TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Ивановски донесе победа на Славен Белупо

SportMedia - 17.11.2017

Екипата на Славен Белупо триумфално си замина од гостувањето кај Рудеш, во 15. коло од хрватското првенство, победувајќи со 2:1. За Славен Белупо ова е четврта победа сезонава и полека но сигурно тимот бега кон средината на табелата.

Снаодливиот Ивановски донесе победа за Славен Белупо (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Ивановски му донесе победа на Славен Белупо во Рудеш

Gol.mk

ВИДЕО: Убав гол на Мирко Ивановски за Славен Белупо…

Екипа
4 поврзани вести »

Дени Илиев сочува „чиста мрежа“, Арсенал го победи Порто

Gol.mk - пред: 21 часа

Македонскиот репрезентативен голман Дејан Илиев беше дел од У23-тимот на Арсенал на пријателски меч и се покажа во солидно издание. Илиев бранеше на дуелот против Порто-Б, кој заврши со триумф од 1-0 за „топџиите“.

Адебајор за малку ќе се самоубиел

SportMedia - 17.11.2017

Прославениот тогоански фудбалер, Емануел Адебајор во кариерата играше за клубови како што се Реал Мадрид, Арсенал и Тотенхем, период во кој заработуваше и до 200.000 евра неделно. И покрај ваквата плата, Адебајор во одредени периоди се наоѓал во ...

Адебајор: Моите најблиски само бараат пари од мене, сакав да се самоубијам!

Sport 1

Адебајор со потресна исповед: Бев изманипулиран, во неколку наврати сакав да се самоубијам!

Дерби

Голгетерот се отвори: Се откажав од семејството бидејќи ги интересираше само пари

Спортклуб

Gol.mk

5 поврзани вести »

Домаќин во Кремљ: Линекер како водител на ждрепката за СП 2018

Нова ТВ - 17.11.2017

Голгетерот на фудбалската фудбалска репрезентација, Гари Линекер и руската спортска новинарка Марија Команднаја ќе бидат водители на ждрепката за групите за СП 2018. Домаќините на свечената церемонија во Кремљ на 1 декември ќе имаат и осум асистенти ...

ФИФA ги одреди водителите на ждрепката за Мундијалот во Кремљ

Gol.mk

Таа е божицата на Мундијалот во Русија – Запознајте ја руската убавица која е амбасадорка на СП! (ФОТО)

Спортски

Линекер ќе диригира со ждрепката за СП, командата е кај руската убавица Марија

SportMedia

Н.Македонија Макфакс Репортер Вечер Орбис Сител Спортски Sport M

14 поврзани вести »

Форсберг го прокоментира интерсот на „Црвените Ѓаволи“: Читав нешто во весниците

Спортски - пред: 23 часа

Шведскиот репрезентативец, Емил Форсберг се осврна на гласините дека го посакува Манчестер Јунајтед. Форсберг и помогна на Шведска да се пласира на СП во Русија и да ја шокира Италија, но не престануваат гласините за можното преминување во Манчестер ...

Меси добивал 200 илјади долари за настап на пријателски натпревари

+инфо - 17.11.2017

Пријателските натпревари генерално се договараат во САД и се вистински кошмар за фудбалерите кои веќе имаат многу обврски кон клубовите. Аргентинскиот бизнисмен и поренешен директор на организацијата која договора пријателски фудбалски натпревари ...

Нов СКАНДАЛ во кој главната улога е Меси: Аргентинецот платен 200.000 долари за секој пријателски меч

Спортски

Меси добивал 200 илјади долари за настап на пријателски натпревари

Канал5

Меси добивал 200 илјади долари за настап на пријателски натпревари

Локално

ТВ21

5 поврзани вести »

ЗБЕСНА МАЏЕР: За малку ќе настрадаше Марез (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 1 ден

Рабах Маџер, селекторот на Алжир, не ги поднесува новинарите во оваа земја, или еден од нив, поточно кажано. За време на прес-конференцијата по истекот на последниот натпревар од квалификациите за СП, иако беше поставено прашање за Ријад Марез, ...

ВИДЕО: Драма на пресот на Алжир, селекторот го прекина Марез и урлаше по новинар

Спортклуб

Селекторот на Алжир „дивееше“ на прес-конференција: Замолчи, замолчи, замолчи…!

Екипа

Алжирскиот селектор збесна на прес-конференција, а Марез гледаше - стаписан! (ВИДЕО)

Sport 1

Дерби

5 поврзани вести »

Фаворитите и нивната вредност: Еден тим на Мундијалот вреди само 5 милиони…

Спортски - пред: 23 часа

Следното лето во Русија ќе се игра СП и по се судејќи ќе биде спектакуларно. Бразил, Шпанија, Франција, Германија, Аргентина, Белгија, Англија… ова се дел од репрезентациите со голем број светски имиња и сите со ред се фаворити за освојување на ...