TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Видео: И се слошило на жена тешка 480 килограми, па пожарникарите морале да го срушат ѕидот за да ја извадат

Press24 - 17.11.2017

Аргентинските пожарникари биле присилени да го сруштат ѕидот од куќата за да изнесат жена тешка 480 килограми, па ја одвеле во болница на лекување, пренесуваат локалните медиуми. 32-годишната Изабел која живее во Росарио, од домот била изнесена на ...

И се слошило на жена тешка 480 килограми – од дома ја ваделе со пожарна (видео)

Република
2 поврзани вести »

Не сака да вечера, пие коктел, но една работа на многумина нема да им се допадне - ова е тајното мени на Путин

Сител - 17.11.2017

Путин многу патува ширум светот. Тоа што го јаде за време на патот е сосема друга приказна. Доволно е човек да фрли брз поглед на фотографијата на рускиот лидер за да признае дека Путин во 65- та година од животот прилично е во добра форма во однос ...

Како Владимир Путин ги промени Русија и светот?

Факултети

Тајното мени на Путин

Република

Не сака да вечера, пие коктели... - Вака изгледа тајното мени на Путин

БркајРабота

Exclusive.mk МК News

6 поврзани вести »

(Видео) Поставена шарена новогодишна елка во „Лафајет“ во Париз

Репортер - 17.11.2017

Големата галерија „Лафајет“ во Париз, освен што е позната по ексклузивните и скапи производи, препознатлива е и по интересните новогодишни елки. Парижаните, но и туристите кои го посетуваат градот во времето на празниците, одат специјално во ...

Се бара нов претседател на Русија преку оглас за работа...

Н.Македонија - 17.11.2017

Се бара нов претседател на Русија преку оглас за работа Руската интернет страница за барање работа објави оглас за работно место претседател на Русија, а во описот навеле дека кандидатот ќе биде избран согласно резултатите од изборите 2018 година.

Се бара претседател на Русија

Репортер

Се бара претседател на Русија: Има само еден услов – пол, образование и искуство не се битни!

Вечер

Оглас за работа: Се бара претседател на Русија

Факултети

Кајгана

5 поврзани вести »

Зошто се бакнуваме три пати - ова е вистинската причина, научете ги своите деца

Вечер - 17.11.2017

Трите бакнежи се дел од нашата култура и традиција и ретко кога се отстапува од нив. Бакнувањето три пати во образ во христијанскиот све претставува меѓусебно поздравување на Светото Тројство, посветувајќи го секој бакнеж на: Отецот, Синот и Светиот ...

Што ги очекува македонските лекари во Германија?

Deutsche Welle - 17.11.2017

Сѐ поголем број лекари од Балкан, меѓу нив и од Македонија, ги напушта своите земји заради работа во странство. За медицинските стручњаци од југоисточна Европа, тоа претставува шанса. Но, што ги очекува во ...

Викенд хороскоп (18 – 19 ноември, 2017)

Среќа.mk - 17.11.2017

Овен Многу ви годи тимска работа, но под услов вие да бидете главни. Ве очекува некое патување. Со задоволство ќе прифатите таква понуда, бидејќи патувањата просто ги обожавате. Иако не изгледате како некој кој лесно може да се излаже – можете да ...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (18 – 19 НОЕМВРИ 2017 год.)

Турлитава

ВИКЕНД ХОРОСКОП (18 – 19 НОЕМВРИ, 2017)

Exclusive.mk
3 поврзани вести »

200 лица со големи срца присуствуваа на роденденот на аутистично момче откако ниту едно дете не ја прифати поканата

Фемина - 17.11.2017

Кога се наближил 6-тиот роденден на нејзиниот син, Лиса Шрамел започнала да планира забава за малиот Матијас со неговите другарчиња од градинка. Таа испратила покани, но не добила ниту еден позитивен одговор.

ФОТО: Никој не сакаше да дојде на роденден на детенце со Даунов синдром, но потоа…

Курир
2 поврзани вести »

Хранел јато орли на брод, но кога камерата свртила лево… НЕВЕРОЈАТНО!

Sky - 17.11.2017

Хранел јато орли на брод, но кога камерата свртила лево… НЕВЕРОЈАТНО! Белоглавиот орел е граблива птица од Северна Америка, позната е уште како национална птица и симбол на САД. Се работи за ретки, но фасцинантни животни.

Хранел јато орли на брод, но кога камерата свртила лево… Неверојатно!

Сител
2 поврзани вести »

Дали знаете што значи зборот „црква“?

Вечер - 17.11.2017

Црквата како градба и како инситуција е од особена важност за сите европски народи, но дали знаеме дека овој збор потекнува од само еден европски јазик – грчкиот или старогрчкиот. Грчкиот збор „еклезија" буквално значи „собира, повикува, свикува" и ...