TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Милевски: Мора да размислуваме позитивно

+инфо - пред: 19 часа

„Црвено-жолтите“ на последниот дуел со Австрија загубија со 4:0 иако имаа неколку убави можности за гол, а не реализираа ниту пенал. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година Благоја Милевски изрази уверување дека ќе се најде ...

Милевски: Ниту сум дозволил, ниту ќе дозволам некој да ми се меша во изборот на репрезентативците!

Екипа

Милевски: Мора да размислуваме позитивно

А1 On

Милевски: Кај мене нема „суфлирање“ околу изборот, или туркање на одредени фудбалери!

Gol.mk

Курир SportMedia Идивиди Слободен Печат Н.Македонија Сител Канал5 Sport M

12 поврзани вести »

Го викавме кепец

Оff.net - пред: 15 часа

Ако некој најдобро може да ги опише првите мигови на Меси во Барселона, тоа се неговите тогашни соиграчи кои признаваат дека бегале од него кога требало да се игра еден на еден. Еднаш се договориле да го клоцаат сред игра, ама не успеале да го ...

ФИФА неправилно го казнила Мексико...

Н.Македонија - пред: 18 часа

ФИФА неправилно го казнила Мексико Спортскиот арбитражен суд во Лозана пресуди дека ФИФА неправилно парично ја казни фудбалската федерација на Мексико поради наводни „хомофобични скандирања“ на навивачите на адреса на противнички фудбалери за време ...

ФИФА неправилно го казнила Мексико

+инфо

ФИФА неправилно го казнила Мексико

Курир

ФИФА неправилно го казнила Мексико

Канал5

А1 On

5 поврзани вести »

Уживање за сите љубители на фудбалот: - Топ 50 голови од квалификациите за ЕП Русија 2018

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Се пласираа 32 репрезентации на ЕП во Русија 2018. Меѓу нив ја нема Македонија, но има ние сепак може да уживаме во убавините на фудбалската игра. Во продолжение се топ 50 голови од квалификациите.

ФФМ ги објави номинациите за најдобрите во македонскиот фудбал за сезоната 2016/17

СуперСпорт - 16.11.2017

Од Фудбалската федерација на Македонија ги објавија имињата на номинираните кандидати за најдобри во македонскиот фудбал за минатата сезона. Во конкуренцијата за најдобар играч во Првата македонска фудбалска лига се најдоа фудбалерите на Шкендија, ...

ФФМ ги објави номинациите за најдобрите во македонскиот фудбал за сезоната 2016/2017

МКД

Титулата на Вардар ко да нема тежина за ФФМ: Само Спировски кандидат од шампионот!

Sport 1

ФФМ ги определи кандидатите за најдобрите во мак-фудбалот во сезоната 2016/17!

Екипа

24Фудбал Дерби Gol.mk SportMedia Орбис Курир Точка Макфакс

21 поврзани вести »

„Фудбал? Не, претпочитувам рок, пиво и скара повеќе од пари!“

Gol.mk - 16.11.2017

Италијанскиот напаѓач Пабло Освалдо можеше да биде лидер на „аѕурите“ и еден од најдобрите напаѓачи во италијанската репрезентација, но минатото лето реши да ѝ стави крај на кариерата. Во интервју, тој зборуваше за причината, а вели дека фудбалот му ...

Освалдо за раното пензионирање: Повеќе сакам пиво и скара

Стандард

„Се откажав од фудбалот, бидејќи повеќе сакам пиво и скара“!

Sport 1

Искрениот Освалдо: Фудбал? Повеќе сакам пиво и скара

Дерби

Спортски Спортклуб Република Точка Курир Маркукуле

10 поврзани вести »

Ернан Креспо се врати во Парма - клубот доби нови кинески сопственици

Sport 1 - 16.11.2017

Екипата на Парма е третиот клуб во Италија, ќе биде во сопственост на кинеска компанија, по Интер и Милан. Второлигашот денеска и официјално е преземен од кинеска компанија предводена од бизнисменот Џијанг Лижанг.

Новиот кинески сопственик најави: Парма повторно ќе биде гигант

Дерби
2 поврзани вести »

Италија ќе „увезува“ напаѓач во националниот состав

Спортски - 16.11.2017

Италијанците се дефицитарни со напаѓачи и се одлучни тој проблем да биде решен со помош на „увоз“. Според информациите на Тутоспорт и уште некои медиуми од „Чизмата“, новиот селектор, кој и да биде именуван, ќе добие препорака во националниот тим да ...

Ако Ван Гал можеше, може и Мурињо: Лоциран е новиот Рашфорд

Спортклуб - 16.11.2017

Португалскиот стратег Жозе Мурињо, верува дека во редовите на Јунајтед го пронајде новиот Маркус Рашфорд, кој своевремено во првиот состав на „ѓаволите“ го проби Луи Ван Гал. Младиот Скот Мектоминаи е играч кој е се повеќе форсиран на натпреварите ...