TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Руска пензионерка ја доби најголемата премија на лото- дури 7,2 милиони евра, а ќе се изненадите од нејзината пензија ...

Курир - тукушто објавено

Пензионерка од Русија освоила пола милион рубљи, односно 7,2 милиони евра на лотарија, а со тоа оваа сума е и најголема во историјата од постоењето на лотото во Русија. Државната лотарија „Столото“ објави дека Наталија Власова (63) од едно населено ...

ВИДЕО: Пензионерка од Русија освои 7,2 милиони евра на лотарија

А1 On

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Република

Пензионерка во Русија освои 7 милиони евра на лотарија (видео)

Кумановски м.

Канал5 Репортер Н.Македонија +инфо Сител ЗаЗабава 24 Вести Exclusive.mk

12 поврзани вести »

Плачел целиот аеродром: Сопственикот го оставил кучето, тоа го чекало еден месец, па умрело од депресија

Точка - пред: 4 часа

На еден аеродром во Колумбија, сопственикот го оставил своето куче, кое еден месец се обидувало да го пронајде, а потоа умрело од "скршено срце". Луѓето се обидувале да го нахранат кучето кое го нарекувале Нубе Виајера, што значи "облак кој патува".

ВИДЕО: Ова куче умре со скршено срце откако сопственикот го остави на аеродром

Курир

Сопственикот го оставил кучето, тоа го чекало еден месец, па умрело од депресија

Вечер
3 поврзани вести »

Погодете која е мајката на фотографијата - мајка објавила фотографија со ќерките

Press24 - пред: 4 часа

Една мајка предизвикала бура на друштвените мрежи. Поставила фотографија со своите ќерки, но многумина не можат да одредат од од нив три и мајката. Имено, 40-годишната Киенија Букер изгледа исклучителни младолико, па со самото тоа може да помине ...

Објавила селфи со своите две ќерки, никој не може да познае која е мајката (фото)

Република

Погодете која е мајката на фотографијата – мајка објавила фотографија со ќерките (ФОТО)

Курир

Погодете која е мајката на фотографијата

Пулс24
4 поврзани вести »

„Помогнете ми, црвен ми е како рак!“ - Момче го изгорело пенисот пржејќи јајца

Сител - пред: 5 часа

Необична глетка затекнале работниците од Итната помош во Белград. -Го добивме тој повик некаде утрото, околу 9 часот. Маж ни се јави и ни рече дека е многу повреден околу препоните. Некој не можеше да очекува дека ќе го затекнеме тоа што го видовме, ...

„Помогнете ми, црвен ми е како рак!“ - Момче го изгорело пенисот пржејќи јајца

Вечер

„Помогнете ми, црвен ми е како рак!“ – Момче го изгорел пенисот пржејќи јајца

Скопје24
3 поврзани вести »

(ВИДЕО) НАЏА ПРЕЖИВЕАЛА ВИСТИНСКИ ПЕКОЛ: Трогателна исповест на девојка која терористите ја користеле како робинка за ...

Маркукуле - пред: 31 мин

Наџа Мурад (24) борците од Исламска држава ја држеле како секс робинка, а таа сега проговори за ужасите кои ги преживеала. Наџа е припадничка на курдската заедница Језида во Ирак, и била една од околу 7.000 девојки и жени на оваа заедница кои биле ...

Наџа преживеала вистински пекол: „Сакам да бидам последна девојка на светот со приказна како мојата“ (ВИДЕО)

Курир
2 поврзани вести »

Голема промена: Дара Бубамара со кратка коса и без силикони (фото)

Press24 - пред: 27 мин

Фолк пејачката Дара Бубамара во последните неколку години драстично се промени, а голем удел во нејзината промена имаа и силиконските импланти. Повеќе од евиденто е дека Дара воопшто не изгледа како на почетокот на кариерата, па ако погледнете ...

Има разлика: Дара Бубамара со кратка коса и извадени селикони (фото)

Република
2 поврзани вести »

Ја засмејуваше Југославија која го обожаваше – малкумина знаат како го добил надимакот „Чкаља“

Република - пред: 49 мин

Легендарниот актер Миодраг Петровиќ низ целата кариера го носеше надимакот Чкаља, но дали знаете како го добил? Еден од најпопуларните актери на поранешна Југославија беше Миодраг кој за некое чудо бил роден на Меѓународниот ден на Шегата, први ...

Засмејуваше илјадници а балканот го обожаваше- малкумина знаат како го добил надимакот Чкаља

Press24
2 поврзани вести »

Бил слеп а после 16 години за прв ги видел својата сопруга и син: Емотивно видео кое расплака многумина

Сител - пред: 3 часа

Овој брачен пар својата животна приказна ја објавиле уште од 2016 година па од тогаш и се до сега е споделувана над 8 милиони пати. Често не сме свесни што имаме и се зимаме здраво за готово.