TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

5 знаци дека шефот ви се става

Friday.mk - 17.11.2017

Избегнете го несаканото внимание од вашиот работодавец без да ја изгубите вашата работа. Знаете ли да ја препознаете разликата помеѓу пријателското муабетење со вашиот шеф и додворувањето: Одговорот на ова го дава психологот и автор на бестселерот ...

Забавна празнична колекција на „Зара“ за најмладите

Stylist - 17.11.2017

Предновогодишната атмосфера модниот бренд „Зара“ ја разубавува со нов каталог со свечени зимски креации за најмладите. Светкави фустанчиња, здолништа со карнери, нежни модели со тантела извезени со кристали, металик парчиња со плисе, џемпери ...

Што носат познатите оваа есен?

Fashionel - 17.11.2017

Кога бараме инспирација во секогаш широката лепеза на стилови во уличната мода, особено сме љубопитни за тоа што носат познатите личности. Викторија Бекам Она што може да го забележиме како парче што важи за заеднички пресек во сезонските аутфити на ...

Петок во црно и виолетово

Fashionel - 17.11.2017

Да ја завршиме работната недела со стил. Нашата денешна предлог комбинација е составена од две бои, кои се сосема доволни за да бидете впечатливи. Исто така, со оглед на тоа дека е петок и дека веројатно ќе посакате малку да се забавувате, внесовме ...

Петок во црно и виолетово

Точка
2 поврзани вести »

Чевличиња и чизмички за студените денови од ORIGINAL MARINES

МакМода - 17.11.2017

Не трошете си го времето талкајќи низ продавниците во потрага по топли, удобни и стилизирани чевли за вашите дечиња. Најубавите ги најдовме во брендираните продавници ORIGINAL MARINES. Сите модели се со препознатлив, италијански дизајнерски шарм.

Колекција на костими за капење дизајнирана од Емили Ратајковски

МакМода - 17.11.2017

После години поминати во позирање во костими за капење, моделот Емили Ратајковски се нафати да дизајнира костими за капење. Американската убавица неодамна ја лансираше својата колекција на костими за кампење насловена Инамората.

Стилот и Модата се две сосема различни работи

Friday.mk - 17.11.2017

Во еден број на Men’s Health Србија, главниот уредник Иван има доста интересни размислувања за разликите помеѓу поимите Стил и Мода, кои сакаме да ги споделиме со вас. Според него, стилот инспирира, а модата информира.

Mango Man Committed Autumn/Winter 2017 Men Колекција

Friday.mk - 17.11.2017

Стилски момент кој ќе ве двои од “нормалната” толпа. Belted Overcoat капутот е... Есенска инспирација од Esquire. Есенски врнежливи комбинации, за микс на природата и викенд ...