TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Aldo ги има најубавите високи „глитер“ чизми

МакМода - 16.11.2017

Кога Кендал Џенер се појави во сребрените светкави високи чизми од Ив Сен Лоран, тие станаа најпосакуваните обувки на сезоната. Сега, модната марка Алдо има своја варијанта на овие чизми, но по прифатлица цена.

„Мамо, кога ќе се вратам од операција – ќе прогледам“

Турлитава - 15.11.2017

Стефан има 9 години и почна рапидно да го губи видот последниве неколку месеци заради инфекција 😞 Го изгуби видот на едното окце, а она што остана е 5% видливост на другото, и има надеж да се спаси целосно, со оперативен зафат кај специјалист на ...

Најубавите градови во светот за прослава на Божиќ

Newsroom - 16.11.2017

Иако сме средина на месец ноември, сепак ширум светот градовите се спремаат за божиќните и новогодишни празници. За вистински да се почувствува божиќната атмосфера, треба да се биде дел од европските и светски метрополи, кои покрај високи накитени ...