TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Најдобра опција и за двете страни – Даниел Стариџ се сели во Милано?

Спортски - пред: 13 часа

Ова сценарио станува се повеќе реално. Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стариџ е се поблиску до заминување од „Енфилд“, а како најреална дестинација во овој момент се споменува „Сан Сиро“. Милан не блеска како што се очекуваше пред сезоната кога во ...

Трансфер бомба: Милан се засилува во Ливерпул?

24Фудбал

Кутињо објасни зошто Салах „гори“ во Премиер лигата

Дерби

Кутињо објасни зошто Салах „гори“ во Премиер лигата

Точка
4 поврзани вести »

1XБет типови на денот (24.11.2017): Вест Хем и Лестер го отвараат новото коло во Премиерлигата

24Фудбал - пред: 11 часа

Македонската онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес. Вест Хем - Лестер: ГГ Вест Хем и Лестер го започнуваат новото коло од Премиерлигата.

Охриѓанецот Ецкоски ќе го води дербито во Струмица, Мечкаровски суди во Автокоманда

Gol.mk - пред: 11 часа

Комесарот за натпревари при ФФМ денес претпоследен пат делегираше судии во есенскиот дел на шампионатот на Македонија. Дерби дуелот од 17. коло во Струмица помеѓу Академија Пандев и Вардар му е доверен на Марјан Ецкоски од Охрид.

Бартомеу дал наредба: Засилувањата во втор план, мора прво да се заврши една работа

Дерби - пред: 11 часа

Барселона ги има посакуваните резултати во оваа сезона во сите конкуренции, ама повеќе од јасно е дека зимава клубот ќе претрпи одредени промени. Постојано се зборува за нови имиња, можни засилувања за каталонците, но за да се случи тоа мора да се ...

Бартомеу дал наредба: Засилувањата во втор план, мора прво да се заврши една работа

Точка
2 поврзани вести »

Ги елиминираа и сега ќе им „лапнат“ и играч

SportMedia - пред: 14 часа

Интересна ситуација се случува во Б групата, а двоен победник е белградски Партизан. „Црно-белите“ ќе презимат во Европа, откако во директен дуел го елиминираа Јанг Бојс со победа од 2:1, а сега имаат намера да им купат играч.

Ѓукиќ по големиот успех: Во Партизан е невозможно да се работи без тензија!

Екипа

ВИДЕО: Партизан го совлада Јанг Бојс и обезбеди европска пролет по 13 години

Gol.mk

ЛЕ: Партизан дочека европска пролет по 13 години, Ријека елиминирана (Видео)

Дерби

24Фудбал Екипа Спортклуб Sport 1 БркајРабота

9 поврзани вести »

Егзодус во јануари: Шестмина фудбалери на Барса на продажба!

Спортклуб - пред: 17 часа

Бордот на директори на Барселона донело одлука во јануарскиот преоден рок да донесе барем две големи ѕвезди кои ќе го засилат тимот, но за да се обезбедат пари за нив, ќе мора и да се продава.

Барса стави шесмина на трансфер листа овој јануари

Шеталиште
2 поврзани вести »

Дали Вардар ќе го заврши дебито во ЛЕ како најлош тим во историјата на натпреварувањето?

Gol.mk - пред: 17 часа

Екипата на Вардар оваа сезона испиша историја во македонскиот фудбал и обезбеди пласман на едно големо натпреварување - Лига Европа. Со победата во двомечот против Фенербахче, „црвено-црните“ за првпат се најдоа во групната фаза од второто по ранг ...

Да не биде срамно деби: Со Розенборг не смее да се загуби, ниту да се примат голови!

Sport 1
2 поврзани вести »

„Црн петок“ и на фудбалскиот пазар: Големи ѕвезди на попуст и распродажба во јануари!

Спортклуб - пред: 13 часа

Со оглед на тоа дека денеска е фамозниот „Црн петок“, кој во САД е еден од најлудите денови за шопинг кој го искористуваат милиони луѓе ширум светот, а во последните години стана хит и кај нас, би било интересно да се позанимаваме и со фудбалскиот ...

Просинечки се премисли, почнува преговори со БиХ

Екипа - пред: 12 часа

Роберт Просинечки станува најсериозен кандидат за селектор на Босна и Херцеговина откако поранешниот хрватски репрезентативец ги промени своите планови за иднината и реши да седне на маса со претставниците на Фудбалската федерација на БиХ.

Знаете ли кој клуб ги има најголемите хулигани во Англија?

Спортски - пред: 12 часа

И тоа трета сезона во низа! Навивачите на Њукасл се наоѓаат на врвот на листата со фанови избркани од стадионите во Англија и Велс и тоа трета сезона во низа. До 7 август клубот кој се врати во Премиер лигата во текот на летото забележа дури 111 ...