TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интима

На што „паѓаат“ модерните жени?

Кумановски м. - пред: 1 час

loading... Жените на 21. век најмногу „паѓаат“ на мажите кои имаат нежен лик, но мускулесто тело, покажало најновото истражување, спроведено на Универзитетот во Квинследн, Австралија. Истражувачите на група од 160 жени покажале фотографии од мажи и ...

Погледнете какви мажи им се допаѓаат на жените!

Таратур

Добитна комбинација: Низок, ќелав и мускулест

Кајгана

Жените ги привлекуваат ниски, келави и мускулести мажи

Локално

Сваштарник Кајгана Вечер

7 поврзани вести »

Christian Louboutin креираше чевли во стилот на Star Wars

Локално - пред: 9 часа

Кој би претпоставил дека Christian Louboutin е обожавател на “Војна на ѕвездите”? За да го прослави промоцијата на новиот филм, познатиот дизајнер се обедини со Disney за да создаде линија чевли инспирирани од најпознатите иконски ликови од филмот – ...

Постери за „Star Wars: The Last Jedi“ направени од фановите

Кајгана

Принцовите Вилијам и Хари се подготвуваат за премиерата на „Star Wars“ во Лондон

Стандард

Star Wars со кул AR налепници доаѓа на Google Pixel

IT.mk

КадеВечер

5 поврзани вести »

Младите брачни парови се склони кон побрзо зголемување на тежината од луѓето кои живеат сами

Точка - пред: 6 часа

Паровите кои започнуваат заеднички живот во вонбрачна или брачна заедница, многу брзо ја зголемуваат нивната тежина, покажува едно истражување. Истражувањето беше спроведено од научници од Универзитот Глазгов, кое покажало дека во првата година од ...

6 лаги за невиноста: Дали хименот е скинат – дури и искусен гинеколог не секогаш може да каже дека тој е изгубен

Локално - пред: 7 часа

Повеќето луѓе се сигурни дека знаат како може една девојка да се разликува од жена со поголемо сексуално искуство. Од кога точно ги имаме овие информации, многу од нас веќе не се сеќаваат.

Шест лаги за невиноста: Дали хименот е скинат – дури и искусен гинеколог не секогаш може да каже дека тој е изгубен

Курир
2 поврзани вести »

Не сте единствени. Постојат 7 одлични причини зошто сите жени глумат оргазам

Скопје24 - пред: 8 часа

Постојат неколку добри причини зошто жените глумат оргазам, ги издвојуваме најчестите: Истражувањата покажаа дека девојките во сексот без обврски со непознат партнер имаат помалку шанси за отгазам отоколу девојките кои се во подолги врски.

Бројот 2 е најважен: Ако ги правите овие 10 работи во кревет, дефинитивно сте најдобри

Скопје24 - пред: 8 часа

Вечно прашање е што е она што некого го прави најдобар во кревет. Дали се тоа сексуалните вештини, заводливиот поглед или нешто трето. Сепак најчесто тоа нема врска со сексот туку со самиот пристап и каракетерот на човекот.

Девојката му се секса секој ден со различен, а него не му смета тоа!

Таратур - пред: 10 часа

Можете ли да замислете сериозна врска со порно актерка? Како ќе се носете со нејзината работа или како би реагирале на тоа вашите ближни? Мајк Адкинс до пред четири години немал одговор на овие прашања, но мораше да се прилагоди откако ја сретна Али ...

Колку често треба да водите љубов на неделна база?

Таратур - пред: 11 часа

Сите знаеме дека сексот е здрав и многу потребен за добро функционирање на организмот, како за физички, така и за ментален план. Но едно истажување покажува дека луѓето се помалку се сексаат во споредба со истражувањето пред десет години.

Неговата омилена секс поза ќе ви покаже како ве доживува

Попара - пред: 15 часа

Доколку вашиот партнер не зборува за тоа колку му значите и како ве доживува тогаш обрнете внимание на секс позата која му е омилена, зашто таа открива многу за тоа како тој навистина ве доживува. Doggy style.

Секс пози: Што сакаат мажите, а што жените?

Exclusive.mk
2 поврзани вести »

Универзитетско истражување: Колку треба да трае сексот за жената да биде задоволена

Таратур - пред: 18 часа

Колку долго треба да трае сексот за да биде добар, е вечното прашање, особено за мажите, а истражувањето кое пред неколку години го направи Универзитетот во Њу Брансвик го дава можниот одговор.