TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Сите тајни на хороскопските знаци

Press24 - пред: 48 мин

Сите ние се обидуваме да го сокриеме она што нè прави ранливи, за другите да не можат да го искористат тоа против нас. Во продолжение, прочитајте за најголемите тајни на хороскопските знаци, кои тие никогаш нема да ги признаат пред другите.

Годишен хороскоп за 2018-та - Водолија

Црнобело

Хороскопот и среќата: Кои се најсреќни хороскопски знаци?

Таратур

Ова се хороскопските знаци кои најтешко се заљубуваат

Вечер

Вечер Вечер Кафе пауза Sky Press24 Кафе пауза Боза Пулс24

20 поврзани вести »

Видео: Ловец Су-35 молневито го претекнува „колегата“ Су-30 СМ

Руска реч - пред: 16 часа

На интернет се појави видео снимка на која е забележан опасен маневар, односно како ловец Су-35 претекнува исто така руски ловец Су-30 СМ. Видеото е снимено од кабината на Су-30 СМ. Двата ловци се враќаа во Русија од воздухопловната база Хмејмим во ...

Драма на небото: За влакно избегнат судир помеѓу два руски Сухои кои едвај се разминале

Сител

Драма на небото: Избегнат судир помеѓу два руски Сухои кои едвај се разминале

Локално

Избегнат судир меѓу два руски воени авиони кои одвај се разминале (видео)

Канал5
4 поврзани вести »

Видео: Кинезот кој чекореше на раб на облакодери ја сними својата смрт

Фактор - пред: 15 часа

Кинескиот каскадер Ву Јонгнинг кој стана атракција на социјалните мрежи изведувајќи екстремни егзибиции на врвовите на облакодерите конечно се соочи со последниот акт. Тој ја сними својата смрт, на зграда висока 62 спрата во градот Чангша.

Акробат загина по пад од 62. кат

+инфо

ВИДЕО: Непромислените постапки некогаш може да чинат живот

Идивиди

Сакал да заработи од снимката, но всушност ја снимил својата смрт (видео)

Канал5

Популарно Вечер

6 поврзани вести »

Сите се гледаат само себеси: Човек умре во возот, никој не забележа неколку часа

Сител - пред: 22 часа

Неколку часа никој од патниците ниту од службениците во возот не забележале дека средовечен човек починал во текот на возењето низ Мексико Сити. Несреќниот човек, чиј идентитет не е познат, најверојатно доживеал срцев удар во текот на возењето со ...

Човек умрел во воз, никој не го забележал неколку часа

Курир

Човеков умира во автобус, околу него се преправаат дека не гледаат

Вечер

Човек умрел во воз, никој не го забележал неколку часа

Пулс24
4 поврзани вести »

Бијонсе во ист чизми како Јелена Карлеуша (фото)

Хитпортал - пред: 22 часа

Бијонсе е последна ѕвезда во низа која ги облече славните чизми на Сен Лорен. Станува збор за чизми изработени од илјадници кристали, а чинат 10.000 долари. Прва која ги облече и промовираше овие чизми е Ријана, а потоа истите ги носеа и Наоми ...

Бијонсе го запали Инстаграм, со чизми од 10,000 долари

КадеВечер

ФОТО: Овие чизми само што се појавија, а богатите скопјанки се луди по нив! Што мислите, колку чинат?

Курир

Овие чизми само што се појавија, а богатите скопјанки се луди по нив (фото)

Press24

Скопје24 Пулс24

6 поврзани вести »

По што го запаметив Хинки

Окно - пред: 37 мин

Отсекогаш пристaпот кон прашањето на смртта ми бил по малку попски, такво ми е и презимето, нели... го имало тоа во фамилијата, не дека го немало... елем, првата смрт на која се сеќавам беше на дедо ми и фино памтам дека кога ја прашав тетка ми што ...

Необични работи кои што ќе се случат до 2050 година

Сваштарник - пред: 51 мин

Понекогаш е доволно само да ја анализирате сегашноста за да сфатите што би можело да се случи во иднината. Па така порталот Brightside направил список до работи и случувања кои што ќе се случат до 2050 година.

Петте најважни настани што ќе станат реалност до 2050 година!

Факултети
2 поврзани вести »

Архитектурата на Рајт како мотив за акустични панели

Порта 3 - пред: 56 мин

Шведската компанија Offecct во соработка со Фондацијата „Френк Лојд Рајт“, создаде акустични ѕидни панели, кои всушност се реплика на плочки од една од неговите познати куќи. Дизајнот на акустични ѕидни облоги бил инспириран од декоративни плочки ...

Изложба и доделување награди за најдобри фотографии од македонски традиционални јадења

Макфакс - пред: 56 мин

Доделување награди и изложба на 10-те најдобри фотографии од првиот фотографски натпревар „Вики ја сака храната“ ќе се одржи на 16 декември во организација на Википедија на македонски јазик, Споделено знаење и Slow Food Macedonia.

Изложба и доделување на награди за најдобри фотографии од македонски традиционални јадења

Вечер
2 поврзани вести »