TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Запечени топли сендвичи – Домот ќе замириса

Gotvi.mk - 17.11.2017

Вкусни и брзи пица сендвичи за појадок кои се топат во уста. Вашиот дом ќе замириса и сите ќе ги намами на трпеза. Ова е рецептот и начинот на кој се подготвуваат: Состојки: 5-6 парчиња леб Пекабеско шунка или кулен кашкавал 1 павлака за готвење 1 ...

Нема да ви падне влакно од косата со оваа маска

Gotvi.mk - 17.11.2017

Сите знаеме дека во есен често паѓа и се крши косата, а секако тоа е голем проблем за секоја девојка и жена која сака бујна и раскошна коса која ќе биде здрава од коренот до врвовите. За да си помогнете да ви биде косата здрава и сјајна во есенскиот ...

Ставил таблета за миење садови во машината за алишта, нема да верувате што се случило

Сител - 16.11.2017

Ако чувствувате непријатен мирис од вашата машина за перење, време е да промените еден сјаен трик за чистење. Земете една таблета која се користи за миење на садовите во машина за миење садови и ставете ја во преградата на машната за перење алишта, ...

По перењето облеката ви изгледа како да е стара 100 години - ставете го овој зачина во машината

Press24
2 поврзани вести »

Дека-Ајронмен - објаснет од најмладиот женски финишер

Karas4training - 16.11.2017

Триатлонот сам по себе претставува комплексен и доста напорен спорт, Ајронменот може да се каже дека е олицетворение на неговата бруталност, а веќе 10 ајронмени во еден мах се резервирани само за најбудалите (секако во позитивна смисла).

Рустична торта од листови од бадеми и фил од дуња

Мои рецепти - 16.11.2017

Многу симпатична и вкусна тортичка, за уживање во есенско поладне. Најпрво го подготвуваме кремот со дуња. Во касерола ставаме да се варат две излупени, исчистени дуњи. Тука додаваме зачини по сопствен вкус.

Јаткасти корпици

Мои рецепти - 16.11.2017

Мали преубави корпици. Вкус незаменлив. Подготовка лесна и брза. Ги подготвив утрово, ги нема вечерва... Од оваа смеса излегуваат околу 30парчиња. Путерот го сецкаме на коцки и го ставаме во сад на тивок оган.

Зошто не треба да се пие вода која долго стоела во чаша

Gotvi.mk - 16.11.2017

Дали сте забележале дека водата откако ќе отстои неколку часа во чаша добива чуден вкус? Дали тоа значи дека ги губи своите својства или е можеби во прашање нешто друго? Обичната вода, за разлика од храната, не содржи шеќери, ниту белковини, па ...

Најевтиниот извор на витамини – Јадете кисела зелка почесто

Gotvi.mk - 16.11.2017

Зелката е најевтиниот извор на витамини, има многу минерали, многу е здрава и треба да ја внесувате често во исхраната. Доаѓа периодот на кисела зелка, а еве и зошто е корисно таа да се јаде: Помага за подобар имунитет и метаболизам, детоксикација, ...

Супата ја направивте многу масна? Трик од 30 секунди го спасува ручекот

Gotvi.mk - 16.11.2017

На секого му се случило некогаш супата да излезе помасна отколку што е потребно. Без разлика дали се работи за многу мрсно месо во домашната супа, или пак готова, која сама по себе е масна, има начин да го спасите ручекот.

Лимоните чувајте ги во сад со вода – Има добра причина за тоа

Gotvi.mk - 16.11.2017

Постои еден чуден трик за тоа како лимоните да траат подолго време. Имено, ако сакате лимоните кои сте ги купиле од пазар или маркет подолго да ја задржат својата свежина, потребно е да ги чувате во сад со малку вода, наместо да ги чувате во кошница ...