TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Нов пораз за Дортмунд за продлабочување на кризата

Спортски - пред: 1 час

Борусија Дортмунд продолжува со слабите резултати во последниот месец. Тие денес беа поразени од Штутгарт на гостувањето, беше 2:1 за домашните. Гостите пристигнаа без неколку важни играчи, пред се Обамејанг кој беше сусепндиран од страна на клубот ...

„Милионерите“ во криза, без победа пет натпревари

СуперСпорт

Трагикомедија: Бартра и Бурки ја изрежираа глупоста на годината во Бундеслигата (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Дортмунд со трета нула по ред, Штутгарт ги порази „милионерите“

Gol.mk

Екипа Екипа Sport 1 Спортклуб 24Фудбал Екипа Спортски Gol.mk

37 поврзани вести »

Неверојатно објаснување на Португалецот: Роналдо откри кој е виновен за неговиот голгетерски пост

Спортклуб - пред: 2 часа

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо посочи кој е најголемиот виновник за неговиот голгетерски пост оваа сезона. Фудбалерот на Реал Мадрид постигна само еден гол во Ла Лига и тоа е една од причините штио неговиот тим заостанува осум бода ...

Роналдо: Ги прифаќам критиките, но не се согласувам со нив!

Gol.mk

Ракитиќ пристигнува на Островот како замена за долгопосакуваниот Кутињо! (Видео)

Спортски

Ливерпул се смилува, го пушта Кутињо во Барселона, но во замена за…

Спортклуб

Спортклуб SportMedia SportMedia 24Фудбал Gol.mk Дерби Спортклуб Екипа

96 поврзани вести »

Почетино: Венгер е еден од најголемите, на исто ниво со Фергусон!

Gol.mk - пред: 30 мин

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино смета дека секој мора максимално да го респектира Арсен Венгер, бидејќи постигна извонредни резултати со тимот на Арсенал. Почетино пред утрешното лондонско дерби, кое започнува од 13.30 часот изјави: „Тешко ...

Бенитез му одговори на Мурињо и додаде: Ме загрижува нешто друго

Дерби

Венгер: Ако не победите, ќе ве „убијам“

Спортски

Венгер: Ако не победите, сите ќе ве убијам

Sport 1

ЗаЗабава Шеталиште Точка Спортски Точка СуперСпорт Спортклуб Спортски

40 поврзани вести »

Кикс на Монако кај Амиен

СуперСпорт - пред: 32 мин

Во 13 коло од Лига 1, Монако киксираше на гостувањето кај Амиен играјќи без победник (1:1). Првопласираниот ПСЖ сега има три бодови повеќе и еден натпревар помалку. Парижаните уште утре против Нант може да ја зголемат бодовната предност на плуст ...

ВИДЕО: Јоветиќ го спаси Монако од пораз во Амиен

Gol.mk

Амиен го изненади Монако: Јоветиќ донесе барем бод… (видео)

Екипа

1XБет типови на денот (17.11.2017): Штутгарт и Дортмунд играат ефикасни натпревари

24Фудбал
4 поврзани вести »

Добри вести за Пеп и Сити: Агуеро е подготвен за настап против Лестер

Gol.mk - тукушто објавено

Серхио Агуеро, првата ѕвезда на Манчестер Сити имаше мала незгода во пријателскиот натпревар меѓу Аргентина и Нигерија, кога на полувреме неговото здравје се наруши и колабираше, па веднаш беше пренесен на болница.

Агуеро спремен за дербито против Лестер

Шеталиште

Агуеро: Подготвен сум за Лестер, тестовите покажаа дека е се во ред

Дерби

Агуеро: Подготвен сум за сабота, тестовите покажа дека се е во ред!

Sport 1

Шеталиште Точка

6 поврзани вести »

ФОТО: Комити се пофалија со муницијата – „Филип Втори“ во недела буквално ќе гори

Спортклуб - пред: 5 часа

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ в недела на вечното дерби против Пелистер ќе го прослават 30 роденден. Мечот ќе се игра од 18.00 часот на националната арена „Филип Втори“, а за таа цел навивачката група на „црвено-црните“ ...

Преку 500 факели ќе горат за прославата на „Комити“!

SportMedia

Вечното дерби меѓу Вардар и Пелистер ќе се игра во ноќен термин

МКД

Поглед на листата на недисциплинирани: Тројца играчи со осум исклучувања, а еден со два црвени

24 Ракомет

Sport 1 Вардар Екипа Gol.mk SportMedia 24Фудбал Оff.net 24 Ракомет

30 поврзани вести »

Форсберг го прокоментира интерсот на „Црвените Ѓаволи“: Читав нешто во весниците

Спортски - пред: 16 мин

Шведскиот репрезентативец, Емил Форсберг се осврна на гласините дека го посакува Манчестер Јунајтед. Форсберг и помогна на Шведска да се пласира на СП во Русија и да ја шокира Италија, но не престануваат гласините за можното преминување во Манчестер ...

Јунајтед го претстави дресот за следната сезона, навивачите бесни поради бојата! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 58 мин

Британските медиуми стигнаа до дизајнот на гостинскиот дрес за следната сезона на Манчестер јунајтед. Адидас одлучи да експериментира, па гостинскиот дрес ќе биде во розева боја, а навивачите ги преплавија социјалните мрежи со негативни ...

ФОТО: Манчестер Јунајтед го откри дресот за следната сезона – навивачите гневни од бојата

Спортклуб

Хрватите не можат да веруваат: Дали е ова новиот дрес на „коцкестите“?

Спортски

ФОТО: Познато како ќе изгледа дресот на Манчестер Јунајтед за следната сезона

СуперСпорт

Sport 1 Gol.mk

6 поврзани вести »

Фаворитите и нивната вредност: Еден тим на Мундијалот вреди само 5 милиони…

Спортски - пред: 38 мин

Следното лето во Русија ќе се игра СП и по се судејќи ќе биде спектакуларно. Бразил, Шпанија, Франција, Германија, Аргентина, Белгија, Англија… ова се дел од репрезентациите со голем број светски имиња и сите со ред се фаворити за освојување на ...