TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Хулк откри: Имам понуда од Премиер лигата и сакам да се пробам во Англија

Спортклуб - пред: 7 часа

Бразилскиот напаѓач Хулк кој игра во Кина за тимот на Шангај е подготвен да се врати во Европа и да ја прифати понудата од Англија. „Имам понуда од еден клуб од Премиер лигата и неколку од други екипи од Европа.

Хулк: Сакам да се пробам во Премиер Лигата

Стандард
2 поврзани вести »

Шапекоенсе живее: Им загина цела екипа, одбија имунитет, па на крајот сами се изборија за својата цел!

Спортклуб - пред: 4 часа

Речиси една година по страшната трагедија во која загинаа 22 фудбалери на Шапекоенсе, новата екипа на овој бразилски клуб успеа на три кола пред крајот да обезбеди опстанок во бразилската Серија А.

Соседите го избркаа Нејмер, Бразилецот си бара нов дом

24Фудбал - пред: 4 часа

Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци се сели од малто градче Буживал, проблемите со соседите го принудуваат Бразилецот да си бара нов дом По рекордниот трансфер од Барселона вреден 222 милиони евра, Нејмар заедно со ...

Ниту ѕид висок 170 цм не ги спречи љубопитните соседи, Нејмар си бара нов дом

МКД
2 поврзани вести »

ТОП 50 ГОЛОВИ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ: „Убавицата“ на Жиру е пред сите (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 4 часа

Вкупно 2.454 голови се постигнати на 872 натпреварите од квалификациите за Светското првенство во Русија. Или еден одличен просек од 2.81 гола по натпревар. Па јасно е дека од таквото „фудбалско благо“ е навистина тешко да еодберат оние 50 кои важат ...

Врие во Хрватска: На Шукер му се подготвува смена од владеачката ХДЗ!

Sport 1 - пред: 6 часа

Контроверзниот Здравко Мамиќ повеќе од една деценија е алфа и омега во хрватскиот фудбал, но поради низата судски процеси за слоупотреба на положбата и зафатеноста со овие проблеми ги загубил конците во рака, па во Хрватскиот фудбалски сојуз (ХНС) ...

Барселона самата себе се прогласи за најомилен клуб во светот!

Спортски - пред: 5 часа

Барселона официјално самата себе се прогласи за „најомилен и најследен клуб во светот“. Тоа не го докажува бројкот на лајкови на Фејсбук, следбениците на Твтиер или Инстаграм, туку резултатите од студијата на Интернет која беше нарачана од страна на ...

Барселона во Лион ја пронајде алтернативата за Кутињо

24Фудбал - пред: 5 часа

Не е тајна дека Каталонците во јануарскиот преоден рок ќе тргнат по офанзивец. Кутињо е приоритет, но компликациите во преговорите со Ливерпул се чини дека се ’ повеќе ја оддалечуваат Барселона од Бразилецот, па така постојат и други алтернативни ...

Се огласи Хауард Веб: ВАР треба да биде дел од Светското првенство

Спортски - пред: 6 часа

Пред три години еден од најдобрите светски судии Хауард Веб замина во пензија. Веб го судеше финалето во Лигата на шампионите помеѓу Интер и Баерн и финалето на Светското првенство помеѓу Шпанија и Холандија.

Ждрепката ќе биде полудиригирана...

Н.Македонија - пред: 7 часа

Ждрепката ќе биде полудиригирана Бразил, Шпанија, Данска и Нигерија или Аргентина, Англија, Шведска и Јапонија, се две од многуте можни комбинации за состав на групите на Светското првенство (СП) в година во Русија, откако Светската фудбалска ...

Извршивме симулација на ждрепката за Мундијалот, Аргентина доби најтешка група

Репортер

Десетте највисоко рангирани репрезентации кои нема да бидат дел од мундијалот во Русија (Видео)

Дерби

Ждрепка за СП 2018: Хрватска од вториот шешир, Србија од четвртиот

Нова ТВ

Кајгана Н.Македонија СуперСпорт Спортклуб Спортски Екипа Дерби Sport 1

29 поврзани вести »

„Гардијан“ најмногу шанси за трофејот на СП и дава на Германија

Канал5 - пред: 6 часа

Угледниот британски весник „Гардијан“ најголеми шанси за освојување на Светското фудбалско првенство во Русија и дава на германската репрезентација, а најмали на Австралија. Според Гардијан актуелните светски шампиони имаат најквалитетен состав, а ...

„Гардијан“ најмногу шанси за трофејот на СП и дава на Германија

А1 On

„Гардијан“ најмногу шанси за трофејот на СП и дава на Германија

ТВ21
3 поврзани вести »