TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Бесна татковска порака затоа што неговиот аутистичен син не бил поканет на забава

Точка - пред: 3 часа

Многу е болно за родителите со аустични деца кога се сведоци на социјална дискриминација, но таткото Шејн се надева дека неговото дете во иднина ќе биде помалку одбегнувано. Невербалното дете со аутизам Рајли Стивенсон има шест години.

Бесна татковска порака затоа што неговиот аутистичен син не бил поканет на забава

Вечер
2 поврзани вести »

Зошто се будите сред ноќ и како да го спречите тоа?

Кафе пауза - пред: 5 часа

Будењето сред ноќ може да биде голем проблем, особено ако се случува постојано. За жал, многу луѓе страдаат од ова нарушување. Добриот сон е едно од најважните нешта за вашето здравје, способност и концентрација, а одговорен е и за вашето ...

Кој ги плаќа – Марјановиќ имаат таен финансиер?

Република - пред: 5 часа

Семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ повеќе од една година нема никакви приходи, но затоа нејзините членови успеваат да платат пет врвни адвокати, возат три автомобила и ги регулираат сите трошоци околу куќата, а за сето тоа потребни им ...

Вака изгледа убиецот на Јелена – гатачот Златко направи фото робот!

Република
2 поврзани вести »

28 работи што ќе почнат да ви се случуваат откако ќе наполните 25 години

Кафе пауза - пред: 5 часа

Иако сте сè уште млади, кога ќе наполните 25 години ќе почнете да сфаќате дека всушност растете. Ќе се соочите со многу животни промени кои понекогаш ќе ви изгледаат страшни. Погледнете што ве очекува кога ќе стигнете до оваа возраст.

Писмото од познатиот ограбувач Ди Би Купер ја продлабочи 46-годишната мистерија...

Н.Македонија - пред: 4 часа

Писмото од познатиот ограбувач Ди Би Купер ја продлабочи 46-годишната мистерија Мистеријата поврзана со познатиот Ди Би Купер, кој грабна авион во САД и исчезна без трага, пред 46 години, веројатно ќе се продлабочи, откако Федералното истражно биро ...

Си ја видел сопругата во порно филм, а потоа ...

Сител - пред: 5 часа

Египјанец кој што сакал да гледа порно филм во интернет продавница останал непријатно изненаден откако ја здогледал својата сопруга во интимни односи со друг маж. Кога отишол дома се соочил со својата сопруга која најпрвин негирала па дури и го ...

Три прашања што ќе ви помогнат да бидете поуспешни на работа

Сакам да кажам - пред: 6 часа

Сигурно знаете дека ако сакате да имате добра живејачка за да можете навистина да го живеете животот како што посакувате, мора или да почнете порано со навиката на штедење или да најдете поисплатлива работа или двете.

(Галерија) Вљубени во фудбалот, сестрите од Битола ги цртаат омилените спортисти

Репортер - пред: 3 часа

Близначките Теона и Тијана Вучеви од Битола имаат само 15 години и неверојатен талент за цртање. Двете тинејџерки, ученички во гимназијата „Јосип Броз Тито“, цртаат од својата шеста година.

Во проблеми – после смртта на сопругот, Тајчи се разболе!

Република - пред: 2 часа

Татјана Камерон Тајчи, на 14 ноември го изгуби сопругот Метју кој почина после борбата со тешката болест, меѓутоа се чини дека на нејзините неволји им нема крај. -После се, налеков вирус од кој се разболев.

Наталија Кузнецова - русинката која ја нарекуваат жена Хулк

Ladybook - пред: 6 часа

Наталија Кузнецова e 26-годишна русинка која е светски првак во дигање тегови, а моментално е и европски првак. Таа е висока 170 цм, кога се натпреварува нејзината тежина е 86 кг, а инаку има 104 кг.