TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Ова ги привлекува мажите на прв поглед - ќе се изненадите кога ќе видите

Сител - пред: 48 мин

Студиите кои биле објавени во славниот магазин "PeerJ" фрла ново светло на тврдењата дека жените со облини универзално ги привлекува мажите од „слабите“. Имено, истражувањето кое е спроведено на повеќе од 1.300 испитаници од 10 земји се воспоставило ...

Истражувањата откриваат: Интелигентните мажи ја ценат верноста во љубовната врска

Кафе пауза

Никогаш не и приговарај за ...

Вечер

Какви мажи ги привлекуваат жените за време на плодните денови?

Попара

Црнобело Радио МОФ Орбис Пулс24

8 поврзани вести »

Незаборавен и експлозивен: Овој хороскопски знак е имун на сите манипулации

Кафе пауза - пред: 59 мин

Љубовта на овој хороскопски знак е како експлозија, како огномет во летна ноќ. Ги преплавува сетилата како летна бура што долго се памети. Кога неговите љубовници ќе се препуштат на слаткиот оган што го предизвикуваат неговите бакнежи и ќе го ...

Како реагираат хороскопските знаци кога се страшно налутени?

Црнобело

Се надеваме дека не сте во врска со него - овој хороскопски знак е најлош во врска

Сител

Во налет на љубомора: Овенот ќе ви ја разнесе куќата, а Бикот вика…

Република

Нетпрес Боза Црнобело Скопје24 Exclusive.mk Sky Пулс24 Press24

12 поврзани вести »

Триесетгодишнина од погребот на Че Гевара

Репортер - пред: 2 часа

Славниот герилски лидер Че Гевара е убиен во 1967 година во боливиското село Ла Игера. Сепак, погребан е во Куба на 17 октомври 1997 година, триесет години по неговата смрт, кога неговите остатоци конечно биле доставени од Боливија.

Че Гевара бил погребан 30 години после неговата смрт, а на тој ден Фидел Кастро одржал моќен говор

Точка

Че Гевара бил погребан 30 години после неговата смрт, а на тој ден Фидел Кастро одржал моќен говор

Вечер
3 поврзани вести »

Потресна исповед на менаџерот на Јелена:„Сонувам како ме прашува зошто е убиена недолжна“

Press24 - пред: 22 мин

Горан Долјанчевиќ, најдобриот другар и менаџер на брутално убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, во својата исповед отворено зборувал за таинствениот дел од својот живот и открил неколку работи кои ги знае.

Сонував како ме прашува зошто е убиена недолжна-потресна исповед на другарот на Јелена

Република
2 поврзани вести »

Медицинската сестра седела покрај бабата која умира: Не знаела дека цело време ја снимаат - погледнете што прави

Сител - пред: 21 мин

Исабела е медицинска сестра и снимена е како помага на жена која умира. Исабела слушнала дека оваа пациентка, баба Хелен умира и дошла на работа иако имала слободен ден. Синот на жената која умира гои снимил овој трогателен момент.

Производството на аквакултури во ЕУ достигна 4 милијарди евра

Денар - пред: 28 мин

Индустриското производство на аквакултури во Европската унија достигна 4 милијарди евра во 2015-та година, објави „Еуростат“. Производството достигна 1,3 милиони тони или 19,9% од собраната риба во ЕУ.

Масивните пловни рибни фарми на Кина

365
2 поврзани вести »

8 знаци дека сте предодредени за големи нешта на овој свет

Кафе пауза - пред: 2 часа

Постојат луѓе кои уште од мали нозе знаат дека се предодредени за големи работи. Тие иако се соочуваат со голем број препреки, никогаш не престануваат да веруваат во нивните замисли. Овие луѓе сакаат да направат промена во светот и знаат дека можат ...