TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Му се насмевнала среќата: Претурал во старата шупа и нашол ЧУДО кое вреди милиони!

Сител - пред: 15 часа

Многумина од нас имаат ѓубре и непотребни работи во куќата, подрумот или таванот, иако знаеме дека никогаш нема да ги искористиме. Скот Миједем, еден ден го повикале трговци, за да ја испитаат вредноста на некои стари работи од неговата куќа, која ...

Charlotte Olympia произведе модни додатоци дизајнирани во соработка со Заха Хадид

Порта 3 - пред: 16 часа

Модниот бренд Charlotte Olympia произведе пар чевли и ташна, кои се проектирани во соработка со покојната архитектка Заха Хадит. Изработени од перспек со акцент на розово злато, чевлите со високи потпетици на платформа и проѕирната ташна имаат форма ...

Ова е нов туристички тренд

ЗаЗабава - пред: 16 часа

Немате ли доволно пари за изнајмување приватен авион? Една компанија од Русија лесно ќе го реши проблемот. Private Jet Studio од Москва за цена од 310 долари ќе ви овозможи на Instagram да се претставите како да летате со стил.

Ова е нов туристички тренд

Студенти
2 поврзани вести »

Ова се раните симптоми на дијабетесот

Вечер - пред: 12 часа

Дијабетес тип 2 може да предизвика сериозни компликации како откажување на бубрегот и слепило, а го зголемува и ризикот од срцев и мозочен удар. Поразителен е фактот кој покажува дека 30 проценти од лицата кои ја имаат оваа болест не се ни свесни за ...

18 лекции кои ќе ги понесам со себе во 2018

Скопје инфо - пред: 13 часа

2017 полека завршува, а со неа научивме многу лекции. Ова се 18 од нив кои треба да ги понесеме со себе. 1 – Не ги чувајте пријателствата кои немаат никаква вредност за вас. Дури и да е болна разделбата со таа личност, ако таа не ви носи ништо добро ...

18 лекции кои ќе ги понесам со себе во 2018

Вечер
2 поврзани вести »

Луксузната вила Piccolomini (фото)

Денар - пред: 12 часа

Сместена во срцето на Тоскана, во Сиена, прекрасната вила „Piccolomini“, која беше луксузен бутик хотел до неодамна, ставена е на продажба по цена од 3,5 милиони евра… Тоа не е многу кога ќе ги видите сликите и ќе увидите дека оваа шармантна вила ...

Следува период на слави: Еве како да отидете на сите, а да не се здебелите

Курир - пред: 13 часа

Следува долг период за слави, домаќините се трудат нивната трпеза да биде што побогата, па во продолжение прочитајте како да ги поминете сите слави и да ги испочитувате домаќините, а сепак да не се прејадете и да не се здебелите.

Следува период на слави: Еве како да отидете на сите, а да не се здебелите

Сител
2 поврзани вести »

Планинско трчање околу езерото Гратче

Karas4training - пред: 17 часа

Пријавите се веќе отворени за новата кратка трка во треил трчање во Македонија која ќе се одржи на прекрасните осоговски падини. „Градче Треил Ран” го става Кочани и Осоговските планини на мапата на трки во планинско трчање во Македонија.

11 работи што треба да ги знаете пред да почнете врска со жена која постојано користи сарказам

Кафе пауза - пред: 18 часа

Некои луѓе не знаат да ја ценат очигледната брилијантност на саркастичните поединци. Многумина не го разбираат сарказмот и ретко кој може да биде во врска со човек кој има саркастична смисла за хумор.

Новото старо добро Пони

Karas4training - пред: 17 часа

Сите го знаат и речиси сите научија да возат велосипед на легендарното Пони. Дваесет години по последниот модел на словенечката Рог, Пони се враќа на пазарот и тоа во полн сјај. Првиот велосипед изработен од фабриката Рог во Словенија датира од 1949 ...