TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомото

Кубица заврши уште еден тест со Вилијамс

Макфакс - пред: 19 часа

Роберт Кубица комплетира уште еден ден тестирање со тимот на Вилијамс пред можното враќање во Формула 1 следната сезона. Полскиот возач тестира болид на Вилијамс од 2014 година на патеката Хунгароринг во Унгарија комплетирајќи цел ден на патеката ...

Тото Волф: Мерцедес конечно се запозна со својот болид

Точка

Лауда: Луис Хамилтон сериозно размислуваше да го напушти Мерцедес

Gol.mk

Кубица заврши уште еден тест со Вилијамс

Точка

Макфакс Шеталиште Точка

7 поврзани вести »

Вебер: Фановите треба да ја знаат вистината за Шумахер

SportMedia - пред: 17 часа

Поранешниот менаџер на легендарниот Ф1 возач, Михаел Шумахер, Вили Вебер, повторно ги повика одговорните да излезат и јавно да откријат во каква состојба се наоѓа седумкратниот светски шампион.

Кажете ја вистината за Михаел Шумахер!

Макфакс

Што се случува со Михаел Шумахер?

ЗаЗабава

Кажете ја вистината

Сител

Точка Кајгана Актуелно24 Sky Скопје24 Sport M

10 поврзани вести »

Болт ќе го отвори ГП на Америка

Макфакс - пред: 17 часа

Атлетската суперѕвезда Јусеин Болт ќе има чест да го отвори формирачкиот круг на американското ГП во Остин, Тексас, прво откако спортот доби нови американски сопственици, „Либерти медија“.

Болт ќе го отвори ГП на Америка

Точка
2 поврзани вести »

Булие: Вандорн беше „фрлен во оган“

Точка - пред: 22 часа

Директорот за трка во Мекларен, Ерик Булие, смета дека младиот белгиец Стофел Вандорн, веднаш бил “фрлен во оган“ на стартот на својата Формула 1 кариера. Годинава е дебитантска за ГП2 првакот од 2015 година и иако ја почна не толку уверливо, како ...

Петручи: Секогаш одам на победа, но на крајот имам два проблеми...

Gol.mk - 17.10.2017

Данило Петручи оваа сезона е еден од најдобрите возачи во МОТО ГП шампионатот, но како што вели и самиот, во текот на целиот шампионат има два проблеми, кои тешко може да ги реши, а тие се викаат Марк и Андре.

Ристовски: Морам да научам португалски за да разберам што тренерот бара од мене!

Sport 1 - 16.10.2017

Македонскиот репрезентативен бек Стефан Ристовски двапати во изминативе два месеци беше стартер за Спортинг Лисабон, откако летово дојде во овој португалски гигант од хрватскиот првак Риека, а тој за италијански „Тутоспорт“ откри зошто не игра.

Еклстоун добил порака да стои подалеку од Ф1

Макфакс - 16.10.2017

Поранешниот семоќен човек во Формула 1, Берни Еклстоун, вели дека новите сопственици на спортот, „Либерти медија“, го спречуваат дури да присуствува на некои трки. Американската компанија откако ги откупи акциите од тимот во јануари, реши да го ...

Еклстоун добил порака да стои подалеку од Ф1

Точка
2 поврзани вести »

Хорнер: Верстапен може да го гради својот тим околу себе во Ред Бул

Gol.mk - 16.10.2017

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, изјави дека Макс Верстепен треба сериозно да размисли за својата иднина во австрискиот тим. Младиот Холанѓанец има договор со Ред Бул до крајот на наредната година, а уште од сега интерес за него пројавуваат ...

Маса исплашен од Рено

Точка - 16.10.2017

Торо Росо е екипата која е најблиску до Вилијамс во борба за 5то место во шампионатот, но Фелипе Маса не е исплашен од нив, туку од фабричкиот тим на Рено. Тимот од Гров досега има собрано вкупно 66 поени годинава, 12 повеќе од Торо Росо, 23 повеше ...