TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Вкусно: Пристигнуваат тестенини со нутела!

Пулс24 - пред: 59 мин

Пристигнува новиот специјалитет кој можеби нема да биде добро прифатен од сите, но оваа необична спојка на благо и солено е новата храна за душа - тестенини со нутела крем. Оваа идеја е на италијанскиот ресторан "Carosello" во Австралија кој ќе им ...

Тестенини примавера за 30 минути

Кајгана

Рози од лазања

Кајгана

Тестенини со брокула

Gotvi.mk
4 поврзани вести »

Како да намалите килограми. Медицинска диета на познат американски кардиолог

365 - пред: 9 часа

Медицинската диета е дело на кардиологот Херман Тарновер, која ја смислил за неговите пациенти со срцеви заболувања. Денес, таа е еден од најпопуларните начини за слабеење. Важно е да се напомене дека оваа диета може да се држи најмногу 3-5 денови ...

Ефективна диета со јогурт

365

Нискокалорични бомбици, само 88 калории

365
3 поврзани вести »

Ќофте во кајмак

Gotvi.mk - пред: 16 часа

За денешниот ручек ви предлагаме да ги направите овие вкусни ќофтиња во кајмак. Состојки: 500 гр мелено јунешко месо 120 мл млеко 1 лажица мелен црвен кромид 1 лажица мелен лук 100 гр презла 1 јајце сол бибер зачин ситно сечкан магдонос 3 лажици ...

Направете вегета дома – Баба ја знае тајната

Gotvi.mk

Деликатес: Запечени рендани тиквици со сирење

Gotvi.mk

Крем чорба од пченка и компири

Сè за храна

Сè за храна МакМода Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Локално Локално

12 поврзани вести »

Неодолив, вкусен и брз банана леб со ореви

Gotvi.mk - пред: 14 часа

Здрав десерт со совршен вкус! Состојки: 125 гр путер 100 гр шеќер 2 јајца 60 мл млеко (вода) 4 банани 200 гр брашно 100 гр мелено ленено семе 100 гр ореви 1/2 лажичка сода бикарбона прстофат сол 1 лажичка цимет 1/2 лажичка мелено каранфилче Начин на ...

Торта Најубави желби

Мои рецепти

Вкусен банана колач

Gotvi.mk

Вкусен десерт: Обланда со чоколада

Кајгана

Мои рецепти Мои рецепти Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk

13 поврзани вести »

Стресот се одразува преку овие последици, а не сме ни свесни за тоа

Среќа.mk - пред: 18 часа

За стресот се вели дека е тивок убиец и борбата против него е тешка. Но, доколку сме свесни на последиците, како што се опаѓањето на косата или намалениот сексуален апетит, посериозно ќе ја сфатиме борбата против него.

Малку јадете а се дебелеете? Тоа може да укажува на здравствен проблем, направете го ова

Gotvi.mk

Замор, дебелеење и чувство на студ: 6 јасни знаци дека вашиот метаболизам не работи добро

Кафе пауза

Од какви болести не штити бавното јадење?

Стандард

Точка

5 поврзани вести »

Изобилство од здравје и витамини: Измешајте лимон и чиа за тело здраво како дрен

Gotvi.mk - пред: 18 мин

Лимонот е злато од природата, богат е со витамини и помага за многу болести. Кога ќе се спои во комбинација со чиа семето, добиваме двојна чаша здравје. Чиата е позната како семе кое ја враќа енергијата и силата, го штити имунитетот, го забрзува ...

Труфли со костен пире

Мои рецепти - пред: 33 мин

Прво костените ги вариме и ги лупиме од надворешната и внатрешна лушпа. Ги оставаме потполно да се изладат. Ги мелиме кратко во нутрибулет. Во еден сад ја матиме слатката павлака со шеќерот. Тука го додаваме румот и костен пирето. Соединуваме.

МАКЕДОНСКИОТ КОСТЕН ИМА ИДНИНА: Полицијата да ги спречи кражбите во тетовско

Фактор
2 поврзани вести »

Маска за коса, за студените зимски денови

Попара - пред: 49 мин

Ниските температури, секојдневното носење капи, остава трага на нашата коса. А најважно е да имаме здрава коса за да го постигнеме сјајот и убавиот изглед. Со таа цел на пазарот се појавија многу препарати за коса, кои се во функција да ја подобрат ...

Домашен третман со ленено масло кој помага при првут и опаѓање на косата

Сè за храна
2 поврзани вести »

Решението ни е при рака - најдобар природен лек за отечени нозе

Press24 - пред: 52 мин

Отечените нозе се многу чест проблем за многу луѓе, а тоа може да се случи од низа причини. Меѓу најчестите фактори е слабата циркулација на крвта, менструалниот циклус, нездрава исхрана, дебелеење и бременост.