TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Ја засмејуваше Југославија која го обожаваше – малкумина знаат како го добил надимакот „Чкаља“

Република - 20.11.2017

Легендарниот актер Миодраг Петровиќ низ целата кариера го носеше надимакот Чкаља, но дали знаете како го добил? Еден од најпопуларните актери на поранешна Југославија беше Миодраг кој за некое чудо бил роден на Меѓународниот ден на Шегата, први ...

Засмејуваше илјадници а балканот го обожаваше- малкумина знаат како го добил надимакот Чкаља

Press24

Ја засмејуваше Југославија која го обожаваше – малкумина знаат како го добил надимакот „Чкаља“

Среќа.mk
3 поврзани вести »

„Помогнете ми, црвен ми е како рак!“ - Момче го изгорело пенисот пржејќи јајца

Сител - 20.11.2017

Необична глетка затекнале работниците од Итната помош во Белград. -Го добивме тој повик некаде утрото, околу 9 часот. Маж ни се јави и ни рече дека е многу повреден околу препоните. Некој не можеше да очекува дека ќе го затекнеме тоа што го видовме, ...

„Помогнете ми, црвен ми е како рак!“ - Момче го изгорело пенисот пржејќи јајца

Вечер

„Помогнете ми, црвен ми е како рак!“ – Момче го изгорел пенисот пржејќи јајца

Скопје24
3 поврзани вести »

Без ни малку срам: Двојка имаше секс на тераса, среде бел ден, пред зачудените минувачи

Сител - 20.11.2017

Една двојка во Бунес Аирес имала секс на балконот среде бел ден и на минувачите во центарот на градот им пружи вистинска претстава. Иако на снимката се гледа дека на жената на почетокот и не нелагодно, брзо се согласила да продолжат со ...

Двојка имаше секс на тераса, среде бел ден, пред зачудените минувачи

Вечер
2 поврзани вести »

Каков е вкусот на семената течност и дали да голтнете?

Вечер - 20.11.2017

Ова се најчестите прашања на дамите за орално задоволување на партнерот: 1. Дали мора да се практикува длабоко грло? Никако. Многу жени мислат дека тоа не е тоа доколку не успеат да го задоволат на овој начин партнерот. Малкумина го можат ова.

Новото најскапо ланче во светот (фото)

Денар - 20.11.2017

Ланчето со гигантски безбоен дијамант од 163.41 карати, најголем од својот вид, создаде фама во светот на јувелирството… Аукциската куќа Christie’s го продаде ова асиметрично ланче декорирано со смарагди и дијаманти во текот на својата Magnificent ...

Ѓердан од дијаманти продаден за 33,7 милиони долари

Канал5
2 поврзани вести »

Зошто други луѓе ни будат пеперутки во стомакот дури и кога сме во среќна љубовна врска?

Кафе пауза - 20.11.2017

Тешко дека нешто може да го надмине она што ќе го почувствувате кога сте во друштво на личноста која ве привлекува. Тие пеперутки во стомакот се јавуваат кога ќе се сретнат вашите погледи, кога тој/таа спонтано ќе ве допре, ќе се насмевне… Тоа ...

Дали вашите пријатели се токсични?

Кајгана - 20.11.2017

Добрите пријатели се богатство, а токсичните пријатели - треба што побрзо да ги исфрлите од животот. Многу е тешко кога ќе сфатите дека пријателството со некои луѓе не е баш такво како што сте мислеле.

Телото после породувањето: 5 промени за кои жените се срамат да зборуваат

Кафе пауза - 20.11.2017

Телото после породувањето минува низ бројни промени од кои не сите се пријатни, а некои кај жените предизвикуваат дури и срам. Не зборуваме за стриите, хемороидите, опуштената кожа и надуваниот стомак, за кои поголемиот дел од жените се свесни, туку ...

Бесна татковска порака затоа што неговиот аутистичен син не бил поканет на забава

Точка - 20.11.2017

Многу е болно за родителите со аустични деца кога се сведоци на социјална дискриминација, но таткото Шејн се надева дека неговото дете во иднина ќе биде помалку одбегнувано. Невербалното дете со аутизам Рајли Стивенсон има шест години.

Бесна татковска порака затоа што неговиот аутистичен син не бил поканет на забава

Вечер
2 поврзани вести »