TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

„Доктор“ Рикардињо со бравурозен трик ги шокираше фановите, противникот не знаеше каде се наоѓа (Видео)

Дерби - пред: 7 часа

Рикардињо сосема заслужено важи за најдобар футсал играч во овој момент, а дека неверојатниот Португалец не спие на тоа уво ни докажува од недела во недела, односно од натпревар во натпревар за својот Интер Мовистар, а и за селекцијата кога ја ...

„Доктор“ Рикардињо со бравурозен трик ги шокираше фановите, противникот не знаеше каде се наоѓа

Точка
2 поврзани вести »

Македонското дерби на Кипар за Тричковски и Мојсов

SportMedia - пред: 7 часа

Македонското дерби во Кипар очекувано им припадна на Иван Тричковски и на Даниел Мојсов, двајца наши репрезентативци, кои со АЕК Ларнака со 3:0 ги декласираа Мартин Богатинов и Мите Цикарски од Ахна.

ВИДЕО: Барса немилосрдно „гази“, Суарез со два гола го освои Леганес

Gol.mk - пред: 8 часа

Во третиот натпревар од 12. коло на Примера, лидерот Барселона славеше со 0-3 (0-1) на гстувањето кај Леганес и продолжува со непогрешливата серија на почетокот од сезоната. Валверде се определи за најсилниот им и воопшто не ротираше.

Победи на фаворитите во Премиер лигата

СуперСпорт - пред: 8 часа

Екипата на Манчестер Сити продолжува со одличните игри и фантастичните резултати. Тимот предводен од Пеп Гвардиола без поголеми проблеми славеше победа на гостувањето кај Лестер и со тоа се одвои уште повеќе на врвот на табелата.

Белгиецот не знае да постигнува обични погодоци: Де Брујн со страшен „проектил“ со својата послаба нога го „дупна“ ...

Дерби - пред: 8 часа

Фаворитите во Премиерлигата денеска минаа без грешка во натпреварите кои беа на програмата од 16:00 часот, па покрај новата победа на Манчестер Сити, по три бода во 12-то коло освоија и Челси и Ливерпул.

ВИДЕО: Баерн немилосрден во Бундеслигата, Воланд го спаси Леверкузен од пораз

Gol.mk - пред: 9 часа

Три домашни победи, две ремија и ниту една победа на гостите е епилогот од попладневните натпревари во рамки од 12. коло на германската Бундеслига. Шампионот продолжува да игра по ноти под водство на новиот тренер, Јуп Хејнкес и ја запиша 5.

Прекрасен гол на Бабунски од далечина (ВИДЕО)

МКД - пред: 14 часа

Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама од 1-0 против Осака, но по неговото излегување тимот доживеа убедлив пораз од 4-1. Давид Бабунски по подолго време постигнува гол, македонскиот фудбалер во 13.

(ВИДЕО) Бабунски полека се враќа во форма: Одличен гол на Македонецот

Спортклуб

ВИДЕО: Бабунски им се врати на головите со фантастичен погодок за Јокохама!

Gol.mk

Ова е Бабунски кој го знаеме: Торпедо од 25 метри ја погоди Осака! (ВИДЕО)

Sport 1

СуперСпорт Спортски Дерби Екипа Слободен Печат Оff.net 24Фудбал Точка

12 поврзани вести »

ВИДЕО: Кататрофална реакција на голманот на Нант, ја одби топката во својот гол

Sport M - пред: 7 часа

Голманот на Нант, Татарушану, имаше лоша реакција на дуелот со ПСЖ, каде ударот на Пасторе го одби во својот гол. Голот немаше големо значење со исходот на натпреварот, но, вакви одбрани во прва лига Франција не се ...

ВИДЕО: Штама на Олд Трафорд, Гејл ги шокира црвените ѓаволи рано во првото полувреме

Sport M - пред: 7 часа

Играчот на Њукасл, Гејл, потигна гол против Јунајтедво 14 минути и ги шокирасите на Олд Трафорд. Бенитез повторно кошмар за големите екипи во Премиер ...