TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

КАКО ГИ ЗАРАБОТИВ ПРВИТЕ ПАРИ – Татјана Стојановска: Од првиот хонорар си купив капут

Скопје24 - пред: 7 часа

Татјана Стојановска една од најпопуларните презентерки кај нас, некогашна манекенка и Мис на Македонија, за открива како ги заработила првите пари: Првите хонорари кои ги добив, беа на 17 годишна возраст, како манекенка на ревија на тогашниот Саем ...

КАКО ГИ ЗАРАБОТИВ ПРВИТЕ ПАРИ – Татјана Стојановска: Од првиот хонорар си купив капут

Курир
2 поврзани вести »

Малолетничка легнала покрај полнач со оштетен кабел, ја пронашле мртва

Курир - пред: 8 часа

Тинејџерката Ле Ти Ксоан (14) од Виетнам починала откако додека спиела легнала над оштетен кабел од полнач за телефон. Ле починала од струен удар бидејќи жиците од полначот на еден дел биде соголени.

Малолетничка легнала покрај полнач со оштетен кабел, ја пронашле мртва

Скопје24
2 поврзани вести »

Каква трансформација! Дали го препознавате популарниот пејач? (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 10 часа

Дури и неговите најверни обожаватели останаа во шок! Популарниот Жељко Самарџиќ сосема го смени изгледот и сега изгледа вака: A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on Nov 13, 2017 at 12:11pm PST Како што самиот открива за магазинот ...

Приказната на моите родители: Брак се гради со љубов, а не со општи сметки!

Курир - пред: 10 часа

Сите знаеме дека кога принцот и принцезата се венчале, јаделе, пиеле и се веселеле три дена. Но приказните завршуваат тука, бидејќи никој не смее да ја подигне завесата на брачната одаја. Што се случува под јорганот, што се случува со моралните ...

Приказната на моите родители: Брак се гради со љубов, а не со општи сметки!

Среќа.mk
2 поврзани вести »

Овие соништа влијаат, и барајте чаре за нив

Вечер - пред: 11 часа

Толку време од животот поминуваме сонувајќи, што дури и многу од научниците сметаат дека сонот слободно можеме да го сметаме за алтернативна реалност. Соништата се, генерално гледано, пресликана реалност, но симболите во нив можат мошне да влијаат ...

Овие соништа не треба да ги игнорирате, реагирајте дури не е доцна

Пулс24
2 поврзани вести »

Проблемот со Апу

Оff.net - пред: 11 часа

Еден индиски комичар прави цел документарец за тоа како му било тешко што цел живот го следела сенката на ликот Апу, дуќанџијата од Симпсонови, бидејќи маалските го викале така и му го имитирале акцентот.

Швалерски водич

Вечер - пред: 11 часа

Мажите маки мачат да навлечкаат жена во кревет, секако не се мисли на својата :) а, во суштина, се работи само за немање концентрација и лош избор на жена. Многу жени, многу повеќе од што се мисли, се подготвени швалерот да ги освои и однесе во ...

Физичкото казнување ги прави децата агресивни и асоцијални

Кајгана - пред: 13 часа

Физичката казна не е адекватниот пристап кон одгледување на децата, затоа што е поврзано со подоцнежното лошо однесување, покажува новото универзитетско истражување. Професорката која го водеше ова истражување, Елизабет Гершоф од Универзитетот од ...

Протече интересен документ – што планираат Германците за Западен Балкан

Факултети - пред: 13 часа

Новинарот на „Дојче веле“- Среќко Матиќ објави дел од документ со предлози кои би биле основа за формирање на парламентарна коалиција во Германија. Партиите ЦДУ, ФДП и Зелените ги конципирале предлозите на 61 страница, а само во два реда се ...

Зошто Ким не се откажува од нуклеарките...

Н.Македонија - пред: 12 часа

Години поминати од укинувањето на програмите за нуклеарно оружје до ликвидацијата на диктаторите* Реалистите меѓу политичките и безбедносните експерти имаат многу едноставно објаснување зошто севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун не сака да ја запре ...

Колку е моќно сегашното нуклеарно оружје?

Факултети
2 поврзани вести »