг Шуи- маникир: Комбинации на бои за привлекување на среќа и љубов!

Вечер - пред: 22 часа

Сигурно сте приметиле дека жените понекогаш имаат лакирани нокти на секој прст во различни бои со контрасти. Некои девојки тоа го прават поради модата, дури и без знаење дека тоа претставува некакво значење. Всушност, тоа е маникир за фенг шуи.

Дневен хороскоп Вторник (21.11.2017)

Скопје24 - пред: 23 часа

Овен (21.03 – 20.04) Финансиски сте стабилни и добро се чувствувате поради тоа. Генерално немате поголеми пречки на работа. Во љубовта можно е наскоро да ви се укаже прилика за флер со интересно лице.

Кое дрво најмногу ви се допаѓа? Одговорот го открива вашиот најголем квалитет!

Кафе пауза - пред: 1 ден

Како што стеблата се менуваат низ годишните времиња, така и ние се менуваме со тек на годините. Дали сте доволно храбри да дознаете нешто ново за себе? Обидете се да го направите овој психолошки тест.