TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Извор на енергија: Коктел од домати со слатка павлака

Gotvi.mk - пред: 5 часа

Здрава напивка како идеален извор на енергија за студените денови… Состојки: 2 дл студена слатка павлака 2 дл сок од домати лист целер сол по вкус бибер по вкус издробен мраз Начин на подготовка: Во шејкер ставете павлака, сок од домати, исечкан ...

Витаминска чорба од брокули за подигнување на имунитетот

Gotvi.mk

Брз и вкусен десерт: Колач со еурокрем

Gotvi.mk

Брзо и вкусно: Пудинг кекси од ванила и чоколадо (Видео)

Gotvi.mk

Gotvi.mk Кајгана Сè за храна Мама365 Gotvi.mk Мои рецепти Идивиди Мои рецепти

45 поврзани вести »

Докторите нема да ви кажат за овој рецепт: Вашиот црн дроб ќе биде како нов

Press24 - пред: 6 часа

Лошата исхрана и лошите навики може да влијаат врз работата на сите органи во човечкото тело, па така и на црниот дроб. Поради тоа нивните функции можат да ослабат и затоа треба да ги исцелите.

Само една голтка наутро: Тенот е посвеж, изгледот подмладен, црниот дроб поздрав

Sky

Подгответе го овој напиток и вашиот црн дроб ќе биде како нов

Пулс24
3 поврзани вести »

Ова е причината зошто стомакот ви отекува - ослободете со надуеноста и изгубете од тежината преку ноќ

Press24 - пред: 5 часа

Една од најчестите инфекции во светот е инфекцијата на желудникот со бактеријата Хеликобактер пилори. Голем број лица со инфекцијата немаат стомачни тегоби. Кога се присутни, најчесто се јавуваат болки во горните делови на стомакот, мачнина, ...

Четири видови стомак од кои можете лесно да се ослободите

Слободен Печат

Многумина мислат дека се дебели, но грешат- еве зошто ви е голем стомакот

Пулс24
3 поврзани вести »

6 причини кои предизвикуваат зголемена телесната тежина

Сè за храна - пред: 7 часа

Иако многу често, кај голем број од лицата кои имаат зголемена телесна тежина големо влијание имаат гените, општеството, свесноста за себе и за своето здравје, можностите на животниот стандард и животниот стил, во голема мера и покрај сите мерки кои ...

Јајца за појадок на 4 нови начини

Кајгана

Што е најдобро да јадете за појадок?

Кајгана
3 поврзани вести »

Изгубете килограми: Додајте ги овие зачини во чај или кафе

Gotvi.mk - пред: 8 часа

Зачините кои се вообичаени имаат чудесни својства и помагаат да се активираат процесите за варење. За тоа да го направите, само додајте ги во омилениот пијалак. Додајте ги овие три зачини во чај или кафе и не само што ќе се згреете, туку и ќе ...

Кога да пиете и каков чај да изберете?...

Н.Македонија

Напивка која се прави за 5 минути, се пие 5 дена и топи 5 килограми

Sky

Сокот од цвекло топи 5 килограми за 2 недели

Среќа.mk
4 поврзани вести »

За новопечените прилепски снаи да го положат тестот:Рецепт за вкусни посни сармички

Екран - пред: 7 часа

Се ближи големиот христијански празник Св. Никола, заштитникот на Прилеп и празник кој секоја трета куќа во градот под “Марковите Кули” го има за куќна слава. Прилепските домаќинки одново ќе се зафатат со приготвување на вкусни посни специјалитети, ...

Свети Никола е најчестата македонска слава: Рецепт за посна сарма

Press24

Најчестата македонска слава: Се подготвуваме за големиот празник Свети Никола

Курир

Свети Никола е најчестата македонска слава: Рецепт за посна сарма

Турлитава

Скопје24 Репортер Press24

7 поврзани вести »

Англиска докторка открива рецепт со кој цистите на јајницте и бубрезите веднаш ќе исчезнат

Press24 - пред: 3 часа

Пченичната трева има неверојатно висока содржина на амино киселини што ја прави низбежен додаток во исхранат на спортистите. Разни корисни ефекти се припишуваат на овој препарат во историјата – од третман на рак и хроничен замор до дијабетес, висок ...

Треба да го знаете: Лек за срце стар 800 години, помага кај сериозни заболувања

Press24 - пред: 3 часа

Познат рецепт кој го направила калуѓерката Хилдегард фон Бинген, која живеела пред 800 години и починала на 81-годишна возраст. Овој лек за срцето се покажал како многу делотворен кај сите срцеви болести и заболувања.

Храната и расположението: Што треба да јадеме на различна возраст?

Идивиди - пред: 8 часа

Познато е дека со секоја помината година, метаболизмот се забавува и станува сè потешко да се ужива во калорична храна (како пица и колачи) без да се зголеми телесната тежина. Сега, ново истражување индицира дека возрасните реагираат различно на ...

Пура баклава со путер, лешници и чоколадо

Мои рецепти - пред: 9 часа

Нашата омилена баклава...а можеби и ваша )))) Во подлабок сад се соединуваат состојките за фил, сем путерот и морското оревче. Се земаат две кори. 1/3 од корите се предиплува кон средина. На почетокот од корите се ставаат 3 лажици од филот.

Посна баклава со шербет со кардамом

Мои рецепти
2 поврзани вести »