TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Што носат познатите оваа есен?

Fashionel - пред: 5 часа

Кога бараме инспирација во секогаш широката лепеза на стилови во уличната мода, особено сме љубопитни за тоа што носат познатите личности. Викторија Бекам Она што може да го забележиме како парче што важи за заеднички пресек во сезонските аутфити на ...

5 знаци дека шефот ви се става

Friday.mk - пред: 5 часа

Избегнете го несаканото внимание од вашиот работодавец без да ја изгубите вашата работа. Знаете ли да ја препознаете разликата помеѓу пријателското муабетење со вашиот шеф и додворувањето: Одговорот на ова го дава психологот и автор на бестселерот ...

Забавна празнична колекција на „Зара“ за најмладите

Stylist - пред: 6 часа

Предновогодишната атмосфера модниот бренд „Зара“ ја разубавува со нов каталог со свечени зимски креации за најмладите. Светкави фустанчиња, здолништа со карнери, нежни модели со тантела извезени со кристали, металик парчиња со плисе, џемпери ...

Совршено костен пире (со рум)

МакМода - пред: 7 часа

Идеален десерт за постудените денови. Со малку волја и време можете да подготвите совршено костен пире многу повкусно од купената верзија. Потребни намирници – 400 грама костени, 2 лажици шеќер, 40 мл рум, 10 мл арома од ванила, шлаг 200 мл.

Чевличиња и чизмички за студените денови од ORIGINAL MARINES

МакМода - пред: 7 часа

Не трошете си го времето талкајќи низ продавниците во потрага по топли, удобни и стилизирани чевли за вашите дечиња. Најубавите ги најдовме во брендираните продавници ORIGINAL MARINES. Сите модели се со препознатлив, италијански дизајнерски шарм.

Стилот и Модата се две сосема различни работи

Friday.mk - пред: 7 часа

Во еден број на Men’s Health Србија, главниот уредник Иван има доста интересни размислувања за разликите помеѓу поимите Стил и Мода, кои сакаме да ги споделиме со вас. Според него, стилот инспирира, а модата информира.

7 нови лакови за нокти во сива нијанса совршени за свечености

МакМода - пред: 8 часа

Елегантната сива нијанса на лаковите за нокти се врати на модната сцена, па сега лесно ја наоѓаме во новите колекции на козметичките марки. Од бледо сива нијанса до темно сиви тонови, сивиот лак за нокти е одличен во секоја елегантна или смирена, ...

Сакате долги и здрави нокти?-Еве неколку начини како да го постигнете тоа!

Пулс24
2 поврзани вести »

Петок во црно и виолетово

Fashionel - пред: 8 часа

Да ја завршиме работната недела со стил. Нашата денешна предлог комбинација е составена од две бои, кои се сосема доволни за да бидете впечатливи. Исто така, со оглед на тоа дека е петок и дека веројатно ќе посакате малку да се забавувате, внесовме ...

Петок во црно и виолетово

Точка
2 поврзани вести »

Mango Man Committed Autumn/Winter 2017 Men Колекција

Friday.mk - пред: 7 часа

Стилски момент кој ќе ве двои од “нормалната” толпа. Belted Overcoat капутот е... Есенска инспирација од Esquire. Есенски врнежливи комбинации, за микс на природата и викенд ...

Модни трикови кои ќе ви помогнат да ги прикриете вашите мани

Идивиди - пред: 10 часа

Кога станува збор за модата секогаш постои интерес за она што е актуелно, а што не е. Оптичките илузии се одличен начин за истакнување на областите кои ќе сакате да ги покажете, но и за да ги сокриете вашите мани.