TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Руска пензионерка освои 7 милиони евра на лотарија ВИДЕО

+инфо - 20.11.2017

Иако добивката е релативно мала во однос на американските и европските џекпотови, половина милијарда рубљи се огромни пари за просечен руски пензионер Руската пензионерка Наталија Власова (63) освоила половина милијарди рубљи (7,2 милиони евра) на ...

ВИДЕО: Пензионерка од Русија освои 7,2 милиони евра на лотарија

А1 On

Руска пензионерка ја доби најголемата премија на лото- дури 7,2 милиони евра, а ќе се изненадите од нејзината пензија (ВИДЕО)

Курир

Руска пензионерка освои седум милиони евра на лотарија (видео)

Република

ЗаЗабава Пулс24 Н.Македонија Сител 24 Вести Exclusive.mk МК News

11 поврзани вести »

50 години во брак? Полска ви дава медал

365 - 20.11.2017

Нема многу земји/нации што доделуваат медал за долг брачен живот, но Полска е баш таква. Медалот е воведен од полскиот парламент во февруари 1960-та. Се доделува на парови кои се во брак барем 50 години.

Ѓердан од дијаманти продаден за 33,7 милиони долари

Канал5 - 20.11.2017

Ѓердан од совршени дијаманти од 163 карати е продадена на аукција на куќата „Кристис“ во Женева за 33,7 милиони долари. Дијамантот е откриен во февруари во источна Ангола во необработен облик , дијамантот имал неверојатни 404, 2 карати и е ...

Новото најскапо ланче во светот (фото)

Денар
2 поврзани вести »

За ноќеска се очекува првиот снег во Скопје

Република - 20.11.2017

Според меторолошките прогнози на weather.com кој се смета за еден од најточните метереолошки сајтови, ноќеска во Скопје треба да заврне првиот снег. Снежните врнежи се очекува да траат кратко, помеѓу 2 и 4 часот утрово, и да не се задржат, но сепак ...

Најавен првиот снег во Скопје

Press24

Ноќеска се очекува првиот снег во Скопје

Репортер

Најавен првиот снег во Скопје

Сител

Курир Press24 Нетпрес

7 поврзани вести »

(Видео) Како изгледал тренингот на Мухамед Али

Репортер - 20.11.2017

Мухамед Али, еден од најпознатите боксери на сите времиња, со децении ја воодушевувал публиката, а неговиот борбен стил и движења го инспирирале дури и мајсторот на боречките вештини, Брус Ли.

Мухамед Али: Како изгледал тренингот на најголемата боксерска легенда?

Точка
2 поврзани вести »

Кој ги плаќа – Марјановиќ имаат таен финансиер?

Република - 20.11.2017

Семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ повеќе од една година нема никакви приходи, но затоа нејзините членови успеваат да платат пет врвни адвокати, возат три автомобила и ги регулираат сите трошоци околу куќата, а за сето тоа потребни им ...

Вака изгледа убиецот на Јелена – гатачот Златко направи фото робот!

Република
2 поврзани вести »

Плачел целиот аеродром: Сопственикот го оставил кучето, тоа го чекало еден месец, па умрело од депресија

Точка - 20.11.2017

На еден аеродром во Колумбија, сопственикот го оставил своето куче, кое еден месец се обидувало да го пронајде, а потоа умрело од "скршено срце". Луѓето се обидувале да го нахранат кучето кое го нарекувале Нубе Виајера, што значи "облак кој патува".

ВИДЕО: Ова куче умре со скршено срце откако сопственикот го остави на аеродром

Курир

Сопственикот го оставил кучето, тоа го чекало еден месец, па умрело од депресија

Вечер
3 поврзани вести »

Фотографија на денот: Запознајте ја Дуанита

Deutsche Welle - 20.11.2017

Оваа огромна тиква не е никаков проблем за слоницата Дуанита. Таа заедно со своето семејство живее во Зоолошката градина во германскиот град Оснабрик. Оваа #ФотографијаНаДенот е направена од Лиза Јозеф вработена во Зоолошката градина во Оснабрик во ...