TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Британец го загубил видот на едното око по силен оргазам

А1 On - пред: 20 часа

Британец останал без видот на левото око откако доживеал силен оргазам, објавува Бритиш Медикал џурнал. Откако ноќта ја минал во страстен секс, 29-годишниот маж се разбудил и сфатил дека не гледа на едното око.

Маж ослепел на едно око после силен оргазам

Алфа

Од претерано интензивен оргазам го загубил видот на едното око

Вечер

Маж ослепел на едно око после силен оргазам

Либертас

Таратур +инфо Сител

7 поврзани вести »

Погледнете ги овие трикови со кои ќе го олесните вашиот и животот на вашите деца (фото)

Таратур - пред: 17 часа

Не секогаш можностите на родителите и желбите на децата се во склад. Но овие трикови дефинитивно ќе ви го олеснат животот, а притоа ќе им овозможат забава на ...

Изјавите на Владимир Путин кои ги тераат “противниците“ да се замислат

Канал5 - пред: 19 часа

Популистички, прагматичен, авторитативен, лукав тактичар – години откако влезе во врвот на руската политика, западните набљудувачи се уште се прашуваат кои се намерите на Владимир Путин. Прочитајте некои од неговите највпечатливи изјави за ...

Изјавите на Владимир Путин кои ги тераат противниците да се замислат

Макфакс

Изјавите на Владимир Путин кои ги тераат противниците да се замислат

Вечер

Изјавите на Владимир Путин кои ги тераат противниците да се замислат

Орбис

Факултети

5 поврзани вести »

(Видео) Божикното дрво што преживеа удар од гром пристигна во Ватикан

Макфакс - пред: 18 часа

Божикното дрво што пред неколку години во Полска преживеа удар од гром, поставено е на плоштадот Свети Петар во Ватикан, в очи на престојните празници. Дрвото високо 21 метар е поставено со помош на кран, а на седми декември со свеченост ќе биде ...

(Видео) Божикното дрво што преживеа удар од гром пристигна во Ватикан

Орбис

(Видео) Божикното дрво што преживеа удар од гром пристигна во Ватикан

Вечер
3 поврзани вести »

На терапија: Зошто има кауч во ординацијата на психотерапевтот?

Кајгана - пред: 20 часа

Некои психотерапевти велат дека потпирањето им помага на пациентите да се опуштат пред терапевтот. Но, кога каучот се појавил во ординациите на психотерапевтите? Каучот денес е симбол на себеспознавање и исцелување.

Кражба на автомобил се претвори во катастрофа: Крадецот заврши со скршени заби (видео)

Press24 - пред: 17 часа

Снимка од крадец направена некаде во Кина го насмеа светот. На видеото кое е снимено од сигурносните камери кои се наоѓале во близина се гледа како крадецот зема цигла и се обидува да го скрши прозорот, но наместо тоа циглата се одбива и го удира ...

Каков "генијалец": Сакаше со цигла да скрши автомобил, па му се одби и му ги скриши забите и носот

Сител

Каков генијалец: Сакаше со цигла да скрши автомобил, па му се одби и му ги скрши забите и носот (ВИДЕО)

Курир
3 поврзани вести »

Темно сив ентериер за вашето поткровје

Точка - пред: 16 часа

Феноменален ентериер кој освојува со својата уникатност и елеганција. Што вели за ентериер во темно сива боја? Знаеме дека можеби никогаш не би сте се осмелиле да го уредите вашиот стан во таа боја, но денес ќе ви покажеме дека токму таквиот ...

Пациент преживеал благодарејќи на пресадување кожа од брат му близнак

Р.С.Европа - пред: 1 ден

Еден човек во Франција, кој имал изгореници на 95 отсто од кожата преживеал благодарејќи на пресадување на кожата од неговиот браз близнак, соопшти денеска болницата во Сент-Луј во Париз. Ова е прв пат да се пресади кожа на 95 отсто од површината, ...

Сите мислеа дека ќе умре поради изгорениците, но потоа брат му близнак направи чудо

Курир

Спасен пациент со изгореници на 95 отсто од телото, пресадена кожа од близнак

Локално

Близначки со различна боја на кожа и очи

Newsroom
4 поврзани вести »

Жена се убила поради идната снаа: Избраничката на нејзиниот син имала само еден недостаток (ВИДЕО)

Курир - пред: 18 часа

Минатиот четврток во кинеската покраина Хенан, пронајдено е тело на 47 годишна жена. Додека го извлекувале нејзиното тело во реката од очај скокнал и нејзиниот сопруг, а после нив и нивниот син, но двајцата се извлечени на сигурно.

Жена се убила поради идната снаа: Избраничката на нејзиниот син имала само еден недостаток

Сител

Жена се самоубила поради идната снаа која имала само еден недостаток (видео) (18+)

Вечер
3 поврзани вести »