TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Есенски хит на Инстаграм: Дебели ќебиња од мерино волна (фото)

Црнобело - 19.11.2017

Секоја сезона има по неколку клучни работи кои го преплавуваат Инстаграм и буквално ги гледате на секоја можна слика. Оваа есен 2017-та таков хит дефинитивно се дебелите ќебиња од мерино волна.

Овој знак денеска е на пат кон богатство

Вечер - 19.11.2017

Иако со секој поглед кон партнерот летате на седмо небо, сепак се двоумите да направите крупен чекор. Секстил Меркур и Месец носат поволен период за нови сознанија, напредок и важни деловни контакти.

(Фото) Брачна двојка од година во година се сликале за семеен албум

Репортер - 19.11.2017

Баба и дедо секоја година се фотографирале во дворот пред својата куќа. Секогаш на исто место, еден крај друг, на стазата во дворот го овековечувале заедничкиот живот. Промената на нивнатаоблека зборува и за промената на годишните времиња.

Баба и дедо секоја година правеле иста фотографија – последната го крши срцето

Турлитава
2 поврзани вести »

Работи кои треба да ги оставите позади себе за да бидете среќни

Скопје инфо - 19.11.2017

Ги оставам позади себе сите нешта кои не можам да ги контролирам и сите одлуки кои ми наштетија на еден начин. Се ослободувам од работите кои не можам да ги променам, моментите кога сакав да ги променам или поправам работите кои не можам да ги ...

Тешките денови се дел од нашиот живот, но секогаш имаме сила да ги надминеме

Скопје инфо - 19.11.2017

Постојат денови кога се чувствуваме како да не можеме да ги поднесеме сите негативности кои ни ги дава светот. Постојат недели и месеци кога постојано како да добиваме удар во стомакот, ден по ден.

Мажот ја затекнал сопругата како плаче додека ги пере алиштата, а тогаш таа му ја соопштила шокантната вистина (ВИДЕО)

Sky - 19.11.2017

Еден човек одлучил да ја следи својата жена. Сопругата тоа не го забележала. Тоа можеби звучи чудно, но причината не била дека човекот бил љубоморен или дека немал доверба во неа – туку нешто многу подлабоко.

Мажот ја затекнал сопругата како плаче пералната, а тогаш таа му ја соопштила шокантната вистина

Сител
2 поврзани вести »

Докторка раскажала што видела додека била мртва: Го шокираше светот со визиите за пеколот!

Сител - 18.11.2017

Татјана Анисимова Бјелоус, украинска докторка која има 65 години починала на операциона маса, за потоа да се разбуди во мртовечница ја шокираше светската јавност сведочејки за своите доживувања за време на клиничката смрт.

Татјана тврди дека била во пеколот: Одвратни суштества сечеа луѓе на парчиња (видео)

Кумановски м.

(ВИДЕО) Украинска лекарка починала и се разбудила во мртовечница: Го шокираше светот со нејзините визии за пеколот !

Маркукуле
3 поврзани вести »

Трик кој нема да ви го кажа на бензинска – заштедете пари при точење гориво

Турлитава - 18.11.2017

Доколку сакате да заштедите на гориво, еве неколку совети како тоа да го направите. Не точете до врв Оној момент кога дршката за бензин ќе кликне и ќе престане да точи гориво во резервоарот, вашиот автомобил добил точно толку гориво колку што собира.

Заштедете пари при точење гориво

Репортер
2 поврзани вести »

Физичкото казнување ги прави децата агресивни и асоцијални

Кајгана - 18.11.2017

Физичката казна не е адекватниот пристап кон одгледување на децата, затоа што е поврзано со подоцнежното лошо однесување, покажува новото универзитетско истражување. Професорката која го водеше ова истражување, Елизабет Гершоф од Универзитетот од ...