TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Ниасе прв фудбалер обвинет за симулирање

СуперСпорт - пред: 6 часа

Денеска по прегледувањето на снимките, играчот на Евертон Оумар Ниасе е обвинет поради успешниот обид за симулирање во натпреварот против Кристал Палас. Ниасе избори пенал по контактот со Дан, а од ФА одлучија дека напаѓачот на Евертон симулирал при ...

Ниасе прв играч во ПЛ обвинет за симулација, му се заканува казна (Видео)

Дерби

Ниасе – прв играч во Премиер-лигата казнет за глума

Екипа

Премиерлигата ја изрече првата казна за симулирање пенал (ВИДЕО)

Sport 1

Спортклуб

5 поврзани вести »

Што да се прави на досаден фудбалски натпревар од домашното првенство?

МКД - пред: 4 часа

Едно од најдобрите видеа направени од фудбласки натпревар ни пристигнува од Романија, што може да правите ако натпреварот ви е досаден. Мечот помеѓи Поли Темишвар и Ботошани заврши со поделба на бодовите и резултат 1-1, а овој натпревар од ...

На натпревар во најсилната конкуренција на Романија... (ВИДЕО)

24Фудбал
2 поврзани вести »

ВИДЕО: Са e „ангел-чувар“ на Порто, Бешикташ и со бод до осминафинале во ЛШ

Gol.mk - пред: 4 часа

Екипата на Порто како второпласирана ќе оди во наредната фаза во Лигата на шампионите затоа што како гостин одигра 1-1 (1-1) против турскиот гигант Бешикташ. Домашните имаа повеќе од шансите, но дојдоа до бод, со кој како првопласирани патуваат во ...

Видео: Марибор ги разочара Русите, Бешикташ во осминафинале!

Спортски
2 поврзани вести »

Гризман во својата автобиографија отворено проговори за Јунајтед: Немам ништо против Англија, освен една работа!

Дерби - пред: 3 часа

Антоан Гризман во текот на денешниот ден ја промовираше својата автобиографија во соработка со новинарот Арнау Ремзи, а на светските медиуми навистина не им беше потребно многу време за да издвојат дел од најинтересните пасуси од книгата на ...

Гризман: Не жалам што останав

СуперСпорт

Гризман: Не си одам, ги чекам Диего Коста и Витоло

Екипа

Гризман: Треба да ја подобрам формата...

Н.Македонија

Стандард Спортски Дерби 24Фудбал Спортски +инфо МКД Курир

13 поврзани вести »

ВИДЕО: Марибор во финишот се спаси од пораз во студената Москва

Gol.mk - пред: 4 часа

Екипата на Марибор успеа да направи големо изненадување и среде Москва да му „скине“ бод на фаворизираниот домаќин Спартак Москва (1-1), со гол во самиот финиш од средбата. Големиот фаворит беше на прагот да ги освои трите бода, а за прв гол на ...

ЛШ: Марибор во 92 минута освои бод во Москва

Newsroom
2 поврзани вести »

Сите имаат страв од нив: Ова се 10-те најгруби фудбалери во поновата историја- еден од нив заработил двегодишна ...

Курир - пред: 1 час

Фудбалот без оглед на зголемениот број видео камери и дисциплински комисии, сепак остана валкана игра. А овие играчи се најгрубите фудбалери во поновата историја. Фудбалот секогаш имал голем број „глумци на теренот“, но ги имал и оние „злобни ...

СКАНДАЛ во Италија – Вработена открива шокатни детали: Тавекио ме допираше по градите!

Спортски - пред: 5 часа

Само 24 часа откако си поднесе оставка од должноста претседател на Италијанскиот фудбалски сојуз, кон Карло Тавекио беа испратени сериозни обвинување. Поранешна вработена во италијанскиот сојуз за весникот „Кориере Дело Спорт“ го обвини Тавекио за ...

Македонија го скарала Вентура со „аѕурите“

Екипа

Легендата на Наполи и Јувентус се нуди: Сакам да бидам селектор на Италија, но…

Дерби

Карло Тавекио си поднесе оставка од претседателското столче на Фудбалскиот сојуз на Италија

Gol.mk

24Фудбал Кајгана Алфа Нова ТВ Дерби SportMedia Макфакс Спортски

37 поврзани вести »

Емери откри во каква состојба бил Нејмар на понеделничкиот тренинг по бурната ноќ во клуб во Париз

Дерби - пред: 5 часа

ПСЖ во саботата имаше уште едно брилијантно издание и го победи Нант со 4:1 на домашен терен, а ако Бразилецот Нејмар не се најде во прв план со оглед на тоа што не се запиша во листата на стрелците, надвор од теренот успеа да го привлече вниманието ...

Нејмар од натпревар оди во диско но тоа не му пречи на Емери: Млад е, треба да се забавува со пријателите

24Фудбал

Емери го одобрува бурниот ноќен живот на Нејмар: Треба да се забавува со пријателите, млад е

МКД
3 поврзани вести »

ВИДЕО: Агим Ибраими во комична ситуација - двајца фудбалери изведоа аут!

Gol.mk - пред: 5 часа

Македонскиот интернационалец Агим Ибраими имаше комична ситуација на последниот натпревар во дресот на словенечки Домжале против Кршко (1-0). Во еден момент, топката излезе во аут, а Ибраими без да забележи дека уште еден фудбалер тргна да изведува ...

На Агим Ибраими не му се чека, Домжале со реакција: Нашиот игра брзо, понекогаш и пребрзо... (ВИДЕО)

24Фудбал
2 поврзани вести »

Маестро Фалкао патентираше нов футсал трик и ги „излуде“ фановите (Видео)

Дерби - пред: 2 часа

Фалкао минатата година одлучи да стави крај на својата блескава и неверојатна футсал кариера во која освои се што можеше да се освои, а дека на Бразилецот не му е баш лесно да се одвои од топката најдобар доказ ни се ревијалните и хуманитарни мечеви ...