TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомото

Хамилтон: Шумахер? Да го израмнам достигнувањето на Фанџо ќе биде голема работа

Gol.mk - 09.12.2017

Шампионот на Формула 1 за 2017 година, Луис Хамилтон во последните неколку дена беше во Париз, каде учествуваше на церемонијата на доделување на наградите од Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА).

Колку плаќаат тимовите за настап во Ф1 шампионатот?

Екипа - 09.12.2017

Светската автомобилска федерација (ФИА) го обајви списокот со таксите што треба да ги платат тимовите во Формула за учество во наредната сезона. Според системот усвоен во 2013 година, секој тим треба да плати основна сума од 516.128 долари и ...