TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

ФОТО: Струмичани се обединуваат – ФК Беласица и ЖФК Тиверија се спојуваат во едно

Спортклуб - пред: 17 часа

Лидерот во Втората лига – Исток, екипата на Беласица, како и лидерот во Првата фудбалска лига за жени, Тиверија од Струмица, решија да се обединат. Фузијата на двата клуба ќе биде официјализирана за денот на градот Струмица кој што е на 11-ти ...

ФФМ ги објави номинациите за најдобрите во македонскиот фудбал за сезоната 2016/17

СуперСпорт

ФФМ ги објави номинациите за најдобрите во изминатата сезона

Орбис

ФФМ ги објави номинациите за најдобрите во изминатата сезона

Макфакс

Вечер Кајгана Шеталиште Спортски Sport M

9 поврзани вести »

Конте има нов имиџ: Не знам дали изгледам добро, ми предложи сопругата

Спортски - пред: 18 часа

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте денес беше интересен за новинарите во Лондон поради својот нов имиџ. Конте на конференцијата пред натпреварот против Вест Хем се појави во нешто поинакво издание, поточно пред камерите седна со бради „од три дена“, ...

Лас Палмас стравува од „гранатите“ на Барди од слободен удар

Gol.mk - пред: 20 часа

Енис Барди, македонскиот фудбалер и член на Леванте, е една од изненадувачките сензации на стартот од новата сезона во Примера. Тој пристигна во Шпанија од унгарското првенство и екипата на Ујпешт, клуб кој се ослободи од него за обештетување од 1.5 ...

„Балканот има повеќе спортски снајпери, Македонија го има најдобриот“

24Фудбал
2 поврзани вести »

Суринам – „светска фудбалска сила“ која никогаш не постоела!

Екипа - пред: 19 часа

Руд Гулит, Џими Флојд Хаселбејнк, Кларенс Сидорф, Франк Рајкард… сето тоа се имиња кои своевремено доминираа со европскиот и светскиот фудбал претставувајќи ја Холандија, но малку познато е дека всушност тие имаат потекло од најмалата држава во ...

Валверде: Гризман во Барселона? Тој е одличен играч, ама…

Дерби - пред: 20 часа

Францускиот репрезентативец и напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман претходниве неколку денови интензивно се поврзува со преселба во Барселона која наводно е подготвена да направи се за да го доведе на „Камп Ноу“ по крајот на актуелнава ...

Дури десет играчи ќе заминат од Барселона

СуперСпорт

Бурно во соблекувалната на Барса – две ѕвезди се закануваат со заминување

Спортски

Бурно во соблекувалната на Барса – две ѕвезди се закануваат со заминување

Таратур
4 поврзани вести »

Ништо од сензационалната реконструкција на „Бернабеу“ - Реал остана без 400 милиони евра!

Sport 1 - пред: 19 часа

Пред три години Флорентино Перез ја најави сензационалната обнова на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, но од таквите најави нема да има ништо поради раскин на договор со главниот спонзор. Со реконструкцијата требаше да биде зголемен капацитетот, ...

Пилот што носи победи, двајца дебитанти и Лео Меси – Најинтересните приказни од мундијалските квалификации

Спортклуб - пред: 20 часа

Бутан, на почетокот на азиските квалификации, беше официјално најслабата светска репрезентација. Меѓутоа, 12.03.2015. година, Бутан, воден од капитенот кој по професија е професионален пилот во националната авио-компанија, ја победи Шри Ланка во ...

Перу со „ловци“ над хотелот и огномет стигна до Светското првенство!

Спортски - пред: 20 часа

Цел Пери не спие веќе два дена откако нивната репрезентација славеше со 2:0 против Нов Зеланд во реванш натпреварот од квалфикациите за Светското првенство Русија. Додека Перуанците слават, Новозелаѓаните се разочарани и бесни поради третманот кој ...