TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Чоло посочи каде се крие енормната разлика меѓу останатите клубови и Реал: Додека ние се мачиме, тие собираат се што е…

Дерби - пред: 38 мин

Утре на „Ванда Метрополитано“ ќе се одигра големото градско дерби меѓу Атлетико и Реал во кое улогата на домаќини секако ќе ја имаат „душекџиите“, но според Диего Симеоне, тоа не смее да се смета како предност за неговиот тим поради големата разлика ...

Валверде: Гризман во Барселона? Тој е одличен играч, ама…

Дерби - пред: 59 мин

Францускиот репрезентативец и напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман претходниве неколку денови интензивно се поврзува со преселба во Барселона која наводно е подготвена да направи се за да го доведе на „Камп Ноу“ по крајот на актуелнава ...

Барселона ќе се насочи кон Озил, ако не успее да го доведе Кутињо

Екипа

Дури десет играчи ќе заминат од Барселона

СуперСпорт

Претседателот на Атлетико со изјава стави КРАЈ на сите шпекулации во врска со Гризман

Спортски

Gol.mk SportMedia Спортски Спортски Стандард Точка Дерби Стандард

18 поврзани вести »

Сандерленд со дресови посветени на малиот навивач-ангел, Бредли

SportMedia - пред: 47 мин

Сандерленд моментно се наоѓа во тешка ситуација. Клубот испадна од Премиерлигата, а сега е на дното од табелата и во второто пол ранг натпреварување во Англија. Тимот нема ниту една победа на домашен терен во текот на целата 2017 година.

Сандерленд ќе носи дресови во чест на малиот Бредли и ќе ги продава за хуминитарни цели (ФОТО)

Sport 1
2 поврзани вести »

Ништо од сензационалната реконструкција на „Бернабеу“ - Реал остана без 400 милиони евра!

Sport 1 - пред: 40 мин

Пред три години Флорентино Перез ја најави сензационалната обнова на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, но од таквите најави нема да има ништо поради раскин на договор со главниот спонзор. Со реконструкцијата требаше да биде зголемен капацитетот, ...

Станковиќ: Тоа што го нуди ФФМ на децата со Академијата е феноменална работа (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Дејан Станковиќ гостин и предавач во Академијата на ФФМ. Прославениот српски фудбалер Дејан Станковиќ и Оливие Доља од одделот за развој на фудбалот во УЕФА беа гости на Куќата на фудбалот во нашата земја, воедно и предавачи на фудбалската Академија ...

Дејан Станковиќ предавач на академијата на ФФМ

СуперСпорт

Дејан Станковиќ: ФФМ создаде фантастични услови за развиток на младите фудбалери

Gol.mk

Легендата е македонски гостин - Дејан Станковиќ ќе биде предавач во фудбалската Академија

SportMedia

Оff.net Дерби Спортклуб Екипа Точка +инфо Слободен Печат Слободен Печат

14 поврзани вести »

Манчини: Италија? Не, среќен сум во Зенит

Gol.mk - пред: 4 часа

По големиот неуспех и елиминацијата од Шведска во баражот за Светското првенство во Русија, селекцијата на Италија скоро сигурно во иднина ќе биде предводена од нов менаџер, откако сегашниот Џампјеро Вентура ги брои деновите како предводник на ...

Анчелоти спремен да ја предводи Италија, но под еден услов!

Спортски

Анчелоти е подготвен да ја води Италија, но под еден услов

Дерби

Манчини проговори за можноста да биде нов селектор на Италија

Дерби

Дерби Спортски Спортски Дерби Спортски Оff.net Курир Точка

41 поврзани вести »

Хрватите не можат да веруваат: Дали е ова новиот дрес на „коцкестите“?

Спортски - пред: 1 час

Хрватската фудбалска репрезентација следното лето ќе биде дел од Светското првенство во Русија, па се очекува да настапи во нови, редизајнирани дресови. „Коцкестите“ без проблем ја елиминираа Грција во баражот па сега со нетрпение ја жекаат жрепката ...

„Најк“ ги објави дресовите за СП - хрватскиот убедливо најубав! (ФОТО)

Sport 1

„Пума“ шокирана од исходот на квалификациите за СП

Спортски
3 поврзани вести »