TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Џиџи Хадид поради расизам забранета во Кина

ЗаЗабава - пред: 6 часа

Се чини дека на Џиџи Хадид и се заканува забрана за влез во Кина, бидејќи нацијата е навредена од нејзината шега на сметка на Буда. Ова ќе биде голем проблем за успешната манекенка, бидејќи познатото Victoria’s Secret шоу ќе се одржи во таа држава.

Џиџи Адид ја налути Кина, нема да учествува на „Викторијас Сикрет“ шоуто во Шангај

Стандард

Џиџи Хадид нема да настапи на шоуто на „Викторијас сикрет“

Слободен Печат

Џиџи Хадид нема да се појави на шоуто на „Victoria’s Secret“, ова е причината

Хитпортал

МакМода Среќа.mk Хитпортал МакМода Локално

9 поврзани вести »

Оваа есен карираното е “cool” !

Divian Arts - пред: 6 часа

Карираниот дезен воглавно се врзува за кошули и здолништа, а ние денес ви претставуваме и други начини, кои можете да ги надоврзете на вашиот стајлинг и да изгледате модерно. Карираниот дизајн стана многу популарен, изминатите неколку сезони.

Донираните чизми од 1982 година ги нагризаа стапалата на полицајците

+инфо

Седум светкави идеи од „Манго“ за party изглед

Stylist

Комбинација која сите ја носат оваа есен: Кожени панталони + плетен џемпер

Црнобело

МакМода МакМода Press24 Пулс24 Среќа.mk МакМода МакМода Црнобело

18 поврзани вести »

Тренд на неделата: Јакни од MANGO (фантастични се!)

МакМода - пред: 11 часа

Одмана во понудите на „хај-стрит“ модните марки немаме видено толку фраерски јакни како овие (достапни во продажба) од Манго! Јакни од MANGO кои со сигурност ќе ве сместат во центарот на вниманието каде и да се појавите и со што и да ги ...

8 модели на предимензионирани обетки од MANGO

МакМода

Ноемвриска кампања на Mango -“Пред полноќ”!

КадеВечер

“Пред полноќ” – MANGO ја претстави својата празнична колекција

Среќа.mk
4 поврзани вести »

(ГАЛЕРИЈА) Висока мода во новите дизајни на Росица Мршиќ

Репортер - пред: 12 часа

Дизајнерката Росица Мршиќ ја промовираше новата pret- a-porter колекција за есен-зима 2017 година. Дизајнерката во оваа линија на модели го покажува своето разбирање на способноста на жената да испраќа моќна порака преку својот изглед и да изгледа ...

Топли тонови и инспирација од 20-тите во колекцијата MUSE на Росица Мршиќ

Stylist

Muse ја нагласува вашата женственост

Фактор

Росица Мршиќ ја претставува колекцијата MUSE за есен-зима 2017

Stylist

еМагазин Република Fashionel

7 поврзани вести »

Љубовен ден во Драма Студио – Give a little Lovecat Spread a little Cat Love

МакМода - пред: 14 часа

Lovecats брендот во Драма студио со потпис на модниот дизајнер Ивана Кнез само денес ќе е достапен во промо пакети од 30% до -80%. Освен понудените промо #lovepacks, трендсетерите ќе имаат можност да креираат свои пакети, да се дружат со ...

Љубовен ден во Драма Студио - Give a little Lovecat Spread a little Cat Love

еМагазин

Љубовен ден во Драма Студио – Give a little Lovecat Spread a little Cat Love

Stylist

Ивана Кнез: Lovecats брендот е моја прва љубов

Република

Пулс24 Слободен Печат

6 поврзани вести »

Напредна технологија во светот на машката мода

Friday.mk - пред: 8 часа

Технологијата менува се околу нас, па дури и начинот на облекување. Во моментов постојат многу напредни технологии кои го менуваат секој аспект од модната индустрија. Веб страните нудат “custom made” производи, 3D скенови на телото, лични аватари за ...

Како да носите мини здолниште ако веќе не сте тинејџерка?

Divian Arts - пред: 8 часа

Мини здолништа се враќаат во мода, а вие не се плашете да ги носите! Оваа есен и зима, мини здолништа повторно се во тренд. Сем мини здолништата од тексас, можеме да видиме дека во тренд се и здолништа од винил, кожа, кадифе и сомот.

Повратнички тренд – панталони од сомот

Слободен Печат
2 поврзани вести »

Козметиката на Викторија Бекам за Estée Lauder за првпат во Македонија

Stylist - пред: 10 часа

Во Македонија за прв пат пристигна козметичката линија на Викторија Бекам направена во соработка со козметичкиот гигант Estée Lauder. Отсега кај нас е достапна лимитираната колекција за есен-зима 2017 и може да се најде единствено во парфимеријата ...

Што носат познатите оваа есен?

Fashionel - пред: 10 часа

Кога бараме инспирација во секогаш широката лепеза на стилови во уличната мода, особено сме љубопитни за тоа што носат познатите личности. Викторија Бекам Она што може да го забележиме како парче што важи за заеднички пресек во сезонските аутфити на ...