TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Ефективна масажа која ќе ви помогне да се ослободите од целулитот

Црнобело - пред: 16 часа

Ладните денови не треба да значат дека ќе го запуштите својот изглед и грижата за телото. Најчест проблем кај девојките е целулитот и борбата со него, но за да го отстраните, многу често не ви се потребни скапите антицелулитни масажи во салоните.

5 правила како да носите широка облека, а да не изгледате „запуштено“

Црнобело - пред: 16 часа

Цела есен и зима се во знакот на широките XXL џемпери, кардигани, наметки и предимензионирани капути. Но, покрај комфорот и топлината кои ги нудат, имаат еден голем минус – многу лесно може да направат да изгледате како запуштена вреќа, доколку не ...

ФОТО: 20-годишна студентка по медицина од Индија победи на „Мис на светот“

Орбис - 20.11.2017

Мануши Чилар е новата Мис на светот. 20-годишната мисица од Индија се истакна помеѓу 118-те убавици кои учествуваа во трката за посакуваната титула на натпреварот за убавина, кој се одржа во Кина.

Која е победничката на Мис на светот 2017?

Ladybook

По 17 години титулата „Мис на светот“ повторно во Индија

Идивиди

Паметна и убава: Докторката Мануши е новата „Мис на светот“

Хитпортал

Црнобело Точка Newsroom

7 поврзани вести »

Како да изберете фармерки ако имате вишок килограми

Fashionel - 20.11.2017

Кои фармерки најдобро ќе ви стојат, зависи од тоа каде имате вишок на своето тело и затоа постојат генерални правила. Ако сте со изразени облини, тогаш сигурно знаете дека не е воопшто лесно да го најдете бројот на фармерки кој ќе ви прилега.

Страстна боја во студена сезона: избор што ја урива монотонијата

Убавина и Здравје - 20.11.2017

Прегрнете ги модните трендови и испробајте ја црвената нијанса која ќе ве исполни, стопли и ќе ви даде посебна нота на севкупниот изглед. Црвената е „жешка“ боја на сезоната и доста од трендовите се фокусираат на нејзината употреба.

2Cellos во магична Божиќна кампања

Fashionel - 20.11.2017

Светски познатите музичари Стјепан Хаусер и Лука Шулиќ, што го сочинуваат маестралното дуо 2Cellos, се главните ликови во новата Божиќна кампања на брендот s.Olivier Black Label, со што ја продолжуваат нивната претходна, заедничка соработка.

Новогодишна приказна со „Ту челос“

Репортер
2 поврзани вести »

Nike Air Huarache Run City “NYC” во целосна темна комбинација

Friday.mk - 20.11.2017

Nike Air Max 97 Ultra ’17 SE Sports “Pure Platinum” Со фокус на Nike SB Dunk ...

Од понеделник до петок: 5 совршени работни модни комбинации за успешните бизнис дами

Кафе пауза - 20.11.2017

Ако досега не сте слушнале за девојката која се вика Баба Каналес , сега е време да ја запознаете! Од неа можете да научите многу кога е во прашање маркетингот, како и да позајмите одлични идеи доколку сакате да се облекувате како вистинска и ...

Топ моделот кој не почитуваше здрава храна!

Fashionel - 20.11.2017

Кејт Мос има 43 години и е една од најплатените во модниот бизнис. Нејзината кариера трае веќе 25 години и позната е по тоа што многу ретко дава интервјуа.Се што некогаш сме дознавале за неа било од жолтиот печат.Се уште работи за Вог,има сопствена ...

Понеделник во кафени и бордо тонови

Fashionel - 20.11.2017

Новата работа недела ја започнуваме со студено време и топла комбинација. Нашиот предлог овој пат се карирани панталони во кафени нијанси, кои ги комбинираме со плетено бело боди со V-израз.

Комбинација за доминација: 4 идеи за совршена зимска комбинација

Точка
2 поврзани вести »