TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Примера: Бејл, Роналдо и Мората за пресврт на Реал М. на „Ел Мадригал“

Нова ТВ - пред: 41 мин

Реал М. го „преживеа“ гостувањето во шпанската провинција Кастелјон и не дозволи нов кикс во Примера по поразот од Валенсија. „Кралевите“ се враќаат во Мадрид со големи три бода од мечот со Вилјареал што ги понесоа со голем пресврт во второто ...

Судијата свирна пенал за Реал, дали можеше и за Виљареал!?

СуперСпорт

Херојски пресврт на кралскиот клуб – Реал се врати од два негатива, а Мората ја замолкна Серамика (ВИДЕО)

СуперСпорт

Реал Мадрид со голем пресврт до победа над Виљареал (ВИДЕО)

24Фудбал

Gol.mk Спортклуб Дерби Gol.mk Спортклуб SportMedia Gol.mk Gol.mk

68 поврзани вести »

Погба сакаше да се направи паметен, Ибра брилијантно му одговори (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 27 мин

Златан Ибрахимовиќ се погрижи тој да го има последниот збор во шегата што Пол Погба сакаше да ја направи по победата на Манчестер јунајтед над Саутемптон во финалето на Лига Купот Швеѓанецот уште еднаш покажа колку е важен за „Црвените Ѓаволи“ оваа ...

Ибрахимовиќ: Каде и да сум бил, едноставно само победувам

Gol.mk

Мурињо го остави своето его настрана: Ова не беше фер за Саутемптон (Видео)

Спортклуб

„Дојдов да победувам и победив“

СуперСпорт

Нова ТВ 24Фудбал СуперСпорт Дерби Екипа Спортклуб Gol.mk Дерби

55 поврзани вести »

Вардар со нова победа против Шкендија e се поблиску до одбрана на титулата во ПМФЛ

24 Вести - пред: 4 часа

Шкендија нема лек за Вардар оваа сезона. По оние 3-0 и 2-0, избраниците на Гоце Седлоски по трет пат беа подобри од тетовци, овој пат на Телеком Арената со 3-1. Сосема заслужено, со целосна доминација на теренот Вардар во 28-та минута го отвори ...

Една победа – среќа, три победи – карактер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

Велинов му парира на Фелипе: Кој е голот на колото?

Екипа

Најинтересните моменти од дербито Вардар - Шкендија (ВИДЕО)

Вардар

Телма Дерби Вардар Вардар Екипа Gol.mk Екипа Gol.mk

115 поврзани вести »

Марсеј си доби петарда од ПСЖ на Велодром (ВИДЕО)

СуперСпорт - пред: 2 часа

Фудбалерите на ПСЖ на Велодром го победија убедливо Марсеј во натпревар од 27-мо коло во Лига 1, 1:5. После шест минути игра парижаните имаа водство. Маркињос постигна погодок. Неколку минути подоцна Едисон Кавани го зголеми водството на гостите.

„Светците“ се разиграа во Марсеј

Екипа

Некогаш беше дерби над дербињата – ПСЖ го „запали“ Велодром (Видео)

Спортклуб

ВИДЕО: Пукна „петарда“ во Марсеј - ПСЖ покажа моќ во француското „класико“

Gol.mk

Gol.mk

5 поврзани вести »

Раниери замина, но проблемите останаа: Тренерите го одбиваат Лестер

Спортклуб - пред: 2 часа

По заминувањето на Клаудио Раниери од редовите на Лестер, се повеќе се шпекулира за идното тренерско решение во се уште актуелните шампиони во Премиер лигата. По волшебната сезона за Лестер, оваа сезона е драстично поразлична, тие се борат за ...

И Канте се огласи за отпуштањето на Раниери (Фото)

Дерби

Варди: Клаудио, не сум јас...

SportMedia

Уште еден стратег го одби Лестер!

СуперСпорт

Дерби СуперСпорт СуперСпорт Спортклуб Gol.mk Gol.mk Дерби Оff.net

75 поврзани вести »

Пандев одбил да влезе во игра, Мандорлини вели: „Не е ништо страшно“

Екипа - пред: 4 часа

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев одбил да влезе во игра во 90. минута на денешната средба на Џенова против Болоња, пренесуваат италијанските медиуми. За Италијанците е сето тоа шокантно, но тренерот на Џенова, Андреа Мандорлини ...

Пандев одби да влезе во игра, па Мандорлини го одбра Нчам и не погреши

Gol.mk

„Жабарите“ се обидоа да направат скандал со Пандев, но тренерот на Џенова смирува

Спортклуб

Пандев одбил да влезе во игра

SportMedia

Дерби

5 поврзани вести »

Уште 29 бода и шампиони сме

SportMedia - пред: 2 часа

Челзи е се поблиску до шампионскиот трофеј во Англија. Тимот од „Стемфорд Бриџ“ е далеку пред сите ривали. Тренерот на Челзи, Антонио Конте вели дека до крајот на сезоната потребно е да се освојат уште 29 поени и потоа може да почне славјето на ...

Овој Ливерпул е посилен од оној со Луис Суарез

Спортклуб

Светски рекорд! Челси ја прифатил понудата за Диего Коста?!

Позитив.мк

Убедлива победа на Тотенхем против Стоук

Сител

Дерби СуперСпорт СуперСпорт СуперСпорт Екипа Gol.mk Спортклуб SportMedia

51 поврзани вести »

Видео технологијата го одлучи дербито на Холандија (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 6 часа

Феенорд со 2-1 славеше над ПСВ во дербито на Холандија, а победникот беше одлучен со помош на технологија на гол линијата Феенорд направи значеан чекор кон титулата откако денеска со 2-1 ја доби дерби пресметката со ПСВ.

„Гол-технологијата“ го турка Феенорд кон титулата (ВИДЕО)

SportMedia

Голманот на ПСВ со нестварна глупост ја збуни гол технологијата и стана топ тема во Холандија (Видео)

Дерби

(Видео) Гол-технологијата го одлучи шампионот во Холандија!

Спортклуб

Екипа Gol.mk

6 поврзани вести »