TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Музика

Стинг во Скопје: Соврешена музика и воодушевена публика

+инфо - пред: 16 часа

Во салата владееше екстатична атмосфера, публиката во транс заедно со него ги пееше неговите хитови. Безвременските хитови „Englishman in New York“, „Desert rose“, „Everybreath you take“, речиси не постои љубител на музиката чие срце не го допреа ...

Кој мисли на избори кога Стинг е во Скопје?

Идивиди

МУЗИЧКИ СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ: Стинг ја наполни „Борис Трајковски“ како никој досега! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно

Англичанец во Скопје: Треба да се вратиме тука!

Кајгана

Шеталиште МКД Факултети Вистина.мк Шеталиште Точка Press24 Репортер

47 поврзани вести »

Скопје џез фестивал

24 Вести - пред: 14 часа

Љубителите на џез музиката, одново ќе уживаат во програмата на овогодинешното – 36то издание на скопскиот џез фестивал. од 19ти до 22ри октомври на сцената на македонската опера и балет ќе настапат звучни имиња од светската џез сцена, меѓу кои ...

Скопје подготвено за 36-тото издание на Skopje Jazz Festival

Идивиди

Годинава, Скопскиот џез фестивал со новитети

+инфо

Виктор Филиповски е прв добитник на новата награда за најдобар млад џез музичар на скопскиот џез фестивал

Сакам да кажам

МРТ ЗаЗабава Радио МОФ

7 поврзани вести »

Со концерт на камерниот хор „Света Злата Мегленска“ почнува „Златна лира“

МКД - пред: 16 часа

Фестивалот на музичките уметници на Македонија „Златна лира 2017“ во своето 11-то издание ќе почне на 16 октомври, во 20 часот во Музејот на град Скопје, со концерт на камерниот хор „Света Злата Мегленска“, кој под диригентство на Летка Димовска ...

Почнува фестивалот „Златна лира“ ...

Н.Македонија

Со концерт на „Света Злата Мегленска“ почнува фестивалот „Златна лира“

Сител

Со концерт на „Света Злата Мегленска“ почнува фестивалот „Златна лира“

Канал5

А1 On Newsroom Слободен Печат ТВ21 Скопје инфо

9 поврзани вести »

Тешки дроги, голотија, силување: Денес е светска ѕвезда, а нејзиното минато крие морничави детали!

Вистина.мк - 15.10.2017

Кога ќе се спомене Стефани Џоен Анџелина Германота, малкумина знаат за кого се работи, со оглед на тоа дека пред десет години кога се појави на музичката сцена, го оставила на страна нејзиното вистинско име.

Таа е светска ѕвезда, а нејзиното минато крие морничави детали (Фото)

Република

Денес е светска ѕвезда, но нејзиното минато крие морничави детали

Сител
3 поврзани вести »

Во документарниот филм за Џорџ Мајкл, негови славни пријатели БЕЗ ПРЕДРАСУДИ ја слушаат неговата песна

Точка - пред: 9 часа

Во чест на Џорџ Мајкл, кој почина на 5 Декември минатата година, на телевизијата "Канал 4" ќе се прикажува документарниот филм за легендарниот пејач. Името на документарецот е според неговиот хит "Freedom".

Се снима документарен филм за Џорџ Мајкл

Република
2 поврзани вести »

Хуманитарен концерт за одбележување на Денот на белиот стап – симбол на лицата со оштетен вид

Таратур - пред: 17 часа

На 20ти Октомври 2017 година, во Дом на АРМ со почеток во 19:30 часот, Проектот на УСАИД и ЛЦИФ за децата со пречки во видот, организира MУЗИЧКИ КОНЦЕРТ за одбележување на Денот на белиот стап – симбол на лицата со оштетен вид.

Хуманитарен концерт за одбележување на Денот на белиот стап – симбол на лицата со оштетен вид

КадеВечер
2 поврзани вести »

„Освета“ ги спои Пинк и Еминем

Кајгана - пред: 18 часа

Меѓу песните кои се најдоа на новиот албум на секогаш иновативната Пинк, посебно внимание привлече нумерата „Revange“. Покрај самата тема за освета, посебно интересно беше секако тоа што во песната се најде и славниот рапер Еминем.

Смеење до солзи: Погледнете ја машката верзија на Емина и Милица

Идивиди - пред: 21 часа

Третата епизода од четвртата сезона на „TLZP“ несомнено беше една од најсмешните кои досега сме ги виделе од кога се емитува ова шоу и тоа токму поради имитацијата на Стеван.А и Леон. Момците се најдоа во улога на жени, па мораа да влезат во чевлите ...

ТЛЗП СМЕЕЊЕ СО СОЛЗИ- Што ќе кажат Емина и Милица на оваа точка?! Еве ги нивните ДВОЈНИЧКИ (ВИДЕО)

Exclusive.mk
2 поврзани вести »

Емотивна порака за Тоше Проески преку дел од насловите на неговите песни

Црнобело - пред: 18 часа

И десет години „по тебе“ „солзи прават златен прстен“. „Го молам ноќва небото“ да ми те врати. „Слушаш ли“? Tи си „Синот Божји“ што никој од нас не може да го преболи. Болката по тебе е „игри без граници“ што ми прават „громови на душа“.

Концерт на Liars во МКЦ на Таксират 19

Радио МОФ - 15.10.2017

Експерименталниот андергарунд арт-рок бенд Liars кој британскиот Гардијан го нарече „господар на ексцентричната електроника“ на 30-ти ноември ќе настапи во Младински Културен Центар во Скопје, а со овој концерт и официјално ќе биде отворено 19-тото ...