TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интима

Не се колегите, пријателите и познаниците – еве со кого најчесто изневеруваат жените

Скопје24 - пред: 9 часа

Заборавите на колегите, пријателите и познаниците од фејсбук.Ако се сомневате дека сопругата ве изневерува, тогаш тоа е веројатно со вашиот сосед. Според американските истражувања, кое е спроведено на 8000 членови, синдромот „секс со комшиката„ е ...

Што треба да знаете за девојката која бега од љубовта?

Скопје инфо - пред: 11 часа

- Можеби се плашиш дека некој навистина би сакал да биде со тебе. - А зошто тоа би ме плашело? - Затоа што тогаш нема да можеш да се криеш позади твоите книги и Бог... Но, знаеш која е вистинската причина поради која се плашиш? Затоа што и ти сакаш ...

Пејачката го откри својот рецепт за успешен брак: „Одвоени паричници!“

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

Поп-пејачка Јелена Карлеуша веќе 11 години ужива во среќниот брак со фудбалерот Душко Тошиќ , со кого ги има ќерките Атина и Ника . Освен контроверзна, темпераментна, ексцентрична, остра на јазик и како се’ уште не ја нарекуваат, ЈК очигледно е и ...

Карлеуша го откри својот рецепт за успешен брак: „Одвоени паричници!“

Република
2 поврзани вести »

Бракот и парите: 5-те главни финансиски заповеди за брачните парови

Црнобело - пред: 18 часа

Покрај љубовта, вниманието и сличните интереси и навики, согласувањето околу финансиите е многу важен дел од брачниот живот. Според адвокатите и брачните советници, голем дел од проблемите во бракот се предизвикани поради финансиите.

10 знаци дека сте во врска која ќе трае до крајот на животот

Црнобело - пред: 23 часа

На почетокот на љубовните врски, постои некое убаво чувство заради кое мислите дека таа ќе трае засекогаш. Но многупати се случува подоцна да се разочарате и да се вратите во реалноста, за жал или за среќа.

10 знаци дека сте во врска која ќе трае до крајот на животот

Орбис
2 поврзани вести »

Најдобрите фотографии од дивиот свет за 2017 година

Факултети - пред: 1 ден

Фото: John Mullineux Со церемонија во Природонаучниот музеј во Лондон беа објавени резултатите од натпреварот за фотограф на годината, а победничките фотографии се вредни за вашето внимание.

Најдобрите фотографии од дивината за 2017 година

Кајгана
2 поврзани вести »

Љубовна врска од соништата: 7 видови парови кои никогаш нема да раскинат!

Турлитава - 19.10.2017

Ако упорно избирате ист тип момче, на пример, уметник и боем, можеби е крајно време да размислите за динамиката во врската и што би се случило ако ја испробате среќата со малку поинаков карактер.

Жените во средни години поретко размислуваат за секс

Кајгана - 19.10.2017

Се повеќе жени кои влегуваат во средни години помалку размислуваат за секс. Истражувањето објавено во магазинот Journal of Sexual Medicine покажало дека 70 отсто од Австралијанките меѓу 40 и 65 години имаат ниско либидо.

Какви мажи ги привлекуваат жените за време на плодните денови?

Попара - 19.10.2017

Овулацијата кај жените предизвикува силни промени, па затоа им стануваат привлечни мажите кои не се нивни партнери. Жените кои се во врска со помалку привлечни и помалку доминантни партнери стануваат многу критични кон нив за време на овулацијата.

Сé повеќе стрејт мажи имаат тројки со нивните машки пријатели…

365 - 19.10.2017

Студијата на британскиот социолог д-р Рајан Скоутс, кој има докторат по секс тројки (и ние не знаевме дека постои), покажува дека сексуалните активности од типот „двајца мажи и жена“ се во пораст.