TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Червар има само една желба пред ждрепката: Да не ми се падне мојата Македонија

МКД - пред: 17 мин

Поранешниот предводник на „Црвено-жолтите", Лино Червар не сака Хрватска да ја добие Македонија на денешната ждрепка за Европското првенство Вечерва во 19 часот ќе бидат одредени групите за ЕП 2018, Македонија е во вториот шешир и за противник може ...

Червар со своја желба пред ждрепката: Може било кој, само мојата Македонија не!

Спортклуб

Касим Каменица за македонскиот ракомет

Тера

Червар пред ждребот: Имам само една желба, да не ми падне Македонија

Екипа

Червар пред ждрепката во Загреб: Само не Македонија

Макфакс

Червар има само една желба пред ждребот: Само да не ми падне мојата Македонија

Дерби

ЧЕРВАР ИМА САМО ЕДНА ЖЕЛБА: Само не мојата Македонија

SportMedia

Gol.mk Сител 24 Ракомет Дерби Gol.mk 24 Ракомет Точка Слободен Печат

31 поврзани вести »
Фудбал »

Мега-трансфер: Андонова од ПСЖ во Барселона!

ТВ21 - пред: 57 мин

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова се пресели во таборот на Барселона. Таа пред неколку месеци се пресели од Розенгард во ПСЖ, каде не доби вистинска шанса. Тоа беше причината таа да ги промени клупските бои и потпиша двегодишен ...

Фантастичен трансфер: Андонова од ПСЖ во Барселона

СуперСпорт

Наташа Андонова го замени ПСЖ со Барселона!

МКД

Екипа Дерби А1 On Gol.mk SportMedia Вечер Спортклуб Слободен Печат

19 поврзани вести »

ПСЖ не штеди – Огромни пари за доведување на Мбапе

Спортски - пред: 3 часа

Како што пренесува „Goal“, Парискиот клуб, ПСЖ наводно е подготвен да плати повеќе од 135 милиони евра за напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе. Фудбалерот, кој има само 18 години, го привлече вниманието на многу гиганти во Европа по минатата сезона, ...

Зидан го убедува Мбапе – му ветил клучна улога!

Спортски

Реал се договорил со Мбапе и Донарума, ги доведува или ова лето, или во 2018 година!?

Gol.mk

Екипа Дерби 24Фудбал Дерби Спортклуб Нова ТВ 24Фудбал Спортклуб

18 поврзани вести »

Челзи не се шегува: Бакајоко пристигна, Ван Дијк е следниот!

Спортски - пред: 1 час

Како што пренесуваат англиските медиуми шампионот Челзи го договорил првото засилување и најдоцна до утре ќе го комплетира трансферот на Бакајоко од Монако. Францускиот репрезентативец Тимуе Бакајоко беше трансфер цел на Конте и во јануарскиот ...

Конте донесе ново засилување

СуперСпорт

Челзи: Договорен трансферот на Бакајоко, се чека Ван Дајк

Макфакс

24Фудбал Спортклуб Позитив.мк Курир Вечер Сител Спортски

10 поврзани вести »
Кошарка »

Џими Батлер оди во... Минесота

SportMedia - пред: 3 часа

Џими Батлер веќе не живее во Чикаго. И нема да игра за Булс, туку му следуво преселба во Минеаполис, односно играње за Тимбервулфс. Ова е исходот на трампата која е случи за време на драфт вечерта во Бруклин.

Чикаго го испрати најдобриот кошаркар во Минесота

Екипа

Џими Батлер во Минесота Тимбервулвс

Макфакс

Gol.mk Слободен Печат Дерби Република Точка Шеталиште Вечер

10 поврзани вести »

Прва „контрола" - Косово

SportMedia - пред: 1 час

Националната селекција до 20 години прва ги започна активностите ова лето. Селекторот Мирко Петрески прозиваше на 6. јуни и оттогаш подготовките на оваа возрасна категорија се во полн ек. Како што и самиот вели, брзо поминаа тие три недели, затоа ...

Кошарка М-20: Македонија и Косово ќе одиграат пријателски натпревар

А1 On

Низа контролни натпревари на младите македонски кошаркари

Сител
3 поврзани вести »

Србија кандидат за организацијата на ЕП 2019

А1 On - пред: 2 часа

Кошаркарскиот сојуз на Србија (КСС) утре во Прага ќе ја претстави кандидатурата за добивање на организацијата на Европското првенство во кошарка за жени. Оваа беше објавено на официјалната веб страница на КСС.

Србија се кандидира за организација на ЕП во кошарка

Сител

Баскет: Србија останува на светскиот трон

Сител

А1 On Слободен Печат Gol.mk Курир Канал5

8 поврзани вести »
Ракомет »

Кире и Борко во идеалниот тим на квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 22 мин

По примерот на Лигата на шампионите, ЕХФ прави избор на идеален тим, најдобри одбрани, најдобри одбрани и во репрезентативниот сектор, односно во квалификациите за ЕП. Во идеалниот тим од последните две кола, се најдоа двајца македонски ...

Лазаров и Ристовски во дрим-тимот на квалификациите

Екипа

Лазаров и Ристовски во идеалниот тим во квалификациите за ЕП (Видео)

Дерби

Gol.mk SportMedia Точка

6 поврзани вести »

Видео: Со традиционалниот маскенбал, заврши првата смена на летниот камп на Металург

РК Металург - пред: 50 мин

Заврши првата смена на летниот камп на Металург. Вчерашниот ден беше последен за првата смена на летниот камп на Металург. Почна со редовниот предпладневен тренинг, продолжи со капење во водите на прекрасното Охридско езеро, а заврши со ...

Ново успешно издание на кампот на Ракометната академија Металург...

Н.Македонија

Видео: Измина уште еден ден во кампот на Металург

РК Металург

РК Металург

4 поврзани вести »

ГОНЗАЛЕЗ ВО СВОЈ СТИЛ: Нема силен или слаб противник, денеска сите играат ракомет

SportMedia - пред: 2 часа

Македонската репрезентација од вториот шешир ќе ги чека противниците за ЕП во Хрватска. Данска, Белорусија и Шведска се тимовите против кои не можеме да се сретнеме во групната фаза. Во првиот шешир се наоѓаат домаќинот Хрватска, актуелниот европски ...

Ракометарите вечерва ќе ги дознаат противниците на ЕП во Хрватска

Спортклуб

АНКЕТА: Кого би го посакале во група со Македонија на ЕП2018?

24 Ракомет

Вечер

4 поврзани вести »
Тенис »

Гем, сет, банкрот?...

Н.Македонија - пред: 54 мин

Славниот германски тенисер Борис Бекер е последната спортска ѕвезда што наводно го загуби богатството стекнато во кариерата, слично како Тајсон, Вокер, Вик и други познати имиња Успехот, богатството и славата на врвните спортисти претставуваат сон ...

Каде отидоа милионите евра заработка на Борис Бекер? Одговорот е многу едноставен…

Дерби

Ја изневерил бремената сопруга со келнерката во плакар за метли

Вечер

Канал5 Нова ТВ Точка Република Вечер Слободен Печат МКД Екипа

30 поврзани вести »

Визата на Лина пристигнува денеска, Ѓорческа утре патува во Лондон

МКД - пред: 37 мин

Проблемот со визата кој го имаше најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа добива разрешница, таа утре треба да отпатува во Лондон каде од 27 август ќе ги започне квалификациите за Вимблдон.

Ѓорческа поради административните лавиринти, можно е да го пропушти Вимблдон

Дерби

Се уште не се знае за Ѓорческа и нејзиниот настап на Вимблдон

Спортклуб

Точка SportMedia МКД 24 Вести ТВ21 Нетпрес Телевизија Нова Сител

11 поврзани вести »

Комплетирани четвртфиналните двојки во Хале

Сител - пред: 4 часа

Швајцарецот Роџер Федерер е последниот тенисер кој избори учество во четврфиналето на трунирот од серијата 500 во германскиот град Хале. Федерер вчеравечер го победи Миша Зверев од Германија со 2-0, по сетови 7:6 и 6:4.

Федерер чекори самоуверено кон титулата во Хале

Стандард

Комплетирани четвртфиналните двојки во Хале

+инфо

А1 On А1 On Идивиди

6 поврзани вести »
Автомото »

Распоред и линк за следење на МотоГП Асен

Мотори - пред: 35 мин

Викендов на програмата е 8-та трка од МотоГП шампионатот која ќе се вози на патеката Асен во Холандија. Асен е единствената патека на која се одржуваат МотоГП трки секоја година од своето деби во 1949-та.

MotoGP Асен: Зарко цели кон враќање на подиумот

Мотори

MotoGP Асен: Маркез е подготвен за сите сценарија

Мотори
3 поврзани вести »

Хамилтон најави пензионирање: Сакам луѓето да се сеќаваат на мене како што се сеќаваат на мојот идол Сена

Дерби - пред: 2 часа

Оваа сезона трикратниот Ф1 шампион и возач на Мерцедес, Луис Хамилтон е во тесна борба со Себастијан Фетел за првото место во генералниот пласман. Тој во пресрет на Гран При викендот во Азербејџан, запрашан што ќе прави понатаму, бидејќи договорот ...

Хамилтон: Можам да си одам од Формула 1 на крајот од сезоната

СуперСпорт

И двата болиди на Мекларен ќе бидат казнети во Азербејџан

Екипа

Стандард Стандард Алсат-М Макфакс Спортклуб Екипа Курир SportMedia

15 поврзани вести »

Фудбалот виновен за трите трки по ред

Точка - пред: 20 часа

Првиот човек на Формула 1, Чејс Кери, објасни дека Финалето на Светското фудбалско првенство следната година било причина за прв пат во историјата да има Формула 1 трки три викенда по ред.

Како ќе влијае Формула 1 календарот на нас?

Мотори
2 поврзани вести »
Останато »

„Спартанците“ против Шведска бркаат билет за Ф4

Екипа - пред: 2 часа

Македонската одбојкарска репрезентација денеска со почеток во 15 часот на дуелот со Шведска ќе го стартува својот настап на вториот турнир од Европската лига. По трите победи во низа во Скопје, „спартанците“ денеска во Тирана со триумф над Швеѓаните ...

ПО ПЕРФЕКЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ: „Спартанците“ во Тирана по печат за Данска

SportMedia

Јосифов: Ќе се потрудам да помогнам

Курир

Екипа Н.Македонија Нова ТВ А1 On Екипа А1 On Сител Вечер

17 поврзани вести »

Во сабота Пелистерка ќе освежува триатлонци од Македонија, САД и Србија

еМагазин - тукушто објавено

Отешево повторно ќе биде домаќин на најатрактивниот олимписки спорт во светот – ТРИАТЛОН. Триатлон Федерација на Македонија и општина Ресен по вторпат го организираат овој спринт во 11 категории.

Отешево домаќин на Триатлон првенство – ПРЕСПА 2017

Курир

Отешево домаќин на Триатлон првенство – ПРЕСПА 2017

А1 On
3 поврзани вести »

Мејведер е сериозен, а видеото нема да и се допадне на навивачите на Мек Грегор (ВИДЕО)

IPON - пред: 4 часа

Флојд Мејведер сериозно си ја сфатил работата за мечот со Конор Мек Грегорг, па веројатно нема да му бидат слтаки парите откако ќе го погледнете ова видео. Гледајте видеото во забавена верзија, за да не пропуштите ниту еден од жестоките удари.

Уникатен метод на тренинг во режија на Конор Мекгрегор (ВИДЕО)

Екипа

Ваква најава не може да не ве заинтересира за мечот на годината! (ВИДЕО)

IPON

IPON

4 поврзани вести »

« Вести

Јанева: СЈО следната седмица ќе поднесе нови обвинителни акти до судот

Канал5 - пред: 28 мин

Следната седмица Специјалното јавно обвинителство ќе поднесе нови обвинителни акти до судот, денеска од Охрид најави обвинителката Катица Јанева. Таа рече дека очекува да завршат со обвиненија поголем дел од веќе спроведените истраги на СЈО.

Следната седмица СЈО ќе поднесе нови обвиненија

МРТ

Јанева: Наредната седмица нови обвинителни акти на СЈО

Алсат-М

Телма Сведок Нетпрес OhridNews Р.С.Европа Телма МРТ Фокус

39 поврзани вести »

Анкета - авторитарната природа на електоратот го билда рејтингот на Заев

Deutsche Welle - пред: 1 час

За првпат по повеќе од една деценија една анкета покажа поголема популарност на СДСМ и на нејзиниот водечки политичар Заев од онаа на ВМРО-ДПМНЕ и екс-премиерот Груевски. Експертите очекуваат трендот да продолжи.

Заев бруката со договорот во Бугарија ја покрива со штелувана анкета

Курир

Брима: Променети рејтинзите на партиите и политичарите по изборот на новата Влада

Телма

+инфо МКД ТВ21 МРТ А1 On Н.Македонија Мета Канал5

26 поврзани вести »

Прибе одржа предавање во Охрид

Алсат-М - пред: 1 час

Европскиот експерт, Рајхард Прибе дојде во Македонија два дена порано од планираното. Тој во Охрид одржа предавања пред учесниците на охридската школа за природно право. Но, не сакаше да дава политички изјави ниту пак, да одговори кои се неговите ...

Прибе во Македонија: Проверка дали започнаа итните реформи?

ТВ21

Рајнхард Прибе одржа предавање пред учесниците на Школата за природно право во Охрид

Телма

Академик Телма Сител Мета OhridNews OhridNews Нова ТВ Тера

29 поврзани вести »
Магазин »

Карлос Гон преголем оптимист?!

Авто Плус - тукушто објавено

„Сметаме дека до средината на годината ќе бидеме први!„ - изјави шефот на француско-јапонската алијанса за време на средбата на сопственици на акции минатата недела, апострофирајки дека ќе ги мине по бројот на продажбите Toyota и Volkswagen.

Гон се заканува: Renault-Nissan ќе го помине VW

Авто Магазин

Renault со лак за нокти и... Twingo

Авто Плус

Додај Гас Идивиди Точка

6 поврзани вести »

ВИДЕО: Пиво-јога е идеална комбинација на вежбање и освежување со ладен пијалак

Иновативност - пред: 20 мин

На часовите по јога во Vinyasa Yoga во Лондон додека вежбате јога во рака можете да држите ладно пиво. Овој начин на вежбање се нарекува пиво-јога и го организира Funzing UK во традиционален англиски паб.

ВАТИКАН ОБЈАВИ – Јогата и Хари Потер доведуваат до опседнатост на демоните

Репортер

Како да ги разбудите мускулите?

Кајгана

Црнобело Радио МОФ Кајгана Скопје инфо Кајгана

8 поврзани вести »

Што можете да носите во текот на летото доколку не сте љубител на фустани?

Точка - пред: 32 мин

Со доаѓањето на летото, сите се радуваат што конечно можат да ги носат своите омилени летни фустани. Но, доколку Вие не сте едни од нив, не грижете се – имаме решение и за Вас. Фустаните не се единственото парче облека кое можете да го носите во ...

3 омилени комбинезонки од омилените модни марки

МакМода

Петок во бел макси фустан

Fashionel

Friday.mk Ladybook Friday.mk Friday.mk

7 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Парите не се битни, битна е нивната количина. ;)
29ReTweets51Favorites·Details
Типот е европски шампион, а проси пари за да оди да се натпреварува, @TelekomMK @VipMK https://t.co/Ku5kWPnAsa
10ReTweets9Favorites·Details
@Nebiten_ @mindplumber @BazeLazevski @LazovJanev BEJILJI KJE SREDI PAK ZA SOROSPISKITE KUMNUNJARI SMRDENI ZAJKO TEN… https://t.co/8EHqcEImcz
4ReTweets4Favorites·Details
Ако ви се немирни децата, кажете им дека ќе им дојде #Каракамишева! https://t.co/0yjdV0J69a
17ReTweets44Favorites·Details
Нешто од УЕФА не се согласуваат... https://t.co/lGCIE7fWhv
5ReTweets5Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Виц:
Фатени двајца Бугари у Германију сас дрогу...
Едн од Куманово, едн од Скопје.... 😂😂😂
38ReTweets87Favorites·Details
Порано најголеми казни ни беа:
-рано да си легнеме
-дома да останеме
-да не идеме на родендени
Сега како постари тоа ни се најголеми желби.
46ReTweets154Favorites·Details
Цветин е новиот принц од Намибија https://t.co/3OImZcbmoG
28ReTweets50Favorites·Details
Џабе студирате психологија, нашиот народ се уште се лечи во кафана.
24ReTweets72Favorites·Details
РТ РТ РТ

Иницијатива за покорисен PayPal во Македонија

https://t.co/1yYdzcpep4
14ReTweets9Favorites·Details
Видео

Денешни настани

Martin Garrix на Skopje Calling 2017

Stadion Na Arm Gradski Park

Friday, June 23 at 20:00h - 04:00h Hosted by:

Avalon Produkcija

8.1K interested   9.3K going

Begovo Pole - Outdoor Party 2017

Planinarski Dom Karadzica

Friday, June 23 at 17:00h - June 25 at 18:00h Hosted by:

ПСК Драчево "Филип Чакаров"

648 interested   177 going

Ротаракт Пиво Фест 2017

Euro Hotel Gradce

Friday, June 23 at 19:00h - 02:00h Hosted by:

Rotaract Club Kocani

119 interested   117 going

Art is not what you want: book & site-specific installation

PrivatePrint

Friday, June 23 at 19:30h - June 28 at 21:00h Hosted by:

PrivatePrint

124 interested   111 going
Утре и задутре

Bad Copy vo Aqua Park Probishtip

Aqua Park Macedonia - Probistip

Saturday, June 24 at 23:00h - 06:00h Hosted by:

Aqua Park Macedonia - Probistip

567 interested   400 going

Amadeus Band Central Park

Summer club Central Park

Saturday, June 24 at 23:55h - 04:00h Hosted by:

Summer club Central Park

530 interested   413 going

Krisko Central Park

Summer club Central Park

Sunday, June 25 at 23:55h - 04:00h Hosted by:

Summer club Central Park

514 interested   361 going

Мистериите на Беласица II (МТБ настан)

Belasica

Saturday, June 24 at 13:00h - June 25 at 16:00h Hosted by:

Blagorodna Andonova

587 interested   218 going
На денешен ден...
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001