TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

„Подем на гревот“ на Папаз го отвори скопскиот Моден викенд

Cooltura - пред: 12 часа

Седејќи така по шеснаесети пат во редовите на Модниот викенд Скопје, додека уживав во претставувањето на новите колкеции на македонските дизајнери размислував... Лесно ни е на нас дуздисани, седнати во „ложата“ критички настроени кон парчињата кои ...

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора на модниот викенд во Скопје

Идивиди

Смели модни приказни за почеток на 16-ти Моден викенд Скопје

Кајгана

Вистинска Содома и Гомора приреди Папаз на отворањето на Моден викенд

Турлитава

Република Newsroom Exclusive.mk Сакам да кажам Република ЗаЗабава Република Слободен Печат

32 поврзани вести »

Ѕирнете во „бекстејџот“ на „Моден викенд“!

Убавина и Здравје - пред: 7 часа

Во саботата со четири ревии во „Скопје Мериот Хотел“ почна шеснаесеттиот Моден викенд Скопје , под мотото на сезоната #Stopthetraffik. Моден викенд 💜💜💜 #FWSK @fashionweekendskopje #papaz @papazfashion #mediumskipokroviteli A post shared by Ubavina i ...

Инстаграм профил што ги лови евтините верзии на луксузните дизајнерски колекции

Stylist
2 поврзани вести »

Како птици: Луксузен апартман за сафари во Африка

Локално - пред: 5 часа

Гостите на овој чуден стан можеби ќе треба да внимаваат да не седат удобно со орлите. Причината е тоа што изгледа како гнездо на џиновски птици. Нестандардниот стан кој се наоѓа во одморалиштето Сегера во Африка е во близина на река која изобилува ...

Птичје гнездо совршено за бегство на луѓето од модерниот свет

А1 On
2 поврзани вести »

(ФОТОГРАФИИ) Еве ја вистинската причина зошто Вилијам толку не го посакувал третото дете: Излегоа информации дека не е ...

Локално - пред: 6 часа

За прв пат гласините за тоа дека војвотката е во интересно положба се појавија кога таа откажа посетата на лондонски детски центар. Малку потоа медиумите разрбраа дека Кејт е во болница, но никој не знаеше за вистинската причина за тоа.

Ги има во повеќе бои: Кои се модните фаворити на Кејт Мидлтон?

Црнобело
2 поврзани вести »

ФОТО: Анџелина Џоли со двете ќерки Захара и Шајло на премиера

Фемина - пред: 10 часа

Анџелина Џоли присуствуваше на холивудската премиера на „The Breadwinner“ заедно со две од своите три ќерки. 42-годишната актерка носеше бела креација од руската дизајнерка Улјана Сергеенко, 12-годишната Захара избра црн фустан, додека 11-годишната ...

Анџелина Џоли елегантна во бела креација покрај своите деца

Среќа.mk
2 поврзани вести »

Совршен есенски стајлинг на Лила Филиповска (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 12 часа

Популарната водителка Лила Филиповска е позната како дама со сопствен стил, која има силно влијание на социјалните мрежи на кои објавува фотографии од своите комбинации. Па така, и овој пат популарната „инфлуенсерка“ сподели фотографија на која ја ...

Која боја и е омилена на Лила - водителката ги насмеа сите со оваа фотографија

Press24
2 поврзани вести »

Каубојките се вратија на голема врата

Убавина и Здравје - пред: 11 часа

Каубојките, некогаш омилените чизми и заштитен знак на популарната кантри-пејачка Доли Партон, денес им се омилени и на Кејт Мос, Кети Пери и Риз Витерспун. Оваа сезона се вратија во дизајнерската колекција на модните куќи „Марк Џејкобс“, „Келвин ...

Zara со тренди парчиња и нови цени!

Divian Arts - пред: 14 часа

Никогаш не сме се двоумеле да кажеме дека Zara нуди трендовски алишта по поволни цени, но дали и сега е тоа така? “Zara” е моден бренд кој често го купуваме. Трендовски модели, кои само што се симнале од модните ревии на светските познати дизајнери, ...

Храбри чекори на дамите бунтовнички во колекцијата „Маршот на боговите“ на Викторија Арсовска

Stylist - пред: 14 часа

Младата Викторија Арсовска својот дизајнерски авторски израз го прикажа вчеравечер со модна ревија на својата колекција „Маршот на боговите“, дел од програмата на овосезонскиот Моден викенд-Скопје.

Вечерен гламур во колекцијата Art Deco на Atelier Kocareva

Stylist - пред: 13 часа

Првата вечер на есенскиот Моден викенд беше заокружена со ревијата на Atelier Kocareva и колекцијата “Art deco”, женствена, деликатна и раскошна колекцијатж, затоа што раскажува приказна за токму таква, безвременска жена изразена преку ...