TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патувања

Купете си државјанство за пацифичкиот рај, слободно патувајте и плаќајте минимални даноци

Таратур - пред: 21 часа

Ако државата во која живеете ви е досадно место и сакате нова дразба и авантура и сте во потрага по нов дом, опција ви е и преселбата на пацифичкиот остров Вануату. Таму нема да ви бараат ниту виза, ниту било каков друг обврзувачки документ од таков ...

Една од најубавите дестинации во светот нуди купување на државјанство

Точка

Една од најубавите дестинации во светот нуди купување на државјанство

Вистина.мк
3 поврзани вести »

Ах колку ни фали летото и морето полно со едрилици…

Friday.mk - пред: 27 мин

100-ft. Wally Love едрилицата е една од оние креации кои кога и да ја видиме не остава без зборови. Скоро секогаш закотвена во Монако, и скоро секогаш со феноменален изглед. Мало потсетување на летото – Конечно му се исполни желбата на тој што ...

10-те најдобро оценети градови за патување во светот

Црнобело - пред: 6 часа

Како би требало да изгледа идеалниот град по сечии стандарди? Футуристички или со потопол амбиент? Според 5 категории – стабилност, здравје, култура, едукација и инфраструктура, одбрани се 10-те најатрактивни градови за патување во светот.

10-те најдобро оценети градови за патување во светот

Орбис
2 поврзани вести »

Русија гради огромен мост што ќе ги поврзува полуостровите Керч и Таман

Сител - 16.10.2017

На Крим во тек се неверојатни градежни работи, каде со бродови се пренесуваат 5.500 тони тешките делови од новиот мост, што ќе ги поврзува полуостровите Керч и Таман. Комплицираната работа за пренесување на деловите од мостот до потребната ...

ВИДЕО: Русија гради огромен мост што ќе ги поврзува полуостровите Керч и Таман

А1 On
2 поврзани вести »

Се продаваат куќи по 1 евро на одлични локации, но постои еден услов

Вистина.мк - 16.10.2017

Како што се наведува, недвижнини можат да се купат и само за 1 евро,а медиумите пренесуваат дека во некои огласи, дури и се бесплатни. Во страв да не бидат избришани од географската мапа, три гратчиња во Италија нудат недвижнини за 0 евра, пишуваат ...

Понуда за сите: Куќи за по 1 евро под еден услов

Република
2 поврзани вести »