TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

ВИДЕО: Активирајте зимски режим на вашите прозорци – веќе нема да влегува ладно дома

Шеталиште - пред: 21 часа

Оние кои имаат ПВЦ прозорци треба да знаат дека на нив има зимски и летен режим. Со зимскиот прозорците се позацврстени и не влегува воопшто ладно, додека со летниот е обратно. Ова е толку лесен трик иако најчесто малкумина знаат за него.

Да не ви влегува дома студ – активирајте зимски режим на вашите прозорци

Република
2 поврзани вести »

Имала 300 килограми и не можела да влезе во када – Сега е вистинска убавица по која сите се вртат (фото)

Република - пред: 21 часа

Една од познатите американски емисии во кои професионални тренери работат со лица кои се екстремно дебели „My 600-lb Life“ го променила живтот на Амбер Рашди од Орегон. Кога таа се појавила во оваа емисија имала 24 години и неверојатни 300 килограми ...

Имала 300 килограми и не можела да влезе во када – Сега е вистинска убавица по која сите се вртат – Галерија

Скопје24
2 поврзани вести »

Работи кои само вистинските мажи можат да ги направат

БркајРабота - пред: 23 часа

Добивањето на универзитетска диплома, возачката дозвола и слично, се само дел од работите кои го означуваат периодот кога момчето прераснува во маж. Но дали тоа се вистинските работи со кои се странува маж? Размислете повторно... 1.

Работи кои само вистинските мажи можат да ги направат

Република

Работи кои само вистинските мажи можат да ги направат

Скопје24
3 поврзани вести »

Трик за сите родители: Масажа на 7 точки на стапалата помага при смирување на бебињата

Црнобело - пред: 23 часа

Доколку имате мало бебе, сигурно многупати се соочувате со нивниот плач кој понекогаш лесно го смирувате, но некогаш, едноставно ништо не успева. Но, дали сте знаеле дека постои многу едноставен начин со помош на масажа, кој веднаш ќе ги смири ...

Фотографија на денот: Запознајте ја Дуанита

Deutsche Welle - 20.11.2017

Оваа огромна тиква не е никаков проблем за слоницата Дуанита. Таа заедно со своето семејство живее во Зоолошката градина во германскиот град Оснабрик. Оваа #ФотографијаНаДенот е направена од Лиза Јозеф вработена во Зоолошката градина во Оснабрик во ...

Хороскопот ви открива: Колку се менувате кога ќе започнете нова врска?

Кафе пауза - 20.11.2017

Сте пронашле момче, сте се заљубиле и логично е дека барем малку сте се промениле. Секако, промените најчесто се добри и позитивни за вашиот живот, но колку вљубувањето всушност влијае на вас и вашите навики ви открива знакот во кој сте родени.

„Кој се плаши од страдање, веќе страда од страв!“

Факултети - 20.11.2017

( Фото: Pixabay ) Овие внимателно одбрани зборови на мудроста навистина се едни од најмоќните и најмудрите цитати на сите времиња. 1. „Секој е гениј. Меѓутоа, ако ја проценуваме рибата во зависност од нејзината способност да се качува по стебла, таа ...

Неверојатни бенефиции што ги добиваат сите вработени во „Гугл“

Факултети - 20.11.2017

Фото: Getty Images Се исплаќа да работите во една од најголемите и најмоќните компании во светот. Гигантот за веб-пребарување го води интернетот, така што начинот на кој управуваат со канцелариите е исто толку важен.

Годишен хороскоп за 2018 година: Еве што ве очекува во 2018!

Exclusive.mk - пред: 22 часа

Овен За овените 2018 година ќе биде многу возбудлива. Годишниот хороскоп покажува дека целиот напор на Овените ќе се исплати во 2018 година. Година за кариера и приходи, како и позитивна енергија и мотивација.